BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

9 lata 7 miesiąc temu #921106 przez MoNiaaa
no to trochę musi potrwać na pewno się przyzwyczai :) zawsze był z toba to dla niego nowa sytuacja ale jak pozna kolegow to będzie dobrze :*

ja zaniosłam podanie do zlobka...:(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #921312 przez ulcia78blondi
Monia, wracasz do pracy czy szukasz nowej?
Mnie kierownik powiedział, że już mnie nie potrzebuje (po 7 latach) bo już sobie kogoś znalazł na moje miejsce. Umowę miałam do 2020 roku.
Dziewczyny, orientujecie się jakie mamy prawa po macierzyńskim?

Remisleos, juz 9 miesiecy, jak ten czas szybciutko mija!
Trzymam kciuki za Remika, żeby się jak najszybciej przyzwyczaił do przedszkola. Potrzeba cierpliwości. Znajdzie sobie kolegów to nie będzie chciał wracać do domu;-) Masz rację, że z jednym dzieckiem to luzik. Mój Adaś się nie dostał nigdzie do przedszkola i tak nam niesamowicie żal, bo codziennie powtarza: ja chcę do szkoły, ja chcę do przedszkola! I chyba już na niego czas, bo wszędzie sam zostanie teraz jak nigdy.Chce zostawać tam gdzie nie ma mamy ani taty, wtedy się czuje już taki "dorosły"...
No ale nie mamy go gdzie zostawiać. tak, żeby coś nadgonić z naszymi załatwieniami. Dajemy radę w czwóreczkę:-)

Anitulka, gratulacje 7 ząbka! U nas jak wyszły 3 ząbki to teraz chwila przerwy. Za to ruchowo... Amelka raczkuje, wstaje opierając wszystko co napotka po drodze- , najlepszą zabawę ma przy rozrzucaniu butelek z wodami, sokami, które leżą w kuchni pod blatem.
Próbuje stawiać pierwsze kroczki. Śmiesznie to wygląda, bo robi dwa kroczki bez trzymania i "bach" na pupę. Roboty mam jak nigdy, bo muszę ją cały czas pilnować a braciszek też ma "żadania". Ostatnio woła nas do pokoju, przychodzimy i się tylko uśmiecha. Chyba przechodzi teraz jakiś kryzys bycia starszym bratem.

W końcu udało mi się wgrać parę zdjęć mojej kluseczki. A oto link do strony:
Zdjęcia

P.S. Z drugiej strony jak mąż weźmie Adasia do dziadków to malutka nawołuje go non stop. Wpatrzona jest w niego niesamowicie:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921348 przez MoNiaaa
ulcia ja niestety musze szukac nowej :( miałam umowę do dnia porodu ale ty jak masz do 2020r to po macierzyńskim musisz do pracy wrocic choć prawda jest taka ze na drugi dzień może cie zwolnic...ale może poszukaj w necie albo idz do sadu pracy i popytaj jak to wygląda. swoja droga nie powinno tak być!!! niby polityka prorodzinna chcą żeby się dzieci rodzily a później ze wszystkim pod gorke :(

zdjęcia superowe piekna masz smieszke i slicznie ja ubierasz :) zazdroszczę wam ze maluszki już raczkują ja musze wszędzie Zuzke nosic ze sobą. chociaż nei wiem jak ale jak ja posadze na ziemi to w jakiś sposób się trochę przemieszcza ostatnio ja u Julki posadzilam na panelach i poprawiałam lozko a ona na srodku pokoju..?chyba tylkiem jak kreci to się przesuwa po troszkę :P z siedzenia kladzie się na brzuszek ( a raczej spada) ale często się wtedy uderzy o podloge a nawet jak nie to zaraz placze żeby ja podnieść?

ulcia a nie powinno być tak ze jest obowiązek przyjęcia do przedszkola??może jakiś klub malucha masz kolo siebie nawet na 2 godz to dużo bys nie zaplacila ?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921391 przez remiśleoś
Monia az mi sie wlosy zjezyly jak przeczytalam o zlobku!jejku,ja sobie tego nie wyonrazam.ale wiadomo ze jak trzeba to wyjscia nie ma.a pracy juz szukasz,wysylasz cv?jak tapety?
Ulcia a Adas ma 4 latka tak? Fajnie ze chc isc do dzieci,u nas narazie placz za mama.a Amelia boska i faktycznie paczus ale tak slodki do schrupania.uwielbism takie niemowlaki.i szok jakazwinna,juz sama chce chodzic.u nas Leos pelza doslownie wszedzie.zostawie go w pokoju n dywanie a on przyjdzie przez dlugi korytarz i sypialnie nasza do lazienki.jakies 10 metrow nie robi mu problemu.ale nie bierze sie za stanie,chociaz w sumie mnie to cieszy bo tak jak pisalas nozki i kregoslup mialyby jeszcze za ciezko.siedzi ladnie i umie z siadu ladnie sie polozyc a jak lezy i ma sie czego zlapac to usiadzie.
Lubi pukac w bebenek,klockami o siebie i bawic sie w akuku z pieluszka.i uwielbia raczka nieboraczka;)
Ulcia jesli po powrocie do pracy wzielabys zmniejszenie etatu nawet o 1/8 czyli godzine to pracodawca przez rok noe mpze Cie zwolnic.wniosek piszesz conajmniej na 2 tyg przed koncem urlopu i pracodawca nie ma go prawa odrzucic.musi vo przyjac. Maksymalnie etat mozesz zmniejszyc do polowy i mozesz z tego korzystac max 1 rok nesli nie bierzesz wychowawczego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921420 przez MoNiaaa
no niestety tesciowa na cely etaty mi nie zostanie z Zuzia :( a moja mama pracuje za granica wiec tylko zlobek wchodzi w gre Julka tez po skończeniu roku poszla do zlobka ale z nia było latwiej bo ona od małego zostawala z babciami albo ciociami i mama nei była jej tak niezbedna a Zuzia to coreczka mamusi i boje się strasznie i o nia i o siebie:P
pracy jeszcze nie szukam macierzyński mam do 17 grudnia chciałabym od stycznia isc chyba ze się cos trafi wcześniej. sasiadka w najgorszym razie mi załatwi w supermarkecie ale wiadomo godziny sa do kitu :( ale jak nie znajde nic to pojde jak będzie aktualne.

tapety kupiliśmy :):):) nie do końca takie jak chciałam ale może wyjdzie ladnie. chemy jej wytapetować od dolu na 110cm rozowa w biale kropki później pasek dekoracyjny i 2 tapeta w serca jak będzie gotowe to się pochwale. nic wielkiego bo wynajmujemy wiec nie ma sensu dużych pieniędzy wkladac w cudze mieszkanie

Zuzka to leniuszek sama nie usiadze za nic jak mnie za rece zlapie to sama wstaje ale innych przedmiotow się nie lapie

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921523 przez remiśleoś
Monia napewno wyjdzie ladnie,ciekawie sie zapowiada.A tapety tez kosztuja wiec wcale nie robicie po taniosci,tak sadze.Julka bedzie miec piekny pokoj.
Czekam na Remika.Leos usnal.potrzepalam dywany dzis i sprzatnelam lazienki na gorze.nagle bez Remika okazuje sie ze mam kupe czasu wolnego.jutro planuje taras wysprzatac i pralnie.
A!Leos dzisiaj spl pieknie od 19.30 do 6.15 bez zadnej przerwy.wyspalam sie i od razu wiecej energii i dobrego samopoczucia.
13 wrzesnia robimy urodzinki Remikowi.Jej skonczy 3 latka.musze tort zamowic bo pamietacie jak w tamtym roku szukalam na ostatnia chwile? Teraz nie popelnie tego bledu i bedzie mial z Zygzakiem albo Tomkiem.i o menu musze pomyslec.
Ciekawe jak Pysiaczek i Anitka na wakacjach? Jak dzieci sie zaklimatyzowaly ? Czekam na relacje.
Monia a w supermarkecie faktycznie godziny do kitu.no i pewnie nici z karmienia beda bo rozne godziny pracy.wiafomo ze najlepiej to od 7-15 albo 8-16.ja mam macierzynski do 8 grudnia ale zalegle urlopy biore i jakos pod koniec stycznia lub na poczatkublutego wracam. I zamierzam pracowac tak od 8.00 bede Remika zawozic do przedszkola a Leosia do babci i o 14 bede ponniego w przedszkolu i po Leosia.dobrze ze mama mieszka 3 domy dalej,rzut beretem.oby w prscy nie wywineli mi jakiegos numeru.ale dlatego sie zabezpieczam i zmniejszam etat o godzine.jak omaze sie ze jest ok to wroce po kilku miesiacach na caly ,moze od wakacji.
Scha Ulcia ta ochrona chroni Cie przed zwolnieniem chyba ze firma upadnie.Jesli jedt nawet likwidacjastanowiska to musza Ci zagwarantowac inne moze byc nizsze stopniem ale wynagrodzenie nie moze ulec zmniejszeniu.Mam kolege adwokata i to od niego info,bo tez oytalam o to.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921649 przez MoNiaaa
remis awet nie wiedziałam ze jest cos takiego warto wiwdzien na przyszlosc :) i to wystarczy wniosek o skrocenie o godzine wymiaru pracy???a czym to motywować?
a wiecie ze jaks ie karmi piersią to tez można wychodzić z pracy godzine wczesniej
miały być dziś gumiaki w realu za 20 zl i oczywiście nie było nic innego w planach nie mielismy kupic a 65 zl nie moje ?? masakra z ta kasa ;/
ja dziś u mamy bylam i nic w domu nei zrobiłam przez to ;/ jutro odwiedza mnie mama z bliźniakami o dzień starszymi od zuzi ciekawe jak będzie:P pewnie ona z dwojka lepiej się ogarnia niż ja z Zuzka :blush:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922026 przez remiśleoś
Monia wiem z godzina na karmienie bo korzystalam przy Remiku i teraz tez zamierzam dlatego zamiast 8 h bede 6 pracowac.
A umotywowac jakos specjalnie nie trzeba.masz do tego prawo i chcesz z tego korzystac i tyle.tak samo nie trzeba sie zgadzac na prace w nadgodzinach czy delegacje sluzbowe.
Remik dzis e przedszkolu plakal tylko przy rozstaniu,pozniej nie:) ale katar ma i kaszel i Leos tez juz zlapal katar od niego.ach! Zaczyna sie.
Monia daj znac po wizycie blizniakow.
A z kasa wiem jak to jest.kwota jaka sie placi nawey za spozywke taka na tydzien jest przerazajaca.tyle kasy przejada sie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922099 przez Dagnes
Hej dziewczyny!
Nie pisałam nic, bo przez choroby nie było na to czasu. Na szczęście Wikusia już zdrowa, ma tylko jeszcze lekki katarek. Za to ja od niedzieli choruję. Leczę się domowymi sposobami i tylko prenalen mi mąż w aptece kupił.

Od wczoraj malutka raczkuje. Ale śmieszna była jej reakcja jak się puściła po raz pierwszy, bo szła i płakała przy tym.

Ulcia ale masz perełki w domu. Malutka faktycznie pączuszek słodziutki i jaka siłaczka z niej. Widać, że wpatrzona w braciszka. A Wy nie mieszkacie przypadkiem za granicą? Coś mi się tak kojarzy, chociaż nie wiem czy dobrze :unsure: Z przepisami jest faktycznie tak ja Remiś pisała, ale za granicą zapewne inne regulacje obowiązują.

Monia powodzenia w szukaniu nowej pracy! A z pieniędzmi to prawda, że rozchodzą się jak woda. Chcę teraz malutkiej buty na jesień/zimę kupić i patrzyłam na allegro no i masakra 160 zł buty z Bartka dla takiego malucha :blink: Przecież to tylko na jeden sezon, bo potem za małe.

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #922124 przez MoNiaaa
super ze remik robi postępy zobaczysz za kilka dni pewnie wogole nie zaplacze :) a opowiada o przedszkolu jak mu się ogolnie podoba?
po wizycie blizniakow fajnie:) moja przy nich to taka klucha ze szok:P Zuzia wazy 9 kg a tamte chyba nawet 8 nie waza :P
i tez niby dwójeczka a w postępach się roznia strasznie dziewczynka raczkuje i już za wstawanie się bierze a chłopczyk niedawno zaczal siedzieć za to on ma 5 zebow a ona nie ma :P przeszlysmy się troszkę później przyszliśmy do mnie dzieciaki się zaczepialy:) nawet Zuzia jak wyszłam z pokoju i była z nimi to nie zauwazyla i nie plakala a zawsze jest krzyk nawet do tej znajomej poszla na rece i nie plakala ja nosiłam tamte dzieci i tez ok :)

wlasnie zastanawiam się nad tymi butami zimowymi??takie typowe kozaki będziecie kupować?one sa ciężkie starsznie a przecież nasze po sniegu chyba chodzic jeszcze nie będą?nie wiem czy takie misiowe kupic czy z normalna podeszwa? wogole nie wiem czy kurtke czy kombinezon??
oby zima była lagodna!!!

ja myslalam bardziej o takich allegro.pl/kozaki-kozaczki-paputki-bucik...5cm-i4540324462.html
te sa tes sliczne allegro.pl/fajnebutki-cieple-futrzaki-dl...-21-i4569050910.html
albo allegro.pl/104-cieple-trzewiki-kozaki-20...d13-i4563805874.html

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922132 przez remiśleoś
Dagnes oj ze Was musialo chorobsko dopasc.kuruj sie zdrowka zycze.A Wikunia dkugo chorowala? Obylo sie bez antybiotyku? U nas Leos tez juz zaplenie oskrzeli przeszedl ale inhalacje ze sterydu robilam i z soli i syropki pil i bez antybiotyku sie udalo.ale tak jak pisalam zaczely sie katary wczoraj.noc juz kiepska nosek zapchany,a Remik kaszle.dzis nie poszedl do przedszkole moze sie wyleczy przez weekend.mam Jadźka je ze to wirusowka a nie bakteryjne,no ale temperatury nie ma wiec kurcze nie wiem.zobaczymy.
Monia Remik nie chetnie opowiada o rzedszklolu,odpowada jak go pytam ale nie chce go strofowac i za duzo nie wiemy.wczoraj malowal pilke farbalmi i byli n kulkach.ale niestety 2 dni nie zjadl obiadj i nie wiem czemu.on tez mowi ze nie wie.pani narazie nie zmusza zeby go nie zrazic.
Co do butow to na zime mam po Remiku z Zakopca takie miekkie cieple kozaczki cos w stylu jak Monia pokazalas.jak je wyciagne to Wam pokaze.tylowych z twarda bi kupuje bo chodzic nie bedzie raczej.jak bedzie to kupie.napewno kupie w zime porzadne buciki z bartka do chodzenia w domu,jakies sandalki czy cos w stylu kapci ale sztywnych.pierwsze buty sa przeciez wazne.fakt ze 150 zl czy nawet wiecej to duzo ale mysle ze warto.zaoszczedzimy na czyms innym

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922136 przez MoNiaaa
zapomnielam z katarem powiedzieć ppamietam jak Julke do zlobka zapisywałam to pani kierownik wlasnie mowila ze katar to choroba zawodowa w zlobku niestety kazde dziecko przynosi jakies inne bakterie i katar to jest na porządku dziennym :( u nas poki co dobrze ale Julka chyba już obyta z tymi bakteriami zobaczymy co będzie jak prawdziwa jesien i zima przyjdzie?w tamtym roku super było raz miała tylko gardlo chore :)

Julka mimo ze przedszkole lubi to tez mało opowiada zawsze mowi ze nie pamięta i dowiaduje się od innych mam co ich dzieci opowiadają :P dobrze ze poznałam się lepiej z kilkoma mamami bo w tamtym r oku nie znalam za bardzo i nawet nie było z kim pogadać a teraz tak z 3 się dogadujemy fajnie z czego 2 maja dzieci w podobnym wieku do zuzi:) wiec jest o czym mwoic wczoraj po przedszkolu bylysmy jeszcze 2 g na przedszkolnym placu zabaw:)
w pon mamy zebranie zobaczymy co ciekawego powiedzą?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922227 przez remiśleoś
Monia fajnie ze spotkanie sie udalo.no i ze Zuzia taka dzielna byla.moze q tym zlibku nie bedzue tak zle.
A co do kataru to napewno masz racje ale u nas to rzadkosc.w sumie to drugi raz jest przeziebiony tak z katarem i kaszlem;)
Lece inhalacje zrobic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922323 przez Dagnes
Remis no wlasnie podalam antybiotyk bo lekarka przepisala. Teraz zaluje bo to na bank wirusowka byla. Juz w sumie 2 dnia choroby zalowalam ale trzeba bylo wybrac skoro sie zaczelo. Zla jestem i na lekarke i na siebie jednoczesnie.

Ja na jesien chce wlasnie takie mieciutkie emu. W H&M sa takie i niedrogo

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922335 przez niteczka
Hej mamuski.

Podczutyuje was caly czas ale jakos czasu brak zeby cos napisac. A wiec Julek od wczoraj raczkuje z czego jestem bardzo dumna. Bylismy w poniedzialek na wazeniu i maly wazy 7 kg, a ostatnio byl wazony 2 czerwca i wazyl 6.08 kg. Wiec od tamtej pory minelo 3 miesiace i moje dziecko przybralo tylko niecaly kilogram to cos tu jest nie tak. Powiedzialam temu facetowi w tej klinice gdzie go wazylam ze chyba cos jest nie tak skoro tak malo przybral przez te 3 miesiace, a on mi na to ze on nie widzi nic niepokojacego, ze dziecko jest poprostu drobniutkie, ze jest niejadek i ze na zagodzonego nie wyglada i ze nie przejmowalby sie za bardzo tym, ze dziecko tylko tyle przybralo.
Dagnes- z tymi regulami za granica jest tak ze pomimo tego ze jestes na macierzynskim i ma sieumowe na stale to szef i tak moze cie zwolnic pod byle jakim pretekstem i nawet jesli zalozy sie sprawe w sadzie ze nieslusznie firma cie zwolnila, to oni wola zaplacic odszkodowanie ktore nie jest wielkie niz przyjac cie do pracy i placic ci co miesiac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl