BezpiecznaCiaza112023

Ciąża

Trymestr I - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu z ilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.

Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

Pierwszy tydzień ciąży

Pierwszy tydzień ciąży liczymy od pierwszego dnia miesiączki, czyli od pierwszego dnia krwawienia. W tym tygodniu jeszcze nie zostałaś przyszłą mamą. Czytając artykuł dowiesz się co dzieje się w Twoim ciele oraz jak powinnaś zadbać o siebie planując ciążę.

Drugi tydzień ciąży

Początek pierwszego miesiąca ciąży, to jeszcze wielka niewiadoma. Jeśli starasz się o dziecko pod koniec 2 tygodnia będzie owulacja! Bądź czujna. Przeczytaj o czym jeszcze powinnaś pamiętać w drugim tygodniu ciąży.

Trzeci tydzień ciąży

W trzecim tygodniu ciąży jeśli doszło do zapłodnienia, to zapłodniona komóra jajowa będzie dzielić się i dzielić. Dodatkowo zaistnieje szereg procesów, które za 37 tygodni zaowocują dzieckiem. Jeśli jest to planowana ciąża z pewnością nie możesz doczekać się pozytywnego testu ciążowego.

Czwarty tydzień ciąży

Twoje wymarzone dziecko, teraz jest blastocystą. W 6-7 dniu od zapłodnienia wędruje w kierunku macicy, a kiedy tam dociera zaczyna się proces zagnieżdżania - zwany inaczej implantacją. Błona macicy jest odpowiednio przygotowana do przyjęcia blastocysty poprzez odpowiedni poziom hormonów.

Piąty tydzień ciąży

Piąty tydzień ciąży! Teraz dziecko przypomina bardziej kijankę z długim ogonkiem. Jeszcze się zastanawiasz czy jesteś w ciąży? Okres się spóźnia?! Biegnij do apteki.

Siódmy tydzień ciąży

W siódmym tygodniu ciąży dziecko ma zaledwie ok. 0,8 cm - 1 cm długości, a jego serce przypomina swoim kształtem już serce dorosłego człowieka. Z tym, że jest o wiele mniejsze. Równolegle powstają zawiązki narządów u płodu.

Ósmy tydzień ciąży

W ósmym tygodniu ciąży pojawiają się spontaniczne ruchy dziecka, choć Ty ich jeszcze nie poczujesz. Pojawia się elektryczna aktywność mózgu. A płyn owodniowy, w którym jest dziecko ma ok. 5-10 ml.

Dziewiąty tydzień ciąży

Jakie uczucia lub objawy mogą Ci towarzyszyć w trzecim miesiącu ciąży? Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj o 9 tygodniu ciąży.

Jedenasty tydzień ciąży

Przyszła mama w trzecim miesiącu ciąży może być nadpobudliwa, zachowywać się podobnie jak przed zbliżającą się miesiączką. Dokuczać będzie rozdrażnienie, chwiejność nastrojów, nerwowość i skłonność do płaczu. Mieszają się skrajne uczucia radości ze strachem, obawy z podnieceniem. Dowiedź się więcej, co czeka Ciebie w pierwszym trymestrze ciąży

Trzynasty tydzień ciąży

Trzynasty tydzień ciąży, uwidacznia się brzuszek, a macica jest ciut większa od grejpfruta. Zauważasz, że zwiększył się obwód pasa. Pod koniec trzeciego miesiąca dno macicy będzie wyczuwalne tuż nad spojeniem łonowym (dolna część podbrzusza).

Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl