BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 1 miesiąc temu #1056995 przez Mala_ewa
do dziewczyn, które muszą leżeć: dziewczyny! nadrabiajcie zaległości filmowe, serialowe, książkowe. Może szycie? Ja ostatnio poszyłam takie małe flanelki (ręcznie, bo za duzo nie umiem, to nigdy o maszynie nie myślalam). Małe, zeby podłozyc dziecku jak będzie spać i się ślinic - lepiej mala flanelke zmienic niz przescieradło.
Może wyszukajcie sobie jakies przepisy na szybkie dania albo pospisujcie sobie Wasze (może macie coś fajnego, to się podzielcie! :):):):) ) .Może filmy na YouTube? Na kanale Wybór rodzica (czy jakos tak) nawet parę ciekawych filmików było. :)
wiem, że od lezenia dostać korby można. Ja z katarem lezę 3 dni i dostaję hopla, dlatego podsuwam pomysły, moze któraś coś dla siebie znajdzie? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056997 przez kasia1616
Ja uwielbiam czytać ale już to co miałam przeczytałam ale zaraz wejdę w internet i sobie coś zamówię. Nie lubię książek wypozyczonych muszę mieć swoją i wiecie co mogę pożyczać jakieś różne rzeczy ale nie cierpię pożyczać książek. Takie moje dziwactwo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057004 przez nadinchen
Mała_Ewa ja zaczęłam szyć z pierwszą córką. Teraz za bardzo nie mam jak bo młoda przeszkadza, więc czytam książki i szydełkuje w międzyczasie. U mnie nie ma za bardzo możliwości leżenia i oglądania seriali :) Leżę tyle ile mogę,a przy 1,5 rocznym dziecku ciężko się oszczędzać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1057018 przez motylek270
Nadinchen mój trzylatek tez jest absorbujacy. Dlatego na 8 tato wozi go do żłobka a ja odbieram po 14. Jak wracamy to już wolnego nie mam: ciągle bawić sie chce.

Mala_Ewa czytanie to moje hobby więcej tak głównie spędzam czas. Nadrabiam tez seriale na ipli czy tvnplayer. Do szycia mam dwie lewe ręce.

Jestem po usg. Olek wazy 2kg i odpowiada waga 33tygodniowi i 6dniu. Szyjka 33mm jest ok. Przepływy tez w normie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1057041 przez Miluniaa
A ja Wam troche zazdroszczetego leniuchowania ;) JA caly dzien biegam za mała i sie mnie nie pyta czy zmeczona jestem :D:D

kakadu u Ciebie w kazdej chwili moze sie zaczac jaaaaaa :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Moja mała juz byla na swiecie w tym czasie hehhe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057056 przez Mala_ewa
Czytające dziewczyny - piszcie, co czytacie! :) Ja mialam fazę na vloga, ale jakoś mi się odechciało.. uwielbiam czytać. :) Mo ze przy okazji wymienimy się jakimiś lekturami? Tzn. poleceniami? :)

Jestem po wizycie. U mnie w brzuchu rośnie jakiś king kong. Mały waży 2,5 (ja przytyłam 9kg jeżeli to ma jakikolwiek związek) i ma mega długie nogi - na pasku widzicie, na którym etapie jestem, a wg jego kości udowej Maluch odpowiada wymiarom 37tygodnia! :blink: :side:
Pytam się lekarki, czy to czasem nie jest tak, że mogę wczesniej urodzic (nie chcialam sugerowac błędu przy wyznaczaniu daty porodu), a ona na to, że nie.
szukam pocieszenia :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057059 przez kasia1616
Ewa ciesz się mały tak rośnie. Ja tak miałam w 23 tygodniu że wymiary małej odpowiadały 31 tygodniowo a potem się unormowalo.... Ważne że jest wszystko dobrze. Dziś mnie odwiedziła szwagierka i przyniosła mi książki :
Kochając syna, Bóg nigdy nie mruga, Wciąż o Tobie śnie a ostatnio czytałam książkę Ostatni oddech :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057066 przez maga4
Ewa duża i silna dzidzia będzie :cheer:
Ja tez dużo czytam, ale ostatnio jakoś nic fajnego mi w ręce nie wpadło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057068 przez motylek270
Ja czytam literaturę typowo kobiecą. Jestem polonistą wiec nie szukam literatury ambitnej bo z taka na co dzień w pracy obcuję. Potrzebuje wytchnienia. Za mną książki Emily Giffin wszystkie które tej pory wydala, Federico Moccia "Mezczyzna, którego nie chciała pokochać", książki J.L.Wiśniewskiego. Obecnie czytam Emanuela Schmita "Papugi z placu d'Arezzo".

Kasia podobnie jak Ty lubię miec swoje książki. Kupuje je w znaku lub empiku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057069 przez Paula1704
Cieszę się, że nie tylko ja mam takie "zboczenie", że muszę mieć swoje książki. Czasem w grę wchodzi książka od szwagierki, ale to już nie to samo hehe
Ja też uwielbiam książki Emily Giffin i zawsze czekam z niecierpliwością następna ;) a z polskich autorek polecam Anne Ficner-Ogonowską. ogólnie też pochłaniam literaturę typowo kobiecą;) teraz kończę "jestem żoną szejka" - polecam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057075 przez motylek270
Ja sobie jeszcze przypomniałam o Katarzynie Berenice Miszczuk: Szeptucha i Noc Kupały godne polecenia!

Paula widziałam te książki Fincer-Ogonowskiej nie mogłam sie zdecydować. Teraz juz kupię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057077 przez aNusia90
Ja też uwielbiam czytać książki zwłaszcza dobre kryminały: s. Beckett, Rosenfeld Hans, Hjorth Michael, Masterton, ale w ciąży postawiłam na coś lekkiego i byłam mile zaskoczona książkami Evans'a oraz Jodi Picoult. Koleżanka poleciła mi też kilka książek o tematyce arabskiej, kulturze i sytuacji kobiet tamtejszych i też odkryłam kilka ciekawych pozycji. Polecam zwłaszcza Sprzedane Betty Mahmoody, Zana Muhsen.

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057112 przez Marysia87
Hej.
Ja w pon miałam wizytę Mały waży prawie 3kg wszystko dobrze, przepływy prawidłowe ale dalej głową do góry. Ale ale dziewczyny! Zmienił mi się termin porodu tzn z ostatniej miesiączki miałam na 1 kwietnia z 1 usg na 2 kwietnia a lekarz juz mnie wysłał do szpitala i tam już mnie umówili i będę rodzic 21 marca wiec bardzo was proszę o trzymanie kciukow wtedy. Mam "stracha" takiego pozytywnego... w sumie fajnie ze wiem konkretnie ze w danym dniu ale ta tajemniczość i oczekiwanie czy to juz czy jeszce bylo chyba fajniejsze.
Milunia pytanie do ciebie bo zrozumiałam z twojego wpisu ze córkę urodziłas wcześniej. ... w którym tygodniu i jakie ciuszki miałaś dla niej?!

Co do książek! ! Ojeju uwielbiam uwielbiam ostatnio niestety nie mam czasu ale... ja czytuje kryminały, sensacyjne... polecam autorów polskich bo naprawdę fajnie piszą a więc Remigiusz Mróz (seria o adwokatach bo pisze tez historyczne) Katarzyna Bonda (seria o Lipowie), jeśli lubi ktoś połączenie romansu z kryminałem - Charlotte link lekkie i szybko się czyta, no i jak dla mnie fenomen bo przez nią zaczęłam czytać jak opętana książki Camili lackberg, dla tych co nie przeraża krew itp książki jo nesbo....

Miałam coś jeszce pisać ale oczywiście mi umknęło...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057113 przez Marysia87
Aaaa juz wiem.... chciałam spytać czy ktoś jest w posiadaniu książki Zawitkowskiego o niemowlakach i czy warto kupic?
bo szukam jakiejś książki ale polskiego autora żeby pisal o polskich dzieciach a nie zwyczaje na zachodzie itp...
Wiec jak ktoś ma jakąś literaturę" fachowa" o niemowlakach albo nawet o starszakach ale polskich autorów to podzielcie się wiedza czy warto.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057114 przez motylek270
Marysia bylam na warsztatach Mama wie i Zawitkowski bardzo interesująco opowiadal. Miał książki ale w moim przekonaniu strasznie drogie 45-50zl. No bez przesady.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl