BezpiecznaCiaza112023

Konkurs 39 - Wygraj 1 z 3 książek!

9 lata 9 miesiąc temu #896523 przez Katarzyna
Zadanie konkursowe:
Napisz, którą książką chcesz wygrać i dlaczego tą wybrałaś!
Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy wybranymi książki.

Do wyboru jest jedna z trzech książek Wydawnictwa Literackie:
"Zagubione Niebo" Katarzyny Grocholi
"Zawołajcie Położną" Jennifer Worth
"Ślady" Janusza Leona Wiśniewskiego

Regulamin Konkursu:


1) Wziąć udział może 1 osoba (1 użytkownik) i tylko raz w danym konkursie.

2) Mile widziane polubienie poniższych stron na Facebook'u:
www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL
www.facebook.com/wydawnictwoliterackie

3) Zadanie konkursowe:
Napisz, którą książką chcesz wygrać i dlaczego tą wybrałaś!
Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy wybranymi książki.

Do wyboru jest jedna z trzech książek Wydawnictwa Literackie:
"Zagubione Niebo" Katarzyny Grocholi
"Zawołajcie Położną" Jennifer Worth
"Ślady" Janusza Leona Wiśniewskiego

4) W konkursie biorą udział posty dodane w tym wątku w dniach 30.06 - 06.07.2014 r

Zwycięzców ogłosimy: 09.07.2014 na forum.

Po ogłoszeniu wyników zwycięzców prosimy o kontakt mailowy.
W przypadku braku kontaktu prze 7 dni, nagroda przejdzie na inną osobę biorącą udział w konkursie.

5) Do wygrania jedna z trzech książek:



"Zagubione Niebo" Katarzyna Grochola

Niebo zagubione. Niebo odnalezione. Dla wszystkich.
A głównie dla tych, którym wydaje się, że świat się kończy, podczas gdy on się dopiero zaczyna.

Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione, które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość - w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas, w piękną opowieść.

Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania, zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i krótkie związki, miłość do utraty tchu, cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania, umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość, pamiętać, że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego.



"Zawołajcie Położną" Jennifer Worth

Wspomnienia Jennifer Worth — położnej z portowej dzielnicy East End w Londynie

„Wody odeszły!” — gdy tylko Jenny Lee słyszy to wezwanie, bez względu na porę dnia czy pogodę natychmiast wkłada swój uniform, bierze pod pachę skórzaną torbę, wsiada na rower i gna przez ulice Londynu, by dotrzeć do rodzącej. Tam potrzebne są jej umiejętności i spokój, wiedza i dobre słowo.

Powieściowa Jenny to Jennifer Worth, brytyjska pisarska i pianistka, która przez ponad dwadzieścia lat pracowała jako położna. W młodości trafiła na praktykę do Nonnatus House, ośrodka sióstr anglikańskich, specjalizujących się w opiece pielęgniarskiej. Były to czasy powojenne, a zarazem czasy sprzed pigułki antykoncepcyjnej — pracy było więc co niemiara. Lekko ateizująca panna z dobrego domu, ucząc się zawodu, stopniowo zaczyna nabierać szacunku do sposobu życia, na jaki zdecydowały się siostry zakonne. Z podziwem patrzy też na siłę drzemiącą w jej podopiecznych.

Worth z precyzją i poczuciem humoru uchwyciła realia robotniczej dzielnicy East End w Londynie. Po latach odżywa w niej ogromna radość z przyjścia na świat każdego dziecka, ale też strach towarzyszący porodom w czasach, gdy higiena i fachowa opieka medyczna nie były wcale oczywistością.

Worth własne wspomnienia spisała w trzech tomach. Zawołajcie położną (oryg. Call the Midwife) to pierwszy z nich. Na podstawie książki powstał serial BBC (reż. Heidi Thomas), który w Wielkiej Brytanii pobił wszelkie rekordy oglądalności. Na 2014 rok planowany jest kolejny sezon przygód rezolutnej dziewczyny, która niosąc pomoc młodym mamom odkrywa mizerię, ale też wielką siłę portowych, londyńskich dzielnic w latach pięćdziesiątych.

Wielka Brytania wciąż mierzy się z kryzysem w położnictwie („Midwife Crisis”) — liczba położnych i pielęgniarek na Wyspach w ciągu ostatnich lat drastycznie spadła. Dziś otwarcie mówi się o niebagatelnej roli, jaką w debacie publicznej na temat sytuacji w służbie zdrowia odegrały wspomnienia Jennifer Worth i serial emitowany w BBC. Efekt? Liczba kobiet wstępujących do szkół pielęgniarskich powoli wzrasta.

Przeczytałam niemal jednym tchem. Godne polecenia. Wzruszająca opowieść o rodzeniu, o kobietach i dzieciach. O życiu po prostu, sile życia. Życiu nie zawsze łatwym i wygodnym, ale jakże prawdziwym!
Danuta Wałęsa



"Ślady" Janusza Leona Wiśniewskiego

Niektórych tęsknot nie da się ukoić. O pewnych rzeczach nie sposób zapomnieć. Niektóre przeżycia zostawiają w nas ślady na zawsze.

Janusz Leon Wiśniewski obdarowuje nas kolejną porcją opowieści o losach przypadkowo —albo i nie przypadkowo — poznanych ludzi. Zwykłych i zarazem wyjątkowych. Zamieszkujących wielkie metropolie i mniejsze, niemieckie miasteczka. Wbrew pozorom, postaci te łączy bardzo wiele: pragnienie miłości i kontaktu z drugim człowiekiem. Janusz L. Wiśniewski opowiada niezwykłe historie ludzi, którzy mimo bolesnych doświadczeń nie tracą nadziei na udane życie. Autor, mistrzowsko łączący w swoich opowieściach emocje, erotykę i naukę, po raz kolejny daje się poznać jako niezrównany znawca ludzkich dusz: męskich i żeńskich.

(Opisy książek zaczerpnięte ze strony Wydawnictwa Literackie)

6) Jedna osoba może wziąć udział tylko raz w konkursie.

7) Uczestnicy, którzy złamią zasady konkursu nie będą brani pod uwagę podczas wyboru zwycięzcy.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #896578 przez KamilaW
Witam :-)

Chciałabym wygrać książkę Zagubione niebo Katarzyny Grocholi gdyż uwielbiam jej książki, a mam już ostatni moment przed porodem aby mieć chwilę dla siebie i chciałabym ją wykorzystać na relaks z dobrą książką. Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojego zgłoszenia :-)

Kamila

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #896675 przez monija
Chciałabym książkę Katarzyny Grocholi, ponieważ bardzo lubię czytać pozycje literackie jej autorstwa. Jestem młodą mamą. Niestety nie mam już tak dużo czasu na czytanie, ale... ale... są jeszcze wieczory kiedy dziecko już słodko śpi:) Wtedy zaczyna się relaks w pełni czyli gorąca czekolada, książka, świeczka paląca się w tle ze świeżym zapachem i ta upragniona chwila ciszy i spokoju:) Przy takich wieczorach nabieram siłę na kolejne wyzwania i zabawy z moim małym brzdącem:) Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #896696 przez Dyszyńska
Bardzo chciałabym wygrać książkę "Zagubione Niebo" Katarzyny Grocholi ponieważ jak napisano w krótkiej recenzji "Niebo zagubione. Niebo odnalezione. Dla wszystkich.
A głównie dla tych, którym wydaje się, że świat się kończy, podczas gdy on się dopiero zaczyna."
- Mój świat się kończył w momencie kiedy po roku starań o dziecko dowiedziałam się, że jestem chora na endometriozę, po laparoskopii okazało się, że mam III stopień choroby, mój świat się zawalił bo moim marzeniem było posiadanie dzieci. Lekarze stawiali różne diagnozy co do posiadania przeze mnie dzieci. Moja wiara, wytrwałość i mąż dodały mi sił, dziś jestem w połowie drogi do bycia szczęśliwą mamą (mamy 20 tygodni), ale wciąż potrzebuję nadawania pozytywnej energii co może dać mi właśnie ta książka. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #896698 przez Agamadryt
Witam :)

Mnie interesuje ksiazka "Zawołajcie Położną" Jennifer Worth. Dlatego, ze bardzo lubie czytac, a ksiazki wygrane w konkursie ciesza bardzo, ale przede wszystkim dlatego, ze bedac mama jestem w temacie Maluszkow i bardzo chetnie siegam ostatnio po taka literature. Nie przestaje mnie wzruszac (zauwazylam, ze od kiedy urodzil sie moj syn wzruszam sie bardzo wszystkim co zwiazane z ciaza, narodzinami i z dziecmi :) ).

Pozdrawiam serdecznie
Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #896740 przez Hania84
Witam :)

Chciałabym wygrać książkę Janusza Leona Wiśniewskiego pt: " Ślady" ponieważ uwielbiam dzieła literackie z pogranicza psychologii. Publikacja ta łączy w sobie podróże z miłością , szczęściem, rodziną, zdradą, wyobcowaniem i emocjami.
Książki J.L. Wiśniewskiego skłaniają do refleksji, do przemyśleń nad swoim życiem...powodują że zastanawiamy się jakie osoby są dla nas ważne i dlaczego? Dlaczego i po co zjawiły się w naszym życiu? Każde pojawienie się kogoś lub czegoś w naszym jestestwie ma jakies znaczenie bo przecież nic nie dzieje sie bez przyczyny. Każda cząstka, osoba czy zdarzenie pozostawia w naszym życiu ślad czy to mniejszy czy większy ale ślad.
Autor ten pozostawia czytelnikom ocenienie danej postaci a zarazem pragnie byśmy sami zastanowili się co zrobilibyśmy w danej sytuacji.
Tworzy to na pewno eteryczną moc, moc która wibruje i pochłania czytelnika bez reszty. Chciałabym stać się uczestniczką owej przyjemności :)
Mam nadzieję, że książka ta stanie sie takim samym bestsellerem jak "Samotność w sieci" tegoż autora.
Czytanie książek to szczęście...a szczęście nie jedno ma imię...i tym imieniem jest J.L. Wiśniewski i jego publikacja "Ślady" :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #897055 przez Agatka94
Witam
Chętnie przeczytałabym książkę "Zawołajcie Położną" Jennifer Worth gdyż studiuję położnictwo i bardzo mnie to interesuje. Ponadto myślę, że dzięki tej książce mogłabym się dowiedzieć więcej o szczegółach pracy położnej jak i cudzie narodzin. Na zajęciach w szpitalu spotykam się z położnymi z różnym nastawieniem do tego zawodu , z niekoniecznie dobrym podejściem innych ludzi do położnych. Ciekawa jestem jaka jest historia autorki, jakie porody przyjmowała, bo przecież nie wszystkie dzieci rodzą się piękne i różowe jak na okładkach z Empiku ;) Oglądając serial, który został stworzony na podstawie książek autorki pragnę poznać czy J.Worth równie ekscytująco przedstawiła to w literaturze.Jestem przekonana, że wzruszające historie i ponadczasowe prawdy w niej zawarte zachwycą innych ludzi. Pragnę stać się posiadaczką owej książki, móc zrozumieć sytuacje, o których nie ma mowy w szkole oraz w przyjemny sposób spędzić wolne chwile.

Pozdrawiam serdecznie
Agata

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #897102 przez nikolsosna
chciałabym wygrać książkę Katarzyny Grocholi. byłoby to moje pierwsze spotkanie z autorką. ciekawa jestem tych opowiadan dlatego że uwielbiam tematykę ludzkich emocji, ludzkiej róźnorodności osobowości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #897148 przez slowiczek
"Zagubione niebo" wygrać by się chciało,
Bo w mojej biblioteczce książek wciąż mi mało!
Bardzo lubię Grocholę, jej świata postrzeganie,
Wielka to przyjemność jej książek czytanie!
Gdy wieczór nadchodzi, córka w sen zapada,
Mama na kanapie z książką w dłoni siada,
Czasem i w efekcie noc bywa zarwana,
Lecz mama szczęśliwa, chociaż niewyspana,
Dla mola książkowego ważniejsze jest czytanie,
Niż przez wiele godzin smaczne w łóżku spanie B)
Pozostaję więc w nadziei, że nową książkę Grocholi,
Konkurs ten wspaniały wygrać mi pozwoli! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #897875 przez justyna1
Chciałabym wygrać książkę Ślady Wiśniewskiego bowiem żaden inny autor nie łączy tak umiejętnie erotyki z prozą dnia codziennego. Pan Wiśniewski kreuje na pozór zwykły świat, w którym każdy z nas może dostrzec cząstkę siebie a jednocześnie skłania nas do myślenia,dodaje otuchy i nadziei. Kocham jego książki bowiem nie tylko potrafią wciągnąć mnie w opisywany świat ale jeszcze potrafią uczynić mnie ich bohaterem. Dzięki jego książkom czuję ,że coś zyskałam a to naprawdę wiele. Miło by było i ta książka mogła mnie wzbogacić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #897890 przez Sophie25
Chciałabym wygrac ksiazke "zawołajcie połozną " uważam że bez opieki położnej nie wyobrażamy sobie współczesnego porodu. Położna zabezpiecza bezpieczeństwo maleństwu podczas jego narodzin. Przyjmuje na świat dzieci bez w względu na status, pochodzenie jego rodziców i jest obecna w każdej kulturze. Położna jest zatem ważna w naszym życiu, szczegolnie dla dziecka i matki. Jej wiedza jest ogromna i daje pogląd na macierzyństwo w najbiedniejszej, portowej dzielnicy londyńskiego East Endu lat ' 50 XX wieku.W dzisiejszych czasach słowo "poród" przywołuje na myśl odpowiednio wyposażoną salę i fachową obsługę medyczną w ktorej kazda kobieta chciałaby sie znalezc lecz wubiegłym stuleciu nie było jednak tak kolorowo. By sprawdzić, jak wyglądały porody i macierzyństwo w latach 50. XX - wiekuwystarczy sięgnąć po książkę Jennifer Worth pt.: "Zawołajcie położną". Bardzo chciałabym ja miec !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #897941 przez AniaK
Z miłą chęcią będę zainteresowana książką Jennifer Worth "Zawołajcie położną" :) Zainteresował mnie opis do tej książki, jeszcze nie miałam kontaktu ani z historią położnej z portowej dzielnicy East End w Londynie, ani z mini serialem, który powstał na kanwie tej książki. Jest ona pasjonująca i wzbudza wiele pytań, które postaram się zadać prze rozwiązaniem mojej drugiej ciąży. Jeszcze staramy się o dziecko, pierwsze straciłam w 3 miesiącu, ale nadal mamy nadzieję na szczęśliwy finał, a ta książka będzie osłodą na dzień długo oczekiwany, zajścia w ciążę, po dłuższym wypoczynku. Czekam na wartką akcję i bezbolesne wrażenia z opisywanej historii Jennifer Worth, pozdraWiam, Ania :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #897953 przez marcellka
Wybrałabym książkę Katarzyny Grocholi,ponieważ uwielbiam tą autorkę i bardzo ciekawa jestem czy i tym razem jej wypociny na papierze mnie nie zawiodą. Poza tym jest lato,czas w którym powinno czytać się literaturę łatwą i przyjemną,a powieści Katarzyny Grocholi do takich właśnie należą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #898058 przez aiwlyssylwia
chciałabym przeczytać książkę" Zagubione niebo" ponieważ od kilku lat moje życie diametralnie się zmieniło. Jestem po wielu przejściach i traumach życiowych. Mój były mąż okazał się homoseksualistą, buduje swoje poczucie własnej wartości, jest to bardzo ciężkie, ale z pomocą lektur jakie do tej pory przeczytałam autorstwa Pani Katarzyny Grocholi, świat maluje się w lepszych barwach. Ciekawa jestem książki Zagubione niebo, sama swoje niebo niestety zagubiłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #898096 przez agf
"Zagubione Niebo" Katarzyny Grocholi

Literatura kobieca, ta pisana dla kobiet i przez kobiety jest tą, którą czytam najczęściej. Powód jest prosty - nikt tak kobiety nie zrozumie jak druga kobieta. A jeśli jeszcze odnajdziemy taką autorkę (lub autora), która)(y trafia w nasze poczucie humoru czy opisuje życie, jakie znamy z autopsji to już jesteśmy w domu :) Może być też przeciwnie - w zależności od nastroju czytam książki o takich jak ja, zwykłych, szarych postaciach borykających się z trudami dnia codziennego albo sięgam po lekturę, która pozwoli mi się od takiego życia odciąć.
Znane mi jest z autopsji powiedzenie, że koniec jest nowym początkiem. Tutaj w opisie książki jest to ujęte jeszcze inaczej- "zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego". Jednak jak zwał tak zwał, a najważniejsza jest sama prawda życiowa, którą Katarzyna Grochola w swoich powieściach umiejętnie przemyca. W wielu jej książkach odnalazłam siebie, zbliżyłam się do własnych, tkwiących głęboko lęków, niejednokrotnie też dałam się porwać lekkiemu pióru i niejednokrotnie zaśmiewałam się do łez. Dlatego tak bardzo chciałabym przeczytać właśnie jej powieść. Wiem, że znów po zakończeniu czułabym syndrom odstawienia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl