BezpiecznaCiaza112023

Suchość w pochwie

13 lata 6 miesiąc temu #32560 przez gosia_ann
Mniej więcej od miesiąca zauważyłam, że mam dużo mniej mokrą pochwę niż przed zajściem w ciążę. Krępuje mnie to przede wszystkim podczas kontaktów z partnerem, ponieważ potrzebuję duuużo więcej czasu, żebym zrobiła się wilgotna. Wcześniej tego problemu nie miałam. Teraz bardzo mnie to ogranicza, bo nie chcę urazić partnera :( Czy są na to jakieś sposoby?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32562 przez natmur11
jesli naturalne sposoby zawodza czytalam w necie ze KY gel jest dobry . ja go mialam po porodzie na male problemy ginekologiczne i przy tej okazji poczytalam w necie co sadza inni o tym jak sie okazalo to wlasnie na suchosc pochwy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32592 przez sloneczko
ja tez po porodzie mialam z tym problem... teraz tez uzywamy kremu, ale tez i niezawsze, jest juz lepiej ;) znacznie lepiej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32608 przez gosia_ann
Z tego co wynika po porodzie może być z tą suchością gorzej :( to mnie zmartwiłyście, bo dla mnie już teraz jest to problemem, przez co jestem mniej aktywna seksualnie, bo mnie to krępuje :( a o tym kremie poczytam co i jak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32621 przez sloneczko
gosia u mnie to juz sie w ciazy zaczelo, a teraz pomimo ze jetem "goraca na mojego meza" jak chorera to jestem sucha, my duzo o tym rozmawiamy i jak wrocimy z urlopu to poszukamy wiecej info na ten temat.

juz slyszalam czesto o takich wlasnie przypadkach ze w czasie ciazy cos takiego sie zaczyna a juz po porodzie to wrecz tragedia jest.

aha u nas jest tez tak ze my obydwoje sie nakremujemy gelem, ale i tak po kilku minutach to wysycha i znowu suchosc, a gdy suchosc jest to i tez boli, to jest wiadome.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34531 przez gosia_ann
Od 2 tygodni zauważyłam niewielką poprawę. Może po prostu staliśmy się bardziej wyrozumiali i cierpliwi? Przez ten niemiły problem czasami nawet płakałam, bo nie mogłam no wiecie ... Im mniej o tym myślę, tym jest lepiej, zatem pewnie podświadomość i psychika nie ułatwia sprawy. Musimy być dalej tolerancyjni, wytrwałość może przynieść pozytywny skutek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 4 miesiąc temu #1069653 przez KarolineCZ
Na rynku dostępne są specjalne produkty, które pozytywnie wpływają na suchość pochwy. Zainteresujcie się produktami takimi jak Vagisan (w kremie lub globulkach). Preparat ten nie zawiera hormonów, za to zawiera kwas mlekowy oraz składniki natłuszczające i pielęgnujące.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 2 miesiąc temu #1069837 przez MarlenaOstrowska
Też lubię Vagisan duży plus na dostępność bez recepty i możliwość stosowania przez ciężarne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 7 miesiąc temu #1070292 przez Marta2596
Kupiłam ostatnio Vagisan bo Pani poleciła mi w aptece, faktycznie porządnie nawilża i to naprawdę na długo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl