BezpiecznaCiaza112023

Test łożyska - Oksytocyna ??

13 lata 7 miesiąc temu #31983 przez Joanna-Rona
Witam :)

Mam takie pytanie, jestem teraz wg USG w 39 tc. Sprawa wygląda tak: łożysko zaczeło się mocno starzeć - nabierać na siebie złogi wapniowe. Może to nic nie znaczyć ale też istnieje prawdopodobieństwo, że Mała powinna się urodzić jak najszybciej bo potem może być niedotleniona (właściwy termin mam na 4 październik, a ona wcale się jeszcze nie śpieszy. Po dzisiejszym USG w szpitalu doktor powiedział, że w piątek zrobi mi test łożyska czyli poda oksytacynę w niewielkich ilosciach i zobaczy co sie bedzie działo. Z tego co zrozumiałam jeśli łożysko jest jeszcze na tyle silne to zniesie oksytocyne i będzie ok, a jeśli jest za stare i za słabe ruszy akcja porodowa. Czy miałyście z czymś takim do czynienia ? Czy dobrze zrozumiałam lekarza ? Mam wziąść ze sobą torbę do porodu ? ( nie chce potem jakiś uśmieszków np ze strony położnych jeśli to zwykła rutyna i wcale nie będe rodziła)

Wiecie coś na ten temat - Proszę o rady :)
Całuje Joanna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32100 przez _aga86_
Wiem tylko tyle, ze oksytocyna podawana jest przy wywolywaniu porodu, wiec torbe powinnas miec ze soba. Nie mart sie ciaza jest donoszona i wrazie czego dziecko jest bezpieczne :) POWODZENIA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32101 przez ilona
Ja bym zabrała na Twoim miejscu.

Zawsze torba może zostać w aucie i jak się okaże że zostajesz mąż, mama siostra nie wiem z kim akurat będziesz pobiegnie i przyniesie. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32131 przez Joanna-Rona
:) Tak chyba wezmę torbę. W internecie przeczytałam że nie ma dokładnych statystyk ile procent dziewczyn rodzi po teście oksytocynowym, ale te przypadki zdarzaja się ponoć dość często, dlatego zawsze wykonuje się go w donoszonej ciąży i w szpitalu.

No jestem bardzo ciekawa co z tego będzie, wsumie to nie miała bym nic przeciwko jakby Alicja się już urodziła. Tylko, że sie trochę stresuje przed tym piątkiem.

Dzięki Dziewczy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #32158 przez _aga86_
Nie stresuj sie :) Bedziesz pod dobra opieka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl