BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 2 miesiąc temu #1056554 przez motylek270
Hej ja po wizycie, Olek waży 1600g.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056556 przez Marysia87
Motylek- no to rośnie dzidzia, super :laugh: A ty jak tam z wagą, jak się czujesz wszystko dobrze?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056559 przez motylek270
Marysia lekarz zastanawia sie gdzie mi się Olek mieści. Przytylam 6 kg. No i sluchajcie wyszłam z gabinetu zszokowana- lekarz powiedział że nie będzie mógł juz prowadzić mojej ciąży ze względu na te przeciwciała, które tak na marginesie juz mi zniknęły. Polecił mi lekarkę bardziej chyba mogę tak powiedziec wykwalifikowaną. Na dwa miesiące przed rozwiązaniem - super. Bardzo mi się przykro zrobiło. Poza tym wszystko ok. Mam wrażenie ze Olek wcale nie śpi, ciągle się wierci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056560 przez maga4
Ja tez po wizycie. Mały wazy 1540g i w zasadzie wszystko jest w porządku, ale wymiary brzuszka dziecka sa o 2 tyg mniejsze niż reszty ciała. Lekarz powiedział, ze to jest jeszcze w normie, ale na granicy o trzeba monitorować. Trochę sie martwie :(
Ja przytyłam 10 kg i czuje sie w miarę dobrze tylko plecy mnie bolą szczególnie wieczorami. Chyba pójdę na chorobowe niedługo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056561 przez Marysia87
Motylek- kurcze dziwny lekarz ze dopiero teraz cie poinformował ze nie chce/ nie potrafi prowadzić twojej ciąży chociaż z drugiej strony dobrze o nim świadczy ze się przyznał ze ktoś jest lepszy.... może wyjdzie ci to na dobre, może nowy lekarz okaże się strzałem w 10 czego ci życzę.
W sumie to dobrze ze te przeciwciala zniknęły ale dziwne to zjawisko hehe. Najważniejsze że Olek się zdrowo rozwija!! A wagi to ci zazdroszczę pozytywnie hehe u mnie +15 ale czuje się z tym rewelacyjnie....
Maga- zobaczysz na następnej wizycie czy brzuszek nadrobil do reszty ciałka. ... może akurat tak się ustawiła dzidzia podczas mierzenia, a ty może jak pójdziesz na chorobowe odpoczniesz to na pewno wszystko będzie ok. Mój z kolej ma brzuszek o 2 tyg do przodu- grubas jeden :laugh: ale stwierdziałam ze zobaczę na next usg jak to będzie bo na wczesniejszych nie było aż takich odchyleń. A powiedz jak to wygląda w Irlandii ty masz na każdej wizycie usg czy jak?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056562 przez motylek270
Marysia lekarz jest b. młody, ma 35 lat i ma nad sobą lekarza, który mu zalecił takie postępowanie. Rozumiem go w pewnym stopniu. To dobry lekarz i na pewno z niego będą ludzie. Czasem chciałabym miec większy brzuch to przynajmniej nie odczuwałabym tak kopnięć. Jak Olek kopie to mam wrażenie siniaków na brzuchu.

Maga nic sie nie martw. W mojej rodzinie byl taki przypadek. Trzeba tylko badać przepływy. Mniejszy brzuch może być spowodowany cienka pepowina albo mala ilość wód plodowych z tego co wiem.

Czy cierpną Wam nogi? Mi szczególnie w nocy. Nie czuje mrowienia ale ostatnio jak wstalam to padłam i na stopie mam mega siniaka. Jak nie wezmę dziennie dwóch tabletek magnezu to mnie tez łapią w łydkach skurcze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056563 przez Paula1704
motylek, maga dzieciaczki super rosną :) i najważniejsze, że wszystko z nimi ok
Maga wiem, że łatwo powiedzieć, ale nie stresuj się. Każde dzieciątko rośnie w swoim tempie i ma następnej wizycie na pewno się okaże, że nadrobił :)
A jutro my z Kasią idziemy "ważyć" nasze maluszki :)
Mam jeszcze pytanie do dziewczyny co mają wizyty co miesiąc. Nadal tak macie czy już co dwa tygodnie? Bo zastanawiam się kiedy mi każe przyjść na następną wizytę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056564 przez maga4
W Irlandii tylko opieka w trakcje porodu jest dobra. W czasie ciąży chodzi sie do lekarza rodzinnego i na wizyty w szpitalu na zmianę. Do rodzinnego na ważenie i pomiar ciśnienia, mocz i krew. Ale u Irlandki morfologię miałam tylko raz wiec zmieniłam rodzinnego na Polkę 2 tyg temu i od razu zrobiła mi komplet badań.
W szpitalu do tej pory miałam 2 wizyty. Na pierwszej w 12-13 tyg robią usg i ustalają datę porodu. Na drugiej w 20 tyg miałam usg na którym zmierzyli tylko obwód główki żeby sprawdzić czy tygodnie sie zgadzają. I tyle. Jutro mam 3 wizytę w szpitalu.
Wszystkie ważne usg robię prywatnie u ginekologa z Polski który przyjeżdża co 2 tyg na weekend. Inaczej bym praktycznie nie wiedziała jak rośnie dzidzia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056566 przez Miluniaa
motylek wiem z pewnego źrodla, że zmienily sie przepisy od chyba listopada tamtego roku zwykły lekarz gin moze przyjmować tylko i wyłacznie "zdrowe" ciaze , lekarz nie to ze nie chce on nie moze jest mlody i boi sie nfz . Teraz ciaze z jakimkolwiek problemem maja zajac sie specjalisci przyszpitalni czyli ginekolodzy ktorzy maja umowe rowniez ze szpitalem. Ginekolog, ktory nie ma takowej umowy ma kartke i rozpiske jakie ciaze ma odsylac, a jakie moze miec. Nawet cukrzyca ciazowa na insulinie dyskwalifikuje, np 1 porod wczesniaka z masa ponizej 2500 lub powyzej 4 ... czytalam to wszystko mowie Wam masa tego jest

Dlatego nie bądz zła na doktorka on serio nie moze...

Gratulacje po wizytach maluszki rosną jak na drożdzach ! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1056573 przez motylek270
Miluniaa tak sądziłam bo to naprawdę dobry lekarz.Dzięki za informacje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056588 przez Miluniaa
motylek niestety tak jest w Pl, że nie patrzy sie na dobro kobiety jakies durne przepisy wejda i lekarze musza sie tego trzymac, a on mlody jak zacznie ich sie nie sluchac nie przedluza mu umowy nfz i na pewno tez tego sie boi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056601 przez nadinchen
Dziewczyny - inne warsztaty: johnsons.babyonline.pl/zapisy
Może się na jakieś załapiecie :)

Ja mam wizyty co 3-4 tyg. Teraz idę w poniedziałek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056605 przez aNusia90
Ja też wizyty mam co 3 tygodnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056610 przez motylek270
Bylam dzis u tej lekarki co mi polecił lekarz żeby umówić sie na wizytę. Pierwszy wolny termin 29.03. Pogadalam z nią i umowila mnie na 23.03 czyli za trzy tygodnie. Zbadała tętno plodu i powiedziała ze mam zbyt napięty brzuch i jak nie chce wczesniej urodzic to mam leżeć i brac no- spe. W przeciwnym razie polozy mnie do szpitala. zabrzmiało groźnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056635 przez Marysia87
Motylek to bierz nospę i odpoczywaj.... po co ci szpital.... no zabrzmiało groźnie. .. a nowa doktor mówiła coś o tych przeciwciala ch czy nic?!

KAKADU co z tobą? ! Bo ty masz termin na marzec.... jak się czujesz?! Jakieś oznaki przepowiadajace?! Daj znać chociaż po krotcr co u Ciebie i Malenstwa!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl