BezpiecznaCiaza112023

Zakazane kosmetyki w ciazy

12 lata 4 miesiąc temu #254528 przez An83
bombel779 - ale myślisz, że taka nieznaczna ilość jaka jest w żelu do twarzy (używany 2 razy dziennie) mogła zdązyć zaszkodzić? :( dodatkowo użyłam toniku antybakteryjnego z 3 razy punktowo na wyprysk, jutro mam wizyte u ginekologa wiec zapytam, choc głupio zadawać takie pytania może.. :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254609 przez Moniq
nie ma głupich pytań :D
ja myślę że taka ilość nie zaszkodziła, jakbyś smarowała codziennie całe ciało to może i by miało wpływ na dziecko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254695 przez bombel779
An83 napisał:

bombel779 - ale myślisz, że taka nieznaczna ilość jaka jest w żelu do twarzy (używany 2 razy dziennie) mogła zdązyć zaszkodzić? :(

Myślę że taka ilość jaka znajduje się w żelu nie powinna zaszkodzić więc nie martw się ;)
jednak musisz pamiętać że kosmetyki w zależności od tego w jakim celu są stosowane (np. chcemy tylko nawilżyć skórę albo silnie rozgrzać,pobudzić,złuszczyć....etc.) wykazują mniejsze bądź silniejsze działanie, penetrują powierzchniowo lub głęboko. A wiadomo że im głębiej tym więcej naczyń,a naczyniami wszelkie substancje które wnikają mogą sobie swobodnie "płynąć dalej" ... Tak więc ostrożność jak najbardziej wskazana, ale z głową! Nie należy popadać w paranoję! ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565699 przez aneta55515
A wiecie może, czy można używać tak zwanych blokerów? Są to antyperspiranty przeciw poceniu o jakimś silniejszym działaniu, które blokują wydzielanie potu, bo w ciąży strasznie zaczęłam się pocić i jest to bardzo uciążliwe.. ;/


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 dni temu #634176 przez antosia
Triclosan szkodzi, a na zagranicznych stronach czytałam takie informacje, że szok...
Najlepsze jest to, że triclosan, składnik detergentów, jest również dodawany do past do zębów!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #637333 przez Kowalka
A o tym już było - nie rozumiem jak można dawać takie sam składnik do naszych ust i do ...
Najgorsze jest jednak to, że wie o tym jedynie niewielki odsetek ludzi, którzy interesują się tematem. Pozostali nie wiedzą na ten temat kompletnie nic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #639001 przez antosia
Dla jasności - oczywiście istnieją pasty do zębów, które tego triclosanu nie zawierają. Wprawdzie nie ma ich wiele, ale są. Ja taką właśnie pastą myję od dawna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1049674 przez antosia
A dziewczyny - Ziaja? Wszystkie znamy, ale czy polecacie pod ciążę?
www.aptekagemini.pl/manufacturer/ziaja
Są dosyć tanie. Jak to się przekłada na ich jakość?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 dzień temu #1060298 przez Domii1983
Ja tolerowałam tylko kosmetyki bez parabenów i ulepszaczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068052 przez antosia
A na pewno z nakazanych ;-) to żel do masażu HB. Niezbędny, żeby nie pojawiły się rozstępy na brzuchu po ciąży. Radzę tego bardzo pilnować, bo naprawdę kiepskimi produktami można sobie narobić mega problemów, czego jestem świadoma po pierwszej ciąży. Dbajcie o swój brzuch.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #1068059 przez Allina
Jeżeli chodzi o mnie to ja w czasie ciąży stosowałam jak najdelikatniejsze kosmetyki, Warto również kupić sobie filtr prysznicowy z witaminą C Vitarain duży SW_019 cytryna malahit.pl/brands/vitarain/ , bo wiadomo skóra w ciąży wymaga w większości przypadku skuteczniejszej pielęgnacji. Ja o tym nie pomyślałam, ale moja koleżanka kupiła sobie ostatnio coś takiego w sklepie malahit.pl za 249 zł, bo jest tam 30% przeceny. No i teraz ma doskonale odżywioną i pełną blasku skórę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 10 miesiąc temu #1070110 przez mama3wampirow
Ja raczej malo kosmetykow uzywalam a ciąze za sobą mam 3 :) Jak juz cos to z bielendy krem na spuchniete nogi i cos na rozstepy i tyle wiec nie mialam problemu czy stosowac wolno czy nie. Jedynie paste cynkowa zmienilam z kwasowej na bezkwasowa bo nie bylam pewna czy kwasowa jest ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 10 miesiąc temu #1070115 przez CiniMini82

mama3wampirow napisał: Ja raczej malo kosmetykow uzywalam a ciąze za sobą mam 3 :) Jak juz cos to z bielendy krem na spuchniete nogi i cos na rozstepy i tyle wiec nie mialam problemu czy stosowac wolno czy nie. Jedynie paste cynkowa zmienilam z kwasowej na bezkwasowa bo nie bylam pewna czy kwasowa jest ok


mialam podobnie :D teraz chcialam kupic z bielendy taki jeden krem co kiedys w rossmanie kupowalam ale juz go nie ma :( nie lubie jak wycofuja kosmetyk ktory lubie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 10 miesiąc temu #1070122 przez Gozdziczka
Ja zwłaszcza w pierwszej ciąży zaczęłam zwracać uwagę na skład kosmetyków, muszą być naturalne albo jeszcze lepiej takiej własnej wyroby w domu :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 10 miesiąc temu #1070132 przez mama3wampirow
a czemu na necie nie poszukasz? ja wiele kosmetykow ktore kupowalam i zniknely znalazlam pozniej w drogeriach internetowych. najwieksza jest chyba notino www.notino.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl