BezpiecznaCiaza112023

TOKSOPLAZMOZA W CIĄŻY

11 lata 8 miesiąc temu #409689 przez niika
Cześć. Czy któraś z was miała toksoplazmozę w ciąży? Jeśli tak to jak byłyście leczone i czy z maleństwem wszystko ok??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #434418 przez asiula2134
cześć,
toksoplazmoza- sama przepłakałam kilka dłłługich nocy.
W pierwszym badaniu wyszło, że tak mam toksoplazmozę, w drugim też. lekarz kazał zrobić mi takżde badanie na awidność toksoplazmozy i okazało się, że jest stara, zaraziłam się bardzo bardzo dawno i nie jest groźna dla Maleństwa. Dlatego też nie dostawałam antybiotyku. Gdyby jednak okazało się, że zaraziłam się na początku ciąży dostałabym antybiotyk, który przyjmowałabym codziennie do dnia porodu. Dokładnie wiem co przeżywasz, ale proszę nie czytaj tego co jest napisane w necie. nie warto naprawdę!!!!!! Słuchaj lekarz i kieruj się jego wskazówkami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #434429 przez Agusiak
moja koleżanka całą ciążę miała toksoplazmozę, zaraziła się nią już w ciąży lub niedługo przed i całą ciążę przyjmowała antybiotyk i co jakiś czas musiała robić badanie na toxo. Urodziła zdrowego synka, mieli małe problemy na początku ale to z innego powodu. Teraz jest zdrowym i wesołym 16sto miesięcznym dzieckiem :)

Powodzenia i tak jak pisze asiula2134 posłuchaj lekarzy i stosuj się do zaleceń :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479765 przez asiula2134
niika daj znać jak wyniki? i czy wszystko jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #480049 przez ranusia
moja siostra cioteczna zachorowała na toksoplazmozę w ciąży, całą ciążę brała antybiotyki i jej kilkuletni syn ma już wszystkie zęby popsute...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526316 przez agataxii
W 1c wykryto u mnie toksoplazmoze. Brałam antybiotyk przez około 3 miesiące, dopóki nie dostałam wyników awidności, które potwierdziły, że zachorowałam przed ciążą. Córa urodziła się śliczna i zdrowa.
Niestety będąc w obecnej ciąży, również stwierdzono u mnie toksoplazmoze. Do czasu otrzymania wyników muszę przyjmować antybiotyk :( (oby tylko nie do końca ciąży...)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533505 przez asiula2134
agataxii a nie jest tak, że jeśli już przechorowałaś tokso to masz przeciwciała i nie jest ona groźna dla maleństwa? Ja nie brałam nic a nic, a wyniki awidności miałam około 2 miesiąca. Daj znać co i jak. Myślę i jestem pewna, że druga dzidzia też urodzi się sliczna i zdrowa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #568863 przez agataxii
Odebrałam w końcu wyniki z toxo IgA i wynik wyszedł ujemny :woohoo: :woohoo:
Czyli do zakażenia doszło przed ciążą i dziecko jest bezpieczne :)

Też tak myślałam, że skoro już raz miałam toxo, to nie złapię tego ponownie. Niestety lekarz uświadomił mnie, że do zarażenia się toxo może dochodzić kilka/kilkanaście razy w życiu. Najgożej, gdy złapie się to cholerstwo gdy jest się już w ciąży..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl