BezpiecznaCiaza112023

Czy mięśniaki macicy są zagrożeniem dla ciąży?

10 lata 7 miesiąc temu #733402 przez teresa1982
Witajcie! Jakiś czas temu dowiedziałam się, że mam mięśniaki macicy. Jestem dodatkowo w ciąży i mam ogromne obawy czy mogą mięśniaki zaszkodzić mojemu dziecku? Są zagrożeniem dla ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #733476 przez srenka_918
Witam Tereso. Mięśniaki mogą zagrażać ciąży, dlatego pewnie lekarz powiadomił Cię że Twoja ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka. Ja też tak miałam. Ale dowiedziałam się o mięśniakach kiedy zgłosiłam się do szpitala z krwawieniem-wtedy poroniłam. Potem lekarz prowadzący chciał mi te mięśniaki usunąć, bo starałam się o dziecko, ale okazało się że są tak niefortunnie ułożone że trzeba by było usunąć całą macicę, więc zaszłam w ciążę mając 2 mięśniaki wielkości 48mm i 68mm.
Miałam wizyty kontrolne częściej niż normalnie, czyli co 2-3 tyg, do tego miałam baczniej obserwować swój organizm. W połowie ciąży miałam przedwczesne skurcze... Tydzień w szpitalu... Na koniec swoją ciążę przenosiłam miałam poród wywoływany i naturalny ale strasznie bolesny i długo krwawiłam potem przez mięśniaki i prawdopodobnie przez nie nie obkurczyła mi się macica, bo wchłaniają w siebie hormon oksytocynę, dlatego też wywoływanie mojego porody trwało 2dni... Teraz czekam na zakończenie karmienia piersią, potem dowiem się jak będę miała usuwane te cholerstwa ale mam nadzieję, że nie będzie trzeba usuwać całej macicy, bo chcę jeszcze mieć dzieci...

Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało, jeśli będę wiedziała to odpowiem.

A teraz dlaczego mięśniaki są groźne:
-rosną w ciąży razem z dzieckiem a moje nawet szybciej niż dziecko i zabierały mu dużo miejsca i właściwości odżywczych
-jeśli płód osadził się na mięśniaku lub w okolicach, to ten rosnąć może pozbawić łożysko podparcia wywołując poronienie lub przedwczesny poród
-jeśli gospodarka hormonalna organizmu zachwieje się za bardzo mogą pęknąć i ciężko wtedy zatamować krwawienie (a czemu już nie pamiętam)

No i dużo zależy od tego co to są za mięśniaki: wewnątrz macicy "na ścianie", w środku ścian macicy "w ścianie", na zewnątrz macicy "w brzuchu"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #733619 przez miedzynamikobietami
Nie rzadko ciąża rozwija się prawidłowo w macicy mięśniakowatej. Wpływ mięśniaków na ciążę zależy od ilości, wielkości i lokalizacji mięśniaków.Najlepiej w tym względzie rokują mięśniaki uszypułowane podśluzówkowe, a także stosunkowo nieduże mięśniaki śródścienne zlokalizowane w dnie macicy.Więcej informacji znajdziesz na stronie www.miesniakimacicy.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #733767 przez Mirella
No i znowu spam reklamowy, strach odpisywać nowym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl