BezpiecznaCiaza112023

Ból krocza

10 lata 1 miesiąc temu #860829 przez kasiula1333
witam, jestem w 36 tygodniu ciąży. Od tygodnia mam silne bóle krocza. Byłam już z tym w szpitalu, zrobili mi wszystkie badania i wyszło, że wszystko jest dobrze. Tylko, że ja nie mogę się normalnie poruszać przez to. Ciągle leże (zalecenie lekarza) jak chodzę lub siedzę to mnie mocno boli. Jaki powód tego może być? Miałyście też takie dolegliwości? Martwię się czy z dzieckiem wszystko dobrze jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860898 przez Mirella
Obstawiam, że dziecko jest juz nisko, może wstawia się do kanału rodnego i stąd ten ból/ucisk. Jak leżysz to nacisk się zmniejsza więc nie boli.

Tak jak Ty nigdy nie miałam, mnie dziecko jakoś inaczej uciskało, już nie pamiętam gdzie, ale pamiętam, że jak szłam do sklepu to dosłownie co trzy kroki stawałam żeby się pokołysać żeby mała zmieniła pozycję. Do sklepu mam pięć minut a w ciązy szłam pół godziny a czasem i dłużej.
Obserwuj czy dziecko się rusza, jeśli zauważysz brak ruchów natychmiast do szpitala. Oczywiście nie rusza się non stop, żeby nie było, że głupot nagadałam. Zresztą pewnie powiedzieli Ci jak się liczy ruchy maleństwa, ja już nie pamiętam, kurcze, jak to się szybko wszystko zapomina ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #862112 przez patka89
10 ruchów na dobę musi być :)
Mi lekarz kazał liczyć od godziny 9
także spokojnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #862503 przez kasia085
To mi kazal liczyc inaczej. Dwa razy w ciagu dnia. Rano od 9 do 11 i od 14 do 16. Po sniadaniu i obiedzie. Mialam naliczyc 10 ruchow w ciagu tych dwoch godzin. Jesli 10 ruchow bylo po pol godziny to liczenie sie konczylo. 10 ruchow na dobe to troche wg mnie malo. Albo moj synek byl taki ruchliwy:-)
Co do bolu krocza to ja go rowniez nie mialam ale pamietam jakj dziewczyny w grupie o nim pisaly. Jestes juz przed rozwiazaniem wiec wydaje mi sie to dzieciatko tak uciska.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #862507 przez patka89
Nie no moja dama też się rusza o wiele więcej,ale wydaje mi się ,że może te 10 ruchów to takie minimum ? Nie wiem tak mi lekarz powiedział,że jak nie ma tyle ruchów to trzeba szybko lecieć szybko do szpitala :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #892806 przez iza1988
hey, termin porodu mam na połowę września, ale od dwóch tygodni borykam się z problemem strasznego bólu w okolicach miednicy, spojenia łonowego i tak jakby w pochwie (jakby mnie tam coś w środku rozrywało przy każdym ruchu :/). Ból jest nie do zniesienia i występuje podczas chodzenia, wstawania, zmiany pozycji podczas spania (w sumie to mogę max spać 2h na lewym boku, a następnie muszę z wielkim bólem wstać, posiedzieć na piłce fitness i mogę znowu próbować położyć się i zasnąć).

Byłam już u dwóch ortopedów, swojego lekarza prowadzącego i w szpitalu. Niestety nikt nie potrafi mi pomóc, każdy mówi, że w ciąży tak czasami jest i muszę to jakoś wytrzymać. Próbowałam również umówić się na rehabilitację, ale rehabilitant powiedział mi, że on mi nic teraz nie pomoże, jedynie po porodzie, jeśli bóle będą się dalej utrzymywać to wtedy mogę się do niego zgłosić.

Czy któraś z Was ma może podobny problem lub słyszała co mogłoby mi pomóc?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 9 miesiąc temu - 2 lata 9 miesiąc temu #1070149 przez Yabuza

iza1988 napisał: hey, termin porodu mam na połowę września, ale od dwóch tygodni borykam się z problemem strasznego bólu w okolicach miednicy, spojenia łonowego i tak jakby w pochwie (jakby mnie tam coś w środku rozrywało przy każdym ruchu :/). Ból jest nie do zniesienia i występuje podczas chodzenia, wstawania, zmiany pozycji podczas spania (w sumie to mogę max spać 2h na lewym boku, a następnie muszę z wielkim bólem wstać, posiedzieć na piłce fitness i mogę znowu próbować położyć się i zasnąć).

Byłam już u dwóch ortopedów, swojego lekarza prowadzącego i w szpitalu. Niestety nikt nie potrafi mi pomóc, każdy mówi, że w ciąży tak czasami jest i muszę to jakoś wytrzymać. Próbowałam również umówić się na rehabilitację, ale rehabilitant powiedział mi, że on mi nic teraz nie pomoże, jedynie po porodzie, jeśli bóle będą się dalej utrzymywać to wtedy mogę się do niego zgłosić.

Czy któraś z Was ma może podobny problem lub słyszała co mogłoby mi pomóc?



Dlaczego pojawia się ból krocza w ciąży?



Wiele kobiet w okresie okołoporodowym odczuwa ból krocza w ciąży, ból pochwy w ciąży, ból pachwin w ciąży lub ból szyjki macicy w ciąży. Może on też przybierać formę ucisku lub uczucie ciężkości wokół pochwy. Jest to normalne zjawisko i uczucie rozpierania w kroczu w ciąży może się zdarzyć w pierwszym, drugim lub trzecim trymestrze.

Macica kobiety w ciąży musi zwiększyć swój rozmiar się z rozmiaru pomarańczy do rozmiaru arbuza lub nawet większego. Ciało będzie musiało nie tylko zapewnić przestrzeń i składniki odżywcze nowej osobie do rozwoju, ale będzie musiało także wyprodukować zupełnie nowy organ w postaci łożyska.

Przy tak wielu zmianach nie jest zaskakujące, że wiele kobiet zauważa nagłe i niezwykłe zmiany w odczuwaniu ciała. Uczucie ucisku w pochwie, miednicy lub podbrzuszu jest powszechne we wszystkich trzech trymestrach ciąży.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach i objawach bólu krocza w ciąży na każdym etapie ciąży, a także o możliwościach leczenia i możliwych powikłaniach.

Źródło: centrum-kore.pl/bol-krocza-w-ciazy/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl