BezpiecznaCiaza112023

farbowanie włosów w ciąży

13 lata 10 miesiąc temu #16221 przez kivi
hej dziewczyny, chcę zafarbować włosy ale bardzo się waham...Co o tym myślicie? Może znacie opinie swoich lekarzy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16222 przez Katarzynka
Moja pani doktor mówiła że nie ma żadnych przeciw skazań :) A fryzjerka też mówiła że jak farby są dobrej jakości to będzie wszysko dobrze :)

Tylko słyszałam głupie zabobony że jak kobieta w ciąży farbuje włosy (a w rzodzinie nie ma osób rudo włosych) to malństwo się urodzi rude...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16224 przez angela660
Hej, ja też pytałam lekarza i powiedział, że jak najbardziej można, dodał tylko zeby nie za często.

Ja w ciąży farbowałam włosy chyba 3 razy, wstrzymałam się w I trymestrze jedynie, no i teraz czekam już do porodu, żeby zobaczyć w jakim będą stanie i ewentualnie wtedy coś z nimi zrobić.
No i oczywiście najlepiej wybrać farbę lepszej jakości i bez amoniaku;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16235 przez Manga
Tak jak angela660 powstrzymałam się w pierwszym trymestrze. A pod koniec ciąży to nawet polecam wybrać się do fryzjera (np. na balejage, którego zrobienie trwa bardzo długo), bo po rozwiązaniu już nie ma czasu na dłuższe tam przesiadywanie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16241 przez Agnieszka
Katarzynka napisał:

Moja pani doktor mówiła że nie ma żadnych przeciw skazań :) A fryzjerka też mówiła że jak farby są dobrej jakości to będzie wszysko dobrze :)

Tylko słyszałam głupie zabobony że jak kobieta w ciąży farbuje włosy (a w rzodzinie nie ma osób rudo włosych) to malństwo się urodzi rude...



ja zawsze maluję włosy farbami bez amoniaku, w ciąży też malowałam, farba bez amoniaku nie dusi zapachem, w porównaniu do tych z :)
a co do rudych:) to raczej ro nie jest prawdą, takie rzeczy są chyba zazwyczaj genetyczne i pojawiają się w co którymś pokoleniu, tak mi się wydaje, a malowanie nie ma nic tu do rzeczy

a tak na marginesie, to rude włosy są najładniejsze :))) ehhe



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16284 przez becia*1980
hejka ja tez farbuje wlosy, ale w ciazy pierwszy raz zafarbowalam jakos pod koniec 4 miesiaca, ale potem juz normalnie tak jak zwykle, ale mam taki problem ze nawet dobra farba zmywa sie czesciowo z wlosow ponoc to cos od hormonow zalezy ze nie zawsze ladnie kryje, czasem nawet slyszalam ze kolor moze wyjsc inny (ja akurat mam czarne).
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16297 przez martela89
Ja farbuje włosy od samego początku :) Jak tylko mam odrost to lecę do fryzjera :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16551 przez kivi
Zafarbowałam włosy...farbę trzymałam krócej niż zwykle, czuję się zdecydowanie lepiej, we wtorek wracam do pracy nie chciałam wyglądać na zaniedbaną ... Mam nadzieję, że moja decyzja była ok :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16622 przez sylwus136
jak sie uzywa farb dobrej firmy to oczywiscie ze mozna :) tak jak dziewczyny juz pisały w pierwszym trymestrze mozna sie wstrzymac ale potem to juz jak sie chce.Ja sie farbowałam hmmm z 5 czy 6 razy

azabobony to bzdura ze bedzie rude wiec nie ma sie czego bac :D mój synuś jest blondynek ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #981891 przez Oracular
Hej. Ja farbowac tez się nie boję i nie wierze w zabobony ale... Moja koleżanka doświadczyła tego, że może to jednak prawda, ponieważ jej dziecko urodziło się rude mimo że ani ona ani jej mąż rudzi nie są :P Hmm... co sądzicie? :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067379 przez antosia
Patrzcie tutaj - www.pro-sprzet.pl/blog/?p=1350
Odpowiednie kosmetyki i odpowiednie działanie.
To wszystko. To nie wymaga cudownych metod. Farbowania również trzeba się nauczyć. Zrobicie jak trzeba, to efekty będą super. Proste.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 2 miesiąc temu #1069733 przez agus89
Nie słyszałam o jakichkolwiek przeciwskazaniach. Jedne co, to kolor może wyjść trochę inny. Niby to przez hormony. Myślę, że warto stawiać na sprawdzone farby, które się niedrogie i dobre. Tutaj trena.pl/farby-trwale/19942-londa-londac...w-60ml-00012362.html sobie zerknijcie. Jest tam sporo ciekawych rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 8 miesiąc temu #1071068 przez mama88
Ja bym zdecydowanie się wstrzymała. Generalnie to składniki zawarte w farbach są szkodliwe zawsze, nie tylko w ciąży, więc tym bardziej bym zrezygnowała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 6 miesiąc temu #1071316 przez gondziakowa
ja farbowalam bez problemu tylko uzywalam farby bez amoniaku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 6 miesiąc temu #1071331 przez CiniMini82
mialam raz farbe bez amoniaku nie pamietam firmy i fajnie ze nie smierdziala ale za to slaba byla i kolor szybko zszedl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl