BezpiecznaCiaza112023

Test oksytocynowy ????

12 lata 9 miesiąc temu #157830 przez Frascati
Hej dziewczyny mam pytanie czy któraś z was miała tzw. poród indukowany??? Z przeprowadzonym testem oksytocynowym??? Ja zostałam skierowana do szpitala na taki poród i prawdę powiedziawszy mam bardzo mieszane uczucia jak to będzie :( ??? proszę o rady!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162693 przez bombel779
Hmmm a czemu dostałaś takie skierowanie,jeśli można wiedzieć?? :huh:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162783 przez Monix
Ja miałam poród indukowany, ale żadnego testu oksytocynowego nie miałam przeprowadzanego... :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162787 przez Emme
nawet nie wiem co to za poród. na czym polega?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #162794 przez Marysia27
Już w starożytności stosowano indukcję porodu, czyli wzniecanie czynności skurczowej macicy za pomocą sztucznych środków.


Test oksytocynowy. Polega on na podaniu małej dawki oksytocyny wywołującej skurcze macicy, przy równoczesnym kontrolowaniu stanu dziecka (za pomocą KTG). Test ten pozwala ocenić stan płodu i jego bezpieczeństwo podczas akcji porodowej, reakcję na skurcze i samą oksytocynę. Celem testu nie jest wywołanie porodu, choć często tak się on kończy. Test oksytocynowy ma zadanie głównie diagnostyczne, ponieważ stosowanie oksytocyny czasem może doprowadzić do zaburzeń tętna i pracy serca, reakcji uczuleniowej czy niedotlenienia (np. przy niewydolnym łożysku). Test oksytocynowy pozwala ograniczyć ryzyko komplikacji i zawczasu podjąć decyzję np. o cesarskim cięciu.

www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzyn...ia-porodu_36624.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162798 przez Emme
Ale jestem mądra :S heh jakoś nie skojarzyłam o co chodzi :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162803 przez Marysia27
Ja też nie choć jak się okazuje sama miałam poród indukowany :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #162810 przez bombel779
Oksytocyna -zwiększa napięcie macicy w czasie porodu.Kurczy komórki mięśniowo-nabłonkowe gruczołó mlecznych powodując wytrysk mleka.

Zastosowanie: słaba akcja porodowa,krwawienia poporodowe,ułatwienie wytrysku pokarmu u kobiet z problemem karmienia.

Działania niepożądane: pęknięcie macicy i przerwanie krążenia łożyskowego.

Przeciwwskazania: nie wolno stosować przed ustaleniem główki płodu i przed całkowitym rozwarciem szyjki macicy,w przedwczesnym odklejeniu łożyska.


To z moich notatek z farmakologii.
Nie wiem czy wszędzie tak jest ale w moim szpitalu niechętnie podają oksytocynę ze względu na istniejące ryzyko o czym pisałam wyżej.
Mi podali po wielu godzinach męczarni,ale musiałam wyrazić na to zgodę.Dlatego pytałam dlaczego dostałaś skierowanie :unsure: Wiem że takie testy wykonuje się wtedy kiedy kobieta jest już po przepowiadanym terminie porodu,wtedy sprawdza się kiedy on wystąpi.No ale Ty przecież jesteś przed... :unsure:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162822 przez Emme
mi podali oksytocynę podobno, ale nie mam pojęcia kiedy. na wypisie mam tak napisane, że podali.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162829 przez Marysia27
Mi podali oxytocynę po 8 godzin akcji porodowej, która nie powodowała rozwierania szyjki :dry: oksytocyna+ przebicie pęcherza przyniosły oczekiwany rezultat :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162839 przez bombel779
Emme napisał:

mi podali oksytocynę podobno, ale nie mam pojęcia kiedy. na wypisie mam tak napisane, że podali.

Podpinali Ci jakąś kroplówkę?
Ach i wychodzi na to że nawet nie miałaś prawa wyboru.. :huh:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162858 przez Marysia27
bombel779 napisał:

Emme napisał:

mi podali oksytocynę podobno, ale nie mam pojęcia kiedy. na wypisie mam tak napisane, że podali.

Podpinali Ci jakąś kroplówkę?
Ach i wychodzi na to że nawet nie miałaś prawa wyboru.. :huh:


Ach, bombel, w moim przypadku po tylu godzinach męczarni (wybacz to brzydkie słowo :blink: )
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
miałam prawo wyboru tak bardzo było mi ganz egal... :dry: ale położna przedstawiła mi wszystko i faktycznie byłam i pytana o zgodę i informowana o wszystkim :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162868 przez Emme
bombel779 napisał:

Emme napisał:

mi podali oksytocynę podobno, ale nie mam pojęcia kiedy. na wypisie mam tak napisane, że podali.

Podpinali Ci jakąś kroplówkę?
Ach i wychodzi na to że nawet nie miałaś prawa wyboru.. :huh:

no właśnie żadnej kroplówki nie miałam. jedynie jakiś czopek, ale czy oksytocyna jest w tej postaci?
przed masażem szyjki zapytali czy wyrażam zgodę, żeby szybciej poszło. więcej nie pamiętam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162887 przez bombel779
Hehe to może Ci jakiegoś głupiego jasia dali :silly:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #163440 przez Frascati
ech..przepraszam,że tak długo nie odp. - ale znów kilka dni w szpitalu :( My mamy zalecenie od lekarza z powodu zaawansowanego PPH i chyba nie chcą męczyć ani dzidziusia ani mnie do 40 tyg. - i dlatego taka decyzja - sama nie wiem :( ale przyznam, że troszkę wystraszyłam się tym co napisałyście o tej oksytocynie :S pęknięcie macicy ( aaaaa....) no ale z drugiej strony może urodzi się za pierwszym takim testem i nie będę się stresować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl