BezpiecznaCiaza112023

Obawy przed zostaniem tatą

Co może sprawiać, że zaczynasz się martwić? Kiedy pojawia się uczucie opuszczenia. Dlaczego? Ponieważ, to Twoja partnerka jest teraz w centrum uwagi wszyscy chcą wiedzieć jak przebiega ciąża i jak rozwija się dziecko. Nagle zaczynasz się zastanawiać czy w ogóle bierzesz udział w tym wszystkim. Takie uczucia to pozostałość po dawnej epoce. Kiedy to mężczyzna był głową rodziny, a kobieta była od zajmowania się domem. Również kiedy na świat miało przyjść dziecko, mężczyzna był z daleka od kobiecych spraw, nie mówiąc już, że przy porodzie nie mógł brać udziału.

Zmiany po urodzeniu dziecka

Martwisz się, bo Twoje życie właśnie ulega zmianom. Dowiedziałeś się, że Twoja partnerka jest w ciąży. Ogromna radość jeżeli to było dziecko planowane albo niepokój jeżeli nie było. A potem dochodzi do Ciebie, że już nic nie będzie takie samo. Za kilka miesięcy będziecie już nie we dwoje, ale w troje albo więcej osób jeżeli okaże się, że w brzuszku są bliźniaki. Potem zobaczyłeś USG kolejne potwierdzenie – będziemy rodzicami.

Współżycie po urodzeniu dziecka

Jak to możliwe? Przecież partnerka to ta sama osoba, którą kochasz tylko w niej teraz jest jeszcze dziecko. Ty również nie wiele się zmieniłeś- wiesz, że zostaniesz tatą. Ta wiedza coś w Was zmieniła. Nie potrafisz tego określić, ale nagle jakby temat seksu zszedł na dalszy plan? A Twoja partnerka zaczyna się zastanawiać czy nadal jest atrakcyjna. Jednak każde się boi powiedzieć o swoich problemach, więc każdy z Was słyszy jakiś powód przez który się nie kochacie.

Informacje dla ojców na temat porodu

Najpierw poruszę aspekt porodu rodzinnego. To nie jest tak, że tylko Ty możesz rodzić ze swoją partnerką. Tak naprawdę może z nią rodzić każda osoba jaką wybierze. Natomiast jeżeli oczekuje, że Ty będziesz przy porodzie, to powinniście szczerze na ten temat porozmawiać. Oczywiście może się zdarzyć tak, że Ty również chcesz z nią rodzić. Natomiast może nie chcesz być przy całym porodzie.

Sny erotyczne w ciąży

Partnerka jest w ciąży, a Twoje sny erotyczne

Zastanawiasz się jak to się dzieje, że odkąd dowiedziałeś się, że zostaniesz ojcem masz więcej snów erotycznych niż wcześniej. Bierze się to stąd, że ciąża wywołuje ogromną radość, ale też i niepokój. Szczególnie jak to jest pierwsze dziecko. Wiadomo, że życie się diametralnie zmieni i to powoduje strach. Obawiasz się również, że zmiany dotkną Waszych relacji i życia seksualnego.

Strona 1/2

Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl