BezpiecznaCiaza112023

Pierwsza ciąża / Obawy - czy to normalne?

12 lata 5 miesiąc temu #228529 przez An83
Witam :)

Jestem w 6 tygodniu ciąży, potwierdzonej testem i dwoma badaniami hcg. U lekarza bylam bardzo wczesnie bo w drugi dzien po spodziewanej miesiaczce i powiedział, że jest jeszcze za wcześnie żeby coś zobaczyć, więc pierwsza wizytę i usg mam dopiero za tydzień.
Długo staraliśmy się o to dziecko i może stąd moje dziwne zachowanie.. Na poczatku bardzo się cieszyłam, a teraz mam pełno obaw - nie wiem czy to wina huśtwaki nastrojów ale bardzo boja sie że okaże się że coś jest nie tak. Tyle kobiet poroniło, koleżanka 2 miesiące temu, może dlatego obawiam się tego 1 trymestru.. Staram się nie martwić ale brak np objawów w postaci nudności zaczyna mnie niepokoić choć słyszałam, że nudności nie występuja u kazdej kobiety (mi się tylko "odbija" jak nigdy) :unsure:

Napiszcie proszę o swoich obawach, tzn czy też tak macie jak ja, czy to normalne (pocieszcie że tak ;) )
Czy też jesteście spokojne tylko wtedy jak jestescie po wizycie u lekarza, po odebraniu wyników (jak wzrosła mi beta po 2 dniach to sie cieszyłam jak głupia ;) )
Napiszcie kilka słów o sobie, ja oprócz mamy nie mam z kim pogadać a bardzo mi to pomaga (tzn z mężem moge ale nie o to mi chodzi) koleżanke musze wykluczyć bo jak pisałam sama poroniła niedawno nie mogłabym z nia rozmawiać o mojej ciąży teraz, za wcześnie jest.

Niby wszystko ok, pobolewa mnie co jakiś czas jajnik któryś, doł brzucha (macica sie rozciaga) piersi są nabrzmiałe i zaczynaja wychodzić żyłki, biore duphaston - ponieważ nie mogłam tak długo zajśc, na ostatniej wizycie u gina po laparoskopii (którą miałam we wrześniu) dostałam duphaston do brania po ewentualnym zapłodnieniu i mam brać do któregoś tygodnia. Biorę też bromergon bo brałam wcześniej i mimo, że są różne opinie na ten temat moj gin uważa, że gdybym przestała mogłabym poronić bo wtedy prolaktyna znacznie by wzrosła po odstawieniu wiec tez mam narazie braC.

Tyle o mnie odezwijsie sie jesli macie ochote porozmawiać :)








Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228547 przez Mirella
An, po pierwsze witaj, po drugie rozgość się, po trzecie..... hmm, co by tu po trzecie? O, może tak, po trzecie niech się wszystkie nowe uczą od Ciebie jak się rozpoczyna życie na forum :lol:
Dalej mi się liczyć nie chce, to tak ogólnie, mnie nie mdliło w ciązy wcale, za to gazy.... bym mogła epopeję o tym napisać. Pomidory mi pleśnią jechały i nie mogłam ich jeść... Za to rąbałam jogurty i wafelki czekoladowe jak maszyna. Jednym słowem co ciąża to objawy. A co do obaw? Na mój gust to nienormalne by było gdybyś żadnych nie miała ;)

Nie napisałaś na kiedy masz termin, ale sprawdź, może jest już wątek dla mamuś z Twojego miesiąca, na bank są mamusie majowe 2012, czy są czerwcówki nie pamiętam, jak nie ma to załóż :)

Tak poza tym to nosek do góry, na bank będzie dobrze, forumowa czarownica mówi :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228548 przez Emme
witaj witaj :)
sporo nas się wypowiedziało w konkretnych wątkach więc zapraszam do przejrzenia i wypowiedzi :)
ps. czerwcówki 2012 są ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228562 przez An83
Dzięki za odpowiedzi :)
Jeśli będzie wszystko dobrze urodzę gdzieś na początku lipca :) (Sprawdzałam kalkularotami, jak pisałam jeszcze tej najważniejszej wizyty u lekarza nie odbyłam, tzn odbyłam ale wtedy było za wczesnie)

Dziękuję za rady, popatrzę na innych forach, dopiero co się zarejestrowałam więc jeszcze nie orientuję się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228736 przez Moniq
An83 witaj serdecznie na forum :)
są rzeczy na które nie masz wpływu, więc nie zadręczaj się obawami -dziwne by było gdybyś ich nie miała, to fragment życia każdej mamy :) -myśl pozytywnie: będzie dobrze !!!
trochę tych objawów ciąży masz, a na resztę jeszcze przyjdzie czas :P a może będziesz w grupie szczęśliwych kobiet bez objawów ???
ja w pierwszej ciąży miałam nudności i wymioty, wstręt do zapachów-przeczulony nos, jak chart :laugh: ale kiedy się zaczęły nie pamiętam i zasypiałam jak tylko przez chwilę nic nie robiłam :woohoo:
teraz w drugiej ciąży żadnych nudności, czuję się całkiem dobrze, za to boli mnie głowa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl