BezpiecznaCiaza112023

USG dopochwowe a ciąża

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #436362 przez kasiku
Witam. Jestem tu pierwszy raz i mam do Was może trochę głupie pytanie.
Czy jeśli kobieta jest powiedzmy w 5 albo 6 miesiącu ciąży i nie wie o tym ona, ani lekarz i lekarz zrobi jej usg, ale dopochwowe, to czy tą ciążę zauważy? Czy właśnie nie, bo już w tym czasie robi się usg przez powłoki brzuszne? nie wiem jak mam opisać to o co mi chodzi. chodzi mi o to, czy dziecko w tym miesiącu nie "zakryje" widoku na obrazie usg. tzn. jak się nie jest w ciąży to widać normalnie macicę pustą, a jak się jest już w tym miesiącu to jak to wygląda na usg, ale dopochwowym?
Po prostu interesuje mnie co na USG dopochwowym widzi lekarz badając kobietę w 5 albo powiedzmy 6 miesiącu? Jeśli widzi normalnie dziecko to z jakiej perspektywy, co widzi jak, skoro dziecko już jest spore i może zakryć obraz czy coś. Wiem głupie pytanie, ale nurtuje mnie to, ponieważ niektóre kobiety dopiero w tym czasie odkrywają, że noszą w sobie dziecko i zastanawiam się jak w tym miesiącu widać dziecko na USG dopochwowym? I czy na przykład lekarz w tym miesiącu może przez USG dopochwowe badać jeszcze jajniki?

Pozdrawiam :woohoo:


Zaznaczam, że nie chodzi tu o to, że ja jestem w ciąży tylko o zwykłą ciekawość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #436397 przez Mirella
Gdybyś była w ciązy to bym powiedziała poproś lekarza o takie badanie, a tak to nie wiem co powiedzieć ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #436713 przez iza
Najlepiej udaj sie do gin on odpowie na wszelkie pytania i sama zobaczysz wszystko obrazowo.


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #436715 przez MoNiaaa
ale usg dopochwowe robi sie nawet w pozniejszej cioazy 5 czy 6 tc to nie jest jakas duza ciaza i pewnie wiekszosc kobiet jest dalej tak badanych...ja pamietam jak lekarka nie mogla stwierdzic plci przez zwykle usg to tez uzyla dopochwowego bo akurat takd ziecko bylo ulozone. napewno dziecko nic nie zakryje

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #436813 przez Dorciaition
Mnie się zdarzyło, że gin robił badanie usg dopochwowe bodajże w ok 6 miesiącu.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl