BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 7 miesiąc temu #753655 przez jeta
Witaj domi, mam nadzieję, że wszystko się u Ciebie wyjaśni.

Winka też polecam prenalen. Mnie tez zaczyna coś brać... :dry:

Nutka super, że wyniki jak należy ;) Reszta też będzie ok!

Mnie dziś jakiś ból w dole brzucha dopadł jak szłam od autobusu do pracy. W sumie nie szłam tylko wlokłam się jak ślimak. Tak dziwnie kuło w boku, jak kolkę się ma czasem. Pod cos można to dopisać?

monisia100100 ja szczegółowe będę mieć za dwa tygodnie - czyli w 31tc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753657 przez jeta
Ale tu produkcja idzie! Jak nigdy! jak pisałam swój post to doszły w tym czasie dwa :) Jak miluśko! :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753671 przez Gosica
Cześć Mamuśki :)

Kolejny dzien spędziłam na porządkach. Dziś było na tapecie pranie i sprzątanie. Az sie moj Maluszek zbuntowal i zafundowal mi bol brzucha i ulozenie sie w moim brzuchu w niewygodnej dla mnie(dla niego pewnie tak :P) pozycji. Dlatego chwilowo kończę z takimi ekscesami większymi, pora odpocząć :)

Asiula315 tylko ostroznie z tymi cwiczeniami Kochana. Wasze zdrowie wazniejsze niz kilogramy.Mam znajome które po 40 kg przytyły w ciąży a teraz mają figurki śliczne. I trzymam kciuki zeby z Dzidzią ale i z mężem wszystko bylo ok i pozytywnie sie rozwiązało :)

Jeta ja tez na allegro będę piżamy zamawiac, tyle ze zebrać sie nie mogę :P tez mnie takie cos łapie przy chodzeniu i rowzniez sie zastanawiam czy to kolka czy cos innego

WhiteBlackberry No wlasnie niech sie przygląda tylko i moze zamiast tej akrobatki to jakimś lekarzem zostanie :lol: Ja liczylam ostatnio ciuszki, ale tyle tego ciagle przybywa ze pierdziele nie licze wiecej, to co potrzeba mam :P A reszte to mam liste spisaną skreślam na bieżąco jak coś z niej zakupimy.

moofka tak jest cos takiego bo sama za tym kukałam. Takie L4 jest 80% płatne i w szpitalu muszą cos tam jakis papierek wypisac zeby tatuś to mogł dostac. To sie chyba podciąga pod opiekę nad chorym członkiem rodziny

Nutka o fuuuj to Cię Pani zrobiła na szaro ze cytrynki nie pozwolila.Ale to super ze jest wszytsko ok :) Ja czekam na wyniki z powtorki toksoplazmozy

Kisti ja na starcie mialam 60 kg na ostatnim wazeniu bylo ju 67 a teraz pewnie do 69-70 to na pewno dobiło. Wlasnie z kurtka tez mam problem, ale raz kupilam sobie "na oko" plaszczyk ktory byl duzo za duzy wiec teraz sie pewnie przyda ;)

Winka ja sie ratowalam plukaniem wodą z solą wlasnie i "parówke" z wody soli i rumianku sobie zrobilam na katarek i kaszel co o dziwo bardzo mi pomoglo i na gardło. U mnie odwrtonie to ja męza zaraziłam i biedaczyna sie teraz morduje.

monisia100100 udanej podrozy :) Ja usg mam przy kazdej wizycie, a teraz kazala mi przyjsc nie jak zwykle za 4 tyg tylko za 3 czyli w 29tyg wiec moze wtedy zrobi jakies bardziej szczególowe.

Pozdrawiam :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753699 przez moofka
monisia ja idę na usg 23.10. i to będzie 32tc.

Gosica nie szalej tak! muszę podpytać mojego ginka o to L4 w takim razie, mąż się już cieszy na myśl że spędzimy cały miesiąc w domu we trójkę :)

jeta może coś Ci się naciągnęło, jakiś mięsień czy cuś :unsure:

ja rozpoczęłam regularną gimnastykę, rano i wieczorem robię ćwiczenia zalecone przez położną ze szkoły rodzenia i jakoś lepiej się dzięki temu czuję :) może mi to też na głowę pomaga :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753710 przez Kristi
moofka Co to za ćwiczenia? podziel się z nami może nam też pomogą :silly:

jeta mnie też prawie cały czas boli dół brzucha a do tego wczoraj tak mnie w prawym boku złapało że myślałam że nie wstanę z łóżka.. i też nie wiem co to bo niunia dalej szaleje i to jak szalona normalnie spać nie mogę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753728 przez moofka
Kristi to takie proste ćwiczenia od kręcenia głową do rozciągania, nic specjalnego. ćwiczę też oddychanie do porodu i mięśnie kegla. na YT możesz poszukać ćwiczeń na filmikach :) polecam bo mnie od tego mniej plecy bolą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753734 przez Kristi
Ok super poszukam:) :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753738 przez moni31
Nutka super, bardzo dobre wieści:)

Kurcze dziewczyny moja kumpela dowiedziała sie tydz temu ze jest w ciazy. byla dzis u lekarza i on nic nie widzi... Wiec albo ciąża za młoda albo pozamaciczna... Normalnie nie mam pojecia jak jej pomoc i dodac otuchy... trzymajcie proszę kciuki oby się okazało, że kruszynka za mała...


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753748 przez anitka90
Hej Dziewczyny.
Takiego wrzenia na forum to jeszcze nie było :)
mnie lekarz już 3 raz na toxoplazmoze wysyła.
Dziewczyny jak was tak kłuje to znaczy, ze trzeba usiąść i odpoczywać, bo to macica rozciągająca się i takie są uroki ciąży jak mój gin stwierdził. Tylko, że jak mnie zaczęło kłuć to nie było mowy, żeby zrobić jakikolwiek krok.
Przepraszam Was, ze tak ogólnie odpisuje, ale tak się naprodukowałyście, a ja nie mam dziś weny.
Od wczoraj piorę i prasuje ubranka dla malucha. Wczoraj zeszło do 1 w nocy, a dziś ledwie wstałam, posprzątałam i znów prasuje. A co najgorsze, końca nie widać.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ból pleców też mi okropnie dokucza, szczególnie jak zacznę sprzątać i trochę za dużo się pozginam, ale na to pomaga mi piłka :)

a co do usg, to ja też mam robione na każdej wizycie, podobno teraz, po 30 tyg ciąży można zrobić usg genetyczne, czyli to pewnie to, o którym piszecie, ale u nas jest dodatkowo płatne i kosztuje 260 zł ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753753 przez anitka90
Moni31 trzymamy kciuki za koleżankę! u mnie też nie od razu było widać ciąże, dopiero taka duża kropka ujawniła się w 6 tyg. Więc niech się nie martwi!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753946 przez Kaś_O
Moni a czy koleżanka wyliczyła sobie jaki ma tydz ciąży? Bo jest dużo kalkulatorów byłaby spokojniejsza może..

Na gardło polecam syrop z cebuli i czosnku posiekać i do kubeczka. A pózniej zasypać cukrem albo miodem i odstawić po godzinie powinien pojawić się syropik do picia :)

A my wczoraj kupiliśmy łóżeczko, takie proste :) jestem zadowolona :) jeszcze składać nie będę bo czas jest :) ale ciuszki już powoli postanowiłam prac puki pogoda pozwala suszyc je na dworze :) :laugh:

Teraz dla maluszka to chyba nic mi nie brakuje, może przewijaka ale to zawsze może a nie musi byc wiec się tym nie przejmuje :)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753991 przez Nutka
Witam sobotnio :)

Jeta kochana uważaj na siebie, mnie czasami też łapią takie bóle podbrzusza. Znak że czas trochę zwolnić.

Moni31 wiarygodnym testem jest beta HCG. Pamietam przy pierwszej ciąży jak lezalam w szpitalu lekarz mi powiedział ze pęcherzyk widać przy becie okolo 1000, to jest gdzieś około 6-7 tygodnia.

anitka90 kochana głowa do góry, wiem ze nie jest łatwo, ale.... Musimy zacisnąć żeby i iść do przodu. Niestety faceci są bardzo często mało domyślni. Ja w temacie teściowej nie będę sie wypowiadać, bo u mnie to temat rzeka. Znów zaczyna swoje chore jazdy... Wiec wole sie trzymać od tego z dala... Mam nadzieje ze nie bedzie mnie w szpitalu odwiedzać co by mi bardziej ciśnienia nie podnosić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #754032 przez GOSIA82
Hej Dziewczynki!
Faktycznie rozpisałyście się trochę...nie mogę nadrobić...
Winka-wózeczek Bugaboo zakupiłaś...też mi się podobają,ale tu cena taka,że auto możesz kupić.My kupiliśmy quinny i to w świetnej cenie,więc też jestem bardzo zadowolona
Gosica-rozszalałaś się z tymi przygotowaniami-mnie też kusi już zacząć wszystko sortować,prać,prasować,ale z drugiej strony idę na urlop od 4 listopada i będę miesiąc przed porodem w domu się nudzić,więc chyba do tego czasu poczekam.
Kas_0-my też łóżeczko zakupiliśmy,najtańsze z Ikei-Singlar(materac jest ważniejszy,żeby był dobry),ale jestem bardzo zadowolona,meble też mam z ikei,więc ładnie się komponuje.Ja tam pracuję,więc tak naprawdę większość rzeczy w domu to stamtąd(zniżki robią swoje). :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #754041 przez piranetka
Cześć dziewczyny :)

WhiteBlackberry jestem cały czas i podczytuję na bieżąco, tylko z pisaniem gorzej ;) ale pracuję nad tym :lol:

moofka faktycznie super sprawa z tym urlopem dla tatusia :) tyle że u nas to się nie sprawdzi, mój D ma własną działalność i sam sobie L4 niestety nie wystawi... :dry:

DoMI* dziewczyny mają rację, jak najszybciej naprostuj całą tą sytuację

Nutka ja w sumie już dawno miałam robioną glukozę, ale na moje szczęście lubię słodkie, więc poszło jak woda :laugh: , ale dobrze że u ciebie wszystko ok

Kristi możliwe że problem z ubraniami ma coraz więcej z nas :dry: ja wczoraj wybrałam się na małe zakupy do ciuchlandu :lol: Kupiłam 2 płaszczyki :D (jeden za 23zł, a drugi za 16zł, i właśnie ten tańszy wyniósł mnie jeszcze drożej :dry: nie było w nim kilku guzików, więc stwierdziłam, że wymienię wszystkie i za same guziki zapłaciłam 30!!! zł ;) )

uska jeśli chodzi o ból kręgosłupa to niewiele mogę pomóc :(

monisia100100 w następnym tyg będę miała wizytę to wtedy się okaże czy będę mała usg szczegółowe. Udanych zakupów i świętowania w takim razie :)

jeta możliwe że to była kolka, mnie też coś takiego złapało, wystarczyło chwilę usiąść i odpocząć :)

Gosica ale szalejesz! :) mnie też już kusi żeby wyprać i poprasować troszkę ciuszków, ale nie mam gdzie ich poskładać :dry: jak na razie przechowuję je w łóżku :silly: ,na szczęście już nie długo :D ,pan stolarz robi nam wieeeeelką szafę, żebym mogła wszystko zmieścić :D

anitka90 teściowa to faktycznie temat rzeka... :dry: wiem coś o tym
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #754168 przez jeta
Moni 31 - Nutka ma rację, najlepiej pójść na hcg. Dobrze zrobić jedno a później np. za dwa dni drugie i zobaczyć czy dobrze rośnie.

To fakt - chyba trzeba zwolnić. Dziwnie mi z tym bo ja zawsze wszystko szybko, a tu obroty maleją z dnia na dzień.

Nie pamiętam na pewno, ale chyba nie był poruszany temat kosmetyków dla dzieci. Czy w to też już zaczęłyście się zaopatrzać? Krem do pupy, krem do buzi, woda morska, frida do nosa itp. Bo ja jeszcze nie. Może coś polecacie/odradzacie?
Jak planujecie dbać o pępowine? Czytałam, że jeśli nic się nie dzieje nie powinno się używać żadnych specyfików, jedynie wycierać delikatnie do sucha, by nie było mokre. Dopiero jak coś zacznie się czerwienić itp. to polecają octenisept. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

No i wszystkie inne wiadomości na temat pielęgnacji mile widziane :)

Pozdrawiam!!! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl