BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 5 miesiąc temu #1014964 przez Elusia
Martynka Fajnie że badania wszystkie w normie:) mocz tak jak mówi Asia, częsta przypadłość, ja też już monural brałam. Na pewno po nim wyniki będą lepsze:) a z tą kurtką to mnie zaskoczyłaś :) muszę koniecznie sprawdzić w pepco w weekend:) bo byłam dzisiaj w dwóch ciążowych i nie mają kurtek w ogóle :ohmy: byłam mega zdziwiona.
Agulka Na pewno wyjdzie ci ta owieczka na ścianie :) dasz radę :) fajnie z tym szyciem, że masz taki dryg, ja kompletnie tego nie ogarniam :P ale za to szydełkuje troszeczkę :) właśnie jestem w trakcie robienia kocyka dla małej :)
Asieńka Kurczę oby synkowi szybko przeszło bo to nic fajnego :( tak, na parapetówce byłam sama, ale nawet się cieszę, bo chłopaki świetnie dali sobie radę beze mnie:) a ja psychicznie troszkę odpoczęłam :) no i świetnie się bawiłam, pogadałam z przyjaciółkami i znowu jest moc:)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Ignaś też z innymi spokojnie zostanie ale w dzień, na nocy już problem, a my jeszcze mamy psa którego ciężko gdzieś zostawić:P
Dzisiaj byłam w szpitalu na badaniach, jutro wyniki. Od 7 rano tam byłam do 13! cały czas na czczo masakra... no i po drugim pobraniu krwi, przez to że stażystka wbiła mi się źle i ręka mnie mega bolała, prawie zemdlałam i w konsekwencji zwymiotowałam całą glukozę :/ więc trzeciego pobrania nie było, ale już rozmawiałam z moją p.doktor i mówi że jej te dwa wystarczą i już nie będzie mnie męczyła żebym znowu robiła to badanie :) KTG ok, szyjka długa i zamknięta, przepływy w normie, córeczka mała bo waży 800g, ale nogi ma długie :D się śmiałam że jakaś modelka chyba, a dr, że jak tak kopie to chyba piłkarka jakaś ;)
Tyle :) odpoczywajcie kochane:* dam znać jak tam z wynikami badań :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014979 przez AgulkaKrk
O matko ELUSIA to ci współczuję :( Nie dość, że sama się męczyłaś bo na czczo to jeszcze to. Masakra jakaś :( Nie powinni przy takim badaniu dopuszczać stażystki, a tym bardziej do kobiety w ciąży :( Tyle dobrze, że nie musisz powtarzać. Mnie odrazu zapowiedzieli, że jak zwymiotuje to powtórka. Fajnie, że się wybawiłaś, należało ci się :D Ja mam znowu na odwrót wszystkie koleżanki już mają dzieci, tylko ja zostałam na szarym końcu ;) A z tym brzuchem to rozumiem też mnie wkurza jak mi ktoś dotyka, ale mam to szczęście, że malutka to chyba czuje i się nie rusza, ani drgnie normalnie :P A z tym szydełkiem to suuper :D Też bym chciała umieć, to dopiero satysfakcja jak się coś tak od podstaw zrobi :D Kiedyś próbowałam na drutach robić, ale jakoś nie wyszło. Muszę znowu spróbować bo taki szalik czy czapka to super sprawa. Zazdroszczam tego kocyka na szydełku :D :D :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015093 przez asienka87
Elusia szydelkowanie? wow, podziwiam :) koniecznie sie pochwal , jak skonczysz :) fajnie, ze wypad sie udał :) a widzisz, mąż sie spisał, to znaczy ze bez obaw mozesz wychodzić ;) w moim gronie to znów pełno dzieciatych, wiec jak spotkania mamy , to dzieci pełno ;P ostatnio były u nas 3 pary, a dzieci w sumie było szescioro :) ja , jak ostatnio byłam z dziewczynami w kinie i na jedzonku, to też tak fajnie sie poczułam, nabrałam energii :) za tydzień znów z szwagierką idziemy do kina , ona trójka dzieci, ja drugie w drodze, odpoczniemy :D mój Ł zostaje tylko z jednym dzieckiem, ale szwagier z trójką :P ale chłopaki dają rade :)
czekamy na wyniki :) ale na pewno będzie wszystko dobrze :)
fajnie, ze P. dr nie kazałą drugi raz Ci przechodzić przez tą glukoze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015216 przez Martynka__89
Elusia biedulko:( nie powinni pozwolić stazystce na wykonanie takiego badania kobiece w ciąży, które tak długo trwa. Dobrze że nie musisz powtarzać wyniku. Ja miałam krzywą cukrową 50 g. Na czczo i po godzinie, nie jest to przyjemne badanie. Ale Wam zazdroszczę umiejętności szycia, skracania i szydelkowania. Ja mam dwie lewe ręce:( ale bardzo byn chciała się nauczyć lecz nauczyciela brak. U mnie w rodzinie nie ma małych dzieci, niestety Mati jest samotnikiem ale nie długo to się zmieni :) Moje szkolne kolezanki nie mają dzieci. Na szczęście za oknem mam plac zabaw i na nim poznałam wiele mam z dziećmi i Mateuszkiem ma koleżanki i kolegów. Jest też kuzynka męża która ma 3 dzieci tylko bardzo sporadycznie się spotykamy. Byłam dziś w laboratorium oddać mocz do badania i na posiew. O 14 mam dentyste umowilam się dwa tygodnie temu a od niedzieli jak na złość zaczął mnie boleć ząb, ciekawe co stomatolog zaradzi. Niestety całą ciążę mam zajady i za chiny ludowe nie mogę ich wyleczyć:( Za tydzień mam wizytę u ginekologa i nie mogę się doczekać. Miłego dnia:)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015263 przez asienka87
Martynka daj znac jak tam wyniki :)
U nas duzo dzieci wsrod znajomych , w rodzinie 3 ale moja siostra rodzi 2 miesiacepo mnie wiec bedzie kolejny bobas :) ale tez bardzo duzo mam z dziecmi poznalam na placu z ktorymi mam staly kontakt a Kacperek ma sie z kim bawic ;)

A tutaj pochwale sie misiem ktory uszylam Kacperkowi :) nie jest to szczyt moich mozliwosci bo robiony na szybko w asyscie synka :P ale Kacprowi sie podoba :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


a tutaj moje perelki dla Kubusia :) spiworek z Kubusiem za 13 zl, kremowy za 2 zl, kombinezon pluszowy za 8 zl i czapeczka za 2 zl :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015327 przez Martynka__89
Super :) a talent masz extra ten mis. Wróciłam już od dentysty niestety czeka mnie leczenie kanałowe:( ząb zatruty i boli, ale póki co nie biorę tabletki. Tylko mam pytanie myślałam że leczenie kanałowe dla ciężarnej jest za darmo z NFZ a mój stomatolog powiedział że wyjdzie mnie to 250 zł. Dziś miałam rajd po lumpach i nie wróciłam z pustymi rękami ;) Asienko super że masz dużo dzieci w rodzinie, jak byłam mała też miałam sporo kuzynów o kuzynek. A mój Mateuszek to rodzynek moje rodzenstwo nie ma od męża brat ma 21 letnia córkę.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1015381 przez AgulkaKrk
Martynka oczywiście, że jest za darmo. Ja robiłam, tylko musiałam przynieść zaświadczenie, że jestem w ciąży od ginekologa. Chce cię ciul naciągnąć na kasę! :blink: I powiem ci więcej, jeszcze po porodzie w połogu można zrobić za darmo przez 42 dni. Ja robiłam jednego w czasie ciąży, ale jednego muszę zrobić po porodzie bo ma 3 kanały i dentystka powiedziała, że muszę prześwietlenie zrobić, ale jeszcze będę mogła za darmo jak się pośpieszę po porodzie. No powiem ci, że mnie ten twój dentysta aż zdenerwował :angry: No jak tak ciężarną można naciągać? Powiedz mu to, a jak ci nie będzie chciał zrobić to zmień dentystę. Pochwal się co upolowałaś na poprawę humoru :laugh:
Asieńka Super ten miś. Lubię takie proste misie bo mają swój urok i jaką wartość jak są zrobione przez mamę :laugh: Super śpiworki :woohoo: Kurcze ja od kilku tygodni się wybieram na szmateksy i wybrać się nie mogę, ale mi smaka narobiłaś i jak jutro będzie w miarę pogoda to polecę :P A ten kombinezonik też cudny i w jakim świetnym stanie, jak nowe te rzeczy :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015396 przez Elusia
Hej dziewczyny,
Asieńka Super ten misio :) ja znowu jeśli chodzi o ręczne szycie czy na maszynie to masakra.... zupełnie mi to nie idzie:P także naprawdę podziwiam :) co do dzieci, to zazdroszczę tych spotkań, że mogą się razem bawić. My mamy jednych bliskich znajomych z córcią rok starszą to się bawią jak się spotkamy, z męża rodziny jest 5 dzieci ale same starszaki... także kiepsko z zabawą. Rzeczy z lumpka super :) my takiego fajnego blisko nie mamy, czasem jak jestem po coś w Poznaniu to wtedy zachodzę jak jest czas.
Martynka Nooo mnie też wkurzyła ta stażystka ale co... na kimś się musi uczyć sobie pomyślałam, ale to ostatni raz jak pozwoliłam na takie coś:/ współczuje kanałowego leczenia:/ ale tez mi stomatolog mówił, że są jakieś ulgi czy coś dla kobiet w ciąży z tym leczeniem kanałowym.
Agulka Spróbuj koniecznie z tym szydełkiem bo super sprawa :)
Właściwie to robię dwa kacyki na raz. Bo miałam pomysł na niebiesko-biały kocyk dla małej ale w końcu stwierdziłam, że nieeee musi być róż :D i ten niebieski zostawiłam, dorobię z zielonym i będzie dla synka :D a dla córci zrobię różowy i wybrałam inny wzór :) zobaczymy co z tego wyjdzie... ja od podstawówki nie szydełkowałam:P zabrałam się ze dwa miesiące temu bo pamiętam, że bardzo to lubiłam i zaczęłam i lubię :) odpręża mnie :) tylko czasu strasznie dużo zajmuje :P
A tak z innej strony to troszkę chodzę podminowana... sama nie wiem co myśleć.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015437 przez Martynka__89
Takie zdobycze. Dużo właśnie czytałam na necie że ciężarne mają kanalowki za darmo :\ dzieki Agusia za info :) na kolejnej wizycie powiem o tym dentyscie wydać 250 zł a je mieć. Elusia ale chodzi o wynik z obciążenia?



Moja Kropeczka:(9.02.2015
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015496 przez AgulkaKrk
Elusia nie martw się, może faktycznie chodzi o tą glukozę. Może masz troszkę podwyższoną. Jakby było bardzo źle to by się z tobą skontaktowała i kazała na szpital jechać albo coś. Jak skończysz to musisz się koniecznie pochwalić tymi kocykami :)
Martynka musisz koniecznie załatwić ten kanał bo to się w głowie nie mieści. Za te pieniążki to dzidziusiowi kupę rzeczy kupisz. Daj znać co ci powiedział doktorek :) To zaświadczenie od ginekologa załatw. A te rzeczy to cudowne i jakie kolory, aż się nie chce wierzyć, że to używane bo jak nowe wyglądają :woohoo:
To ja wam się pochwalę bo już owce namalowałam :laugh: Muszę powiedzieć, że nawet mi wyszła, nawet mi mąż pomagał, chyba się bał i musiał nadzorować :P Jak skończę wszystko to cały pokój pokarzę :) A dziś czekam jeszcze na kuriera, a właściwie na dwóch bo zamówiliśmy kosmetyki dla Malutkiej bo na stronie producenta taniej :) i jeszcze przyjdzie parę pierdołków, rożek, laktator, organizer na łóżeczko itp. Jeszcze 72 dni :woohoo: Tak mało, a jednocześnie tak dużo ;)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015503 przez Martynka__89
Agulka ale Ty masz talent do malowania !! Nie chce Ci się przypadkiem u mojego syna namalować scooby doo? W przyszły czwartek mam wizytę u gina i jego zapytam i poproszę o zaświadczenie. Leci szybciutko ten czas :) za 2 tygodnie zaczynam 7 miesiąc :laugh:



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015522 przez asienka87
Witam :)
Kacperek ma już swoją drzemkę, ja obiadek już mam zrobiony :) jejciu, ale ten czas leci, jutro zaczynam 7 miesiąc :D

Martynka ja nie mam pojęcia, jak to z tym dentystą jest, bo w pierwszej ciaży nie miałam problemów, po byłam na kontroli i było wszystko ok i teraz też całe szczęście nic sie nie dzieje... z tym, ze ja chodziłam prywatnie bo na nfz tak mi zniszczyli zęby (w tym jedynke górną :( ) ze teraz sie boje... ale musisz koniecznie sie zorientować, tak jak dziewczyny piszą ..
aa i dziękuję za komplement :)
moja siostra tez ma jedną córke , co ma 13 lat, a Kacper ją uwielbia :)
świetne te rzeczy zdobyłas :) ja tez kupiłam jeszcze pare śpioszków, spodnie, bluzeczki, koszulki , tylko nie mam okazji zdjecia zrobić :) uwielbiam takie małę ciuszki :D


Agulka dziękuję :) choć , jak bym miała trpoche wiecej czasu i spokoju to bym sie bardziej postarała :P
a ja uwielbiam teraz szukać takich cudeńków w sh, można kupić za grosze a faktycznie jak nowe i z dobrych firm :) mam wiele rzeczy z H&M kupione za grosze :)
Przecudna ta owieczka :woohoo: nie mogę sie napatrzeć :) ale zdolniacha z Ciebie :)

Elusia ja lubię takie przeróbki, coś drobnego uszyć, tylko teraz przy synku sie nie da, bo go strasznie maszyna interesuje :P i ciagle mi cos naciska, przestawia itp :P no ja akurat mam taki fajny szmateks spacerkiem pół godzinki i jak jest w miare fajna pogoda, to ide z małym na spacer w południe, kiedy ma drzemkę, wtedy na spokojnie mogę soboe przegladac rzeczy, bo on spi :)
podziwiam szydełkowanie :) ja to nie wiedziałabym jak sie za to zabrać :P a możesz pokazać , jak to wygląda :)? to będzie taki cieniutki kocyk ? mnie umiem sobie wyobrazić :P
Kochana nie martw sie na zapas :* skoro chce sie spotkać, to pewnie masz coś nie tak, ale gdyby to było coś bardzo poważnego, to nie czekała by z tym tydzien i powiedziałaby Ci przez tel... nie martw sie, będzie dobrze :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015538 przez Elusia
Hej kochane, no leci czas jak szalony, nim się obejrzymy będą pierwsze porody :D!
Martynka Oby chodziło to o glukozę, robiłam teraz dużo różnych badań, chociaż już sama nie wiem... myślę że gdyby to glukoza to kazałaby mi powtórzyć badania i zostawiła skierowanie w recepcji... ale może się mylę i chce osobiście. Ciuszki dla malutkiej super!:) no i z kanałówką to koniecznie próbuj, bo szkoda tyle pieniążków.
Agulka Owieczka boska!:D kocykami się na pewno pochwalę jak skończę :) synka kocyk taki grubszy troszkę, córci będzie cieńszy taki kocyk. Zresztą jak wyjdzie tak wyjdzie ;) staram się bardzo więc mam nadzieję, że dobrze :)
Asieńka Ja właśnie z zakupami mam tak że jak mąż z młodym nie zostanie to nic nie kupię:P bo on śpi albo w aucie albo w swoim łóżku, a jak nie śpi to za nic w świecie nie da mi nic pooglądać:D ja obiadek przygotowany ale jeszcze nie zrobiony, za pół godzinki pewnie wstawię :) bo robię szaszłyki z ziemniaczkami pieczonymi i nie chcę później odgrzewać. A synuś zasnął na szczęście!:) więc chwila na kawę jest :) i szydełkowanie :D hehe chociaż pozwala mi czasem jak oglądam z nim bajkę poszydełkować ;)
A z tymi badaniami, to jak było coś poza normą wcześniejszym razem to zwyczajnie w sms pisała co, i jakie witaminki mam brać dodatkowo, no i umówiłysmy się, że wizyta za miesiąc, no i z dzidzią jest wszystko jak najbardziej w porządku bo usg ok, szyjka też, ktg i przepływy prawidłowe więc któryś z wyników zły- oby to ta cholerna glukoza tylko:P :) trzymajcie kciuki, mam nadzieję, że tydzień szybko zleci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015601 przez Lili9
Dziewczyny ja 5 grudnia zaczynam juz 8 miesiąc. W następna sobotę urodziny. Az wstyd się przyznać ale już kilka tygodni nie byłam z Zosią na spacerze :( kisimy się w domu bo nie mam siły, nastroju. Chyba dopada mnie jakaś depresja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015667 przez Martynka__89
Lili ja też już nie wychodzę z Mateuszkiem na spacer, dopadaja mnie wyrzuty sumienia. Mojego męża wiecznie nie ma, Tesciowa nigdzie go nie weźmie. Na szczęście mam siostrę, która zabiera M na spacery. Wczoraj byli na basenie. W tym roku szkolnym tylko raz zaprowadzilam syna do przedszkola i aż 2 razy odebrałam. A mały dziennie mi powtarza że mam z nim iść albo po niego przyjść:( Elusia kurczę ciekawe o co może chodzić, mam nadzieje że szybko się wyjaśni. Asienka to fajnie że się bawią mimo różnicy wieku, kuzynka Mateusza nim się nie interesuje. Pochwalę się moim cukiernikiem



Moja Kropeczka:(9.02.2015
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl