BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 7 miesiąc temu #752046 przez anitka90
Nutka, duży już ten Twój maluszek :) no to widzę, że czeka Cię cudowny wypoczynek, trzymaj się tam ! a ta skracająca szyjka... zaciskaj nóżki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752049 przez jeta
O chorobcia to Cię czeka wypoczynek!
Ciekawe czy u mnie nic w związku z tym twardnieniem ,a wizyta za ponad 2 tygodnie...

Nutka, kochana, trzymaj się!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752088 przez Gosica
Czesc Kobietki :)

Dziewczyny tak produkujecie że cięzko nadązyć :) Ale to dobrze, bardzo dobrze :)

anitka90 mezus to dopiero zacznie byc wykorzystywany, na zakladaniu butow sie nie skonczy, wiec niech sie przyzwyczaja ;)

moofka wlasnie zdaje sobie sprawe z tego, ze bedzie wiekszy brzuchol i nie moge sobie tego wyobrazic jakos :) Tez mialam taka radochę jak kupilismy wozek :P Swoja drogą pojazd kupilas swietny :)

WhiteBlackberry haha taak wlasnie powoli sie z siusiu żegnam ;) ja mojemu bym sie bala dac depilowac, pochlastal by mnie jeszcze jak prosiaka jakiegos :P Mi tez sie marzyl X-landera wozek, wiele dobrego o nich slyszalam, tyle ze wyszlo jak wyszlo ;) Co do bólu i znieczulenia- bede sie plaszczyc przed moja gin co by znieczulenie zapisala bo albo sama padne albo mnie dobiją tak sie bede darła na tej porodówce :P

Jeta ja kombinezonow mam 3 :) najmniejszy to rozmiar 62

Kristi mi tez jeszcze duzo rzeczy brakuje. Lista jeszcze dlugawa :P A jak piszesz czasu coraz mniej. Moj pepuszek narazie na swoim miejscu ale jak bedzie dlaje to nie wiem :)

Uska Witaj :)

Kask_O ale fajne łozko ma Twoj synus :) Bajer ;)

Nutka trzymaj sie Kochana i jak pisze anitka90 nozki mocno sciskaj :kiss:

Dzis rano wybralam sie na badania musialam powtorzyc na toksoplazmoze czy nic sie nie dzieje bo ja juz ja kiedys przechodzilam.Potem wybralismy sie na zakupy, kupilismy min. kocyk naszemu Pumpuszkowi i jakies odzienia dla siebie na te jesienne dni ;) plus mase innych piedrdol. Echhh wypuscic babe na zakupy :P A Wczoraj bylam u fryzjera podciac wloski, wiec dzis zakupilam farbe i bede malowac kłaczki w najblizszym czasie.Zobaczymy jaki bedzie efekt ;)
W ogole dzis ciezko bylo mi cos zakupic dla siebie bo cholercia w nic sie nie mieszcze, tyle fajnych rzeczy na jesien bylo a ja moglam tylko popatrzec tesknym wzrokiem i kupic bluze romiar xxl...
A jakybyscie widzialy jak z samochodu wychodzę ;) zanim sie wykaraskam to troche minie, musze sie dobrze rozbujac ;) Mąz zaczal na mnie mowic "pączusiu moj" :P
Na maila podeslalam zdjecia rzeczy dla naszego Maluszka i swoich ciuszkow :)

Buziaki :kiss:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752114 przez motylek270
Kristi mój pępek jest wklęsły, ale od stanu pierwotnego znacznie się różni.

Nutka to Ty się trzymaj. Jutro moja wizyta, ciekawe co mi lekarz zaleci na ten nieszczęsny mocz. Słuchajcie, a tę szyjkę macicy można ocenić bez usg? Pewnie długości nie, ale na pewno czy wszystko z nią w porządku. Wasi lekarze zlecają Wam usg między 30-32 tygodniem? Bo wiem że nie jest obowiązkowe, ale chyba zrobię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752197 przez jeta
To tylko mi wylazł?! :unsure:

bez usg długości to moim zdaniem się nie da zmierzyć. A co do tego czy się otwiera to pewnie przy badaniu na fotelu da się. Ale mogę się mylić. Co do usg teraz jak będę miała wizytę to będzie mój 31 tydzień i ginka zapowiedziała mi usg.

Idę do wyrka :)
Dobranoc :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752213 przez Kaś_O
Moja gin powiedziała ze w 32tc koniecznie mam się stawić na USG.. Ale to chyba chodzi o ułożenie maluszka czy coś takiego..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752222 przez Nutka
anitka90 no mój bąbel jest spory. Niestety o 3 tygodnie za duży. Ja jestem w 28 tc a on wielkością odpowiada 31 tc. W piątek idę na glukozę w obciążeniu. Wyjaśni się czy mam cukrzycę ciążową czy poprostu maluchowi dostarczyłam zbyt wiele węglowodanów. Gin chce żebym źrobila to badanie jeszcze przed szpitalem, żeby w razie czego mogli od razu zareagować.

Co do szyjki macicy.
Pojawiają się u mnie kilka razy dziennie skurcze macicy takie bezbolesne. Niby to normalne, bo to niby są te przepowiadające. Ale trzeba to kontrolować. Moja gin powiedziała ze w szpitalu zrobią mi KTG i bedzie wiadomo czy te skurcze są powodem skracania się szyjki czy poprostu taka moja natura.
Poza tym ciśnienie dzisiaj miałam mega zabójcze 156/104 na ciśnieniomierzu w gabinecie. Miałam ze sobą swój i ten wskazał 133/76. Z racji tego ze taka rozbieżność lekarz chce mi je skontrolować w szpitalu. Jak bedzie ok to po 3-4 dniach wyjdę do domu. Jeżeli coś im sie nie bedzie podobać to zostawią mnie na dłużej.
Co do sameg badania. Moja gin najpierw bierze mnie na "samolocik" i tam sprawdza szyjkę czy zamknięta i jaka długa, potem dodatkowo robi mi usg dopochwowe żeby wiedzieć jaka jest dokładna długość.

Dziewczyny kontrolujcie to.
Jeta kochana jak masz możliwość to spróbuj może uda ci sie wcześniej zarejestrować. Po co masz sie dodatkowo stresowac. Ja podejrzewam ze cały ten remont i przeprowadzka wychodzi mi teraz bokiem. A gdzie jeszcze układanie rzeczy i wykańczanie mieszkania? Potem przygotowywanie kącika dla malucha i kumulowanie reszty wyprawki. Nie chciałabym tego wszystkiego zostawiać mężowi na głowie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752294 przez moofka
Kristi mój pępek już od 3-4 tyg wystaje, ale to pewnie zależy jak wyglądał na początku :)

motylek ja na pewno będę miała usg w okolicach 32 tc, na ostatniej wizycie ginek tak powiedział.

Nutka oby wizyta w "hotelu" nie była zbyt długa, trzymaj się :kiss:

jakaś epidemia z tymi skracającymi się szyjkami.... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752296 przez WhiteBlackberry
Witam, witam! :)
Ale się rozpisałyście uhuhu :D
Aż się miło czyta! :) Jeszcze brakuje Mefiany i reszty brygady.
Zdaję relacje z wczorajszej wizyty u gin:
Otóż moja córcia ułożona póki co pośladkowo, więc pani dr powiedziała, że ma nadzieje, że jeszcze się obróci, bo czas na to ma do ok. 33 tygodnia, a jeśli nie, no to CC.
Waży 900g, a ja 65kg.
Doszliśmy do wniosku, że nasza Amelka chyba będzie akrobatką albo tancerką, bo wczoraj niestworzone pozy nam prezentowała :D Nóżka przy czole, paluszki baaardzo jej smakują, bo ciągle je wkładała do buzi (chyba je oblizywała po pysznym obiadku :lol: ), strzeliła poze myśliciela (foto wyśle na maila) raz się uśmiechała, raz krzywiła haha :)

Pyśkaaaa Już przepytałam kilka znajomych o X-landera które mają i są zadowolone nawet bardzo więc i my raczej na 99% właśnie jego zakupimy.

moofka Śliczny wózeczek :D

uska Witamy :)

mała82 Jakoś musimy dać rade :D
Jej widzę, że już łóżeczko, wózek, komode kupiliście :ohmy: My mamy same ubranka i pieluszki no i 1x butelka Tommee Tippee, szczoteczka z grzebyczkiem i nożyczki do pazurków z pilniczkiem :D

Kaś_O Wow :D Fajne łóżko ma Czaruś :D

Kristi Mój pępuś zrobił się płytszy niż był i w sumie chyba coraz bardziej mi wychodzi.

anitka90 U mnie wokół pępka też robią się takie jakby sine pierścienie :)

Nutka Oby było wszystko dobrze! Trzymamy kciuki :kiss:
Dziewczyny: Mi lekarka wczoraj powiedziała, że jeśli brzuch twardnieje 4x w ciągu godziny to natychmiast do szpitala!

Gosica Ja wczoraj na kocyk polowałam w Smyku ale nie wiem jak to zrobiłam, że kupiłam rajtuzki, a o kocyku autentycznie zapomniałam :dry: Co do odzienia na jesienno-zimowe dni... kurcze szukam i szukam i znaleźć nie mogę :( Jestem po prostu w rozsypce, bo nie mam w czym chodzić! Całe szczęście, że mam jeszcze tylko 2 pasujące na mnie dosłownie na styk bluzy takie misiowe ciepłe to w nich chodze, ale już mi coraz zimniej w nich :(
Hahaha też tak mam z wychodzeniem z samochodu :D Mój zaś się śmieje ze mnie, bo jak w łóżku już leże przykryta kołdrą, a raczej zawinięta w naleśnika to mówi do mnie, że wyglądam jak "pączek w maśle" :D

jeta Masz racje, bez USG nie da się zmierzyć długości szyjki.

Na maila lecą nowości dla mej małej :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752343 przez Pyśkaaaa
hej hej :)
Kaś O zastanawiamy sie nad dostawka ale dopiero na wiosnę zima i tak pewnie sanki a i chyba chustę kupię a łóżko macie śliczne :) jak porobię zdjęcia pokaże swoje :D

Nutka spory maluszek trzymaj sie kochana

Kristi pepuszek mi wylazł jakis czas temu

Motylek ja bede miała za 2 tyg w pt wizyte i USG one ponoć też ważne :) i robię z resztą ja na każdej wizycie mam USG....

a ja się zaraziłam od moich chłopakow gardło mnie tak napierdziela...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752367 przez Gro-szek
Witajcie grudniówki :) jestem tegoroczną sierpniówką, na świecie jest juz moja Mała Dama...
Wiem ze jesteście już prawie na finiszu, ale może któraś z Was byłaby zainteresowana sukienką ciążową firmy HappyMum Senza Dress rozmiar 38.

Sukienka jest o tyle uniwersalna, ze "pomieści" każddy rodzaj i wielkość brzuszka...
Sukienkę kupiłam w oryginalnym sklepie stacjonarnym we Wrocławiu w Arkadach Wrocławskich, kosztowała 259 zł.
W zawiązku ze w sukience byłam jedynie dwa razy, cena jej 170 zł.

Chętne zapraszam na PW.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #752603 przez uska
Dziękuje Wam dziewczyny za miłe przywitanie
ciężko odnieśc mi się do wszystkich postów.Przytulam jedynie wirtualnie Nutkę bo wiem jak niefajne sa takie pobyty w szpitalu
oby wszystk okazało się ok

Dziewczyny potrzebuję opinii przyszłych mam z mega bólem krzyża
ostatnio nie potrafie sie ruszyc,a nie daj Boże jak chwile poleżę na plecach i chce wstac-jak paralityk,odbiera mi to władzę w nogach
wczoraj zbierałam sie z łóżka dobre 10min a eN stał pod drzwiami i czekał aż mu otworzę
w nocy zmiana boków też graniczy z cudem,nie potrafię panować nad dolną częścią ciała-od pasa w dół

stąd moje pytanie-czy kleiła się któraś plastrami metodą Kinesiology taping
widzę coraz częściej u sportowców.plastry nie sa niczym nasączone więc nadają się dla ciężarnych
oczywiscie sama nie zamierzam tylko w gabinecie rehabilitacyjnym i po zgodzie gina
interesuje mnie tylko czy któreś to pomogło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #752686 przez Nutka
Dziewczyny dziękuję za wsparcie.
Uska ja sama planuje oklejać sie plastrami do kinesiotapingu. Moja koleżanka jest fizjoterapeutką i ma mi pokazać co i jak. Czekam aż przyjedzie.
Taśmy z tego co wiem pomagają (przy schorzeniach ruchowych na pewno moja mama stosuje), planuje oklejać brzuszek żeby odciążyć kręgosłup.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752697 przez piranetka
Nutka oby pobyt był jak najkrótszy :)
Gosica ciuszki naprawdę extra!!!
WhiteBlackberry córeczka naprawdę słodka :) a te rajtuzki z kokardką... :kiss: :kiss: :kiss:
Ale się uśmiałam z "pączka w maśle" :laugh:

Żeby nie było, że tylko podglądam :blush: ,wysyłam kilka fotek ubranek na maila, no i mojego brzuszka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752780 przez uska
Nutka napisał:

Taśmy z tego co wiem pomagają (przy schorzeniach ruchowych na pewno moja mama stosuje), planuje oklejać brzuszek żeby odciążyć kręgosłup.

o widzisz,nie pomyślałam o odciążeniu brzuszka.
dzwoniłam do fizjoterapeutki,po niedzieli pójde,niech poradzi mi cos.dziekuje za opinie
a gdzie zamawiacie jakies próbki o których czytałam tu na wątku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl