BezpiecznaCiaza112023

Dziecko w poczekalni

13 lata 7 miesiąc temu - 13 lata 7 miesiąc temu #31615 przez ilona
Nie wiem czy dobre miejsce wybrałam... najwyżej moderatorki zrobią eksmisje do innego działu. :laugh:

Mianowicie będąc dziś u lekarza na wizycie kontrolnej zastałam sporą kolejkę dzieciaków w wieku przedszkolnym.... kichających, kaszlących i nie chce wiedzieć co jeszcze. Wiktor był ostatnim pacjentem, a zarazem najmłodszym. Nie było w poczekalni żadnej informacji, że małe dzieci tzn. do roku czasu wchodzą bez kolejki. ( w niektórych widziałam taki napis na drzwiach gabinetu).
Zapytałam grzecznie czy mogę wejść bez kolejki. I nie chodziło tu absolutnie o moją wygodę, czy czas bo mam go pod dostatkiem, tylko z obawy o pogorszenie zachwianego już stanu zdrowia mojego dziecka.

Babcia (ok 60 lat) z wnuczkiem (5-6) ryknęła na cała przychodnie: "no... gówniary narobią se dzieciaków, a później chcą, żeby je bez kolejki puszczać, czekać jak wszyscy, wszystkie dzieci takie same, tak samo chore"

Normalnie myślałam, że eksploduje, nie mogłam wydusić słowa.

Dziewczyny jak Wy robicie jak idziecie z maluchami na jakieś badanie czy coś???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31616 przez Mirella
uuu to widzę że ja mam luksusy, bo w naszej przychodni zapisują na godziny, i raczej nie ma opóźnień, albo jest jedno dziecko przed nami albo nikogo w poczekalni nie ma jak przychodzimy.

A że wszystkie dzieci takie same to się nie zgodzę, sześciolatkowi, nawet trzylatkowi, da się wytłumaczyć co to choroba i co trzeba robić, młodsze znoszą choroby dużo gorzej.

U nas bez kolejki wchodzą dzieci na pobieranie krwi, ale jest jeden punkt i dla dzieci i dla dorosłych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31618 przez ilona
no na pobranie to tez mam oddzielne wejście i tam bez kolejki akurat, no to masz luksusy Mirella....
ale wybrałam tą przychodnie tylko ze względu na panią doktor, która jest przede wszystkim kompetentna, miła i prawdziwym lekarzem z powołania.

Niestety przyjmuje tylko w tej jednej przychodni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31645 przez jedynaczka
ooo to faktycznie Ilona masz nieciekawie w przychodni...
ja podobnie jak Mirella zapisuje sie na dana godzine i jaj przychodze z małym to nie ma nikogo i pan doktor czeka tylko na nas :)

moze trzeba było pogadac z pielegniarkami zeby zawołały was po nazwisku od razu po waszym przyjsciu...
czekac tyle czasu z takim maleństwem tez nie jest łatwo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31647 przez sloneczko
u mnie tak samo jest ze na godzine, czasem sie zdarzy ze jakies dzieci sa przed nami czy za nami, bo cos sie przedluzylo, ale ja robie tak ze czekam na korytarzu nie wchodze do poczekalni, i one mnie wolaja.

albo Ilona jak bys sie zapytala ile to moze trwac i wtedy np za dwie godziny przyjedziesz, choc wiadome ze jak numerk przepadnie to jeszcze gorzej...

ludzie wcale wspolczucia dla innych nie maja, co taka babcia ma do roboty.. jedynie obiadek, na drutach domowe robotki i moze wypatrzywanie na listonosza,a nawet nie bo juz na konto biora.. wiec takie wlasnie sie najbardziej odzywaja, ja rozumiem wiek, ale prawda jest inna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31664 przez Madzia89862
u nas tez sa zapisy na godz i choc czasem sa dzieci przed lub za nami ale to wiadomo czasem sie przedluzy itp.u nas jest o tyle fajnie ze od do pewnej godz przyjmuje pani u gory zdrowe dzieci a od do danej godz przyjmuje pani chore dzieci na dole

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31669 przez Joanna-Rona
Ojej co za sytuacja typowo polska, ciekawe jest to że szpileczkę wbijają osoby starsze, które najczęściej chcą godnego i grzecznego zachowania w stosunku do siebie! Teraz w ciąży to tylko młodzi ludzie ustępowali mi miejsca albo pytali czy nie pomóc, a jedna starsza Pani to tak mnie potrąciła wychodząc z autobusu, że o mały włos się nie przewróciłam i jeszcze mnie wzrokiem chciała zjeść :(

U mnie w przychodni lekarz wzywa po nazwisku i decyduje o kolejności przyjęcia (ogólnie jest zapis na godziny, ale jak jest cięższy stan to sam decyduje czy nie przepuścić innych) więc żadna "starucha" nie podskoczy. Tak też jest u pediatry...

Szkoda, że ta miła pediatra przyjmuje tylko w jednej przychodni. Nie zazdroszcze nerwów i życzę cierpliwości...

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31684 przez Emme
faktycznie nieciekawa sytuacja. Może podczas rejestracji trzeba zaznaczyć, ze to kontrola, może wtedy przyjmują jako pierwszych? Albo zdrowe dzieci przyjmowane są wcześniej, bądź później? u mnie zdaje się, że jest osobne wejście dla zdrowych dzieci i lekarz sam przychodzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31685 przez _aga86_
Ilona nastepnym razem jak bedziesz umawiala sie na wizyte popros by zapisala Cie na dana h- moze sie uda. My zawsze mamy wyznaczana h.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45827 przez mysia-sia
No cóż... oto Polska właśnie:/

u nas w prychodni dzieci zdrowe i chore mają to samo wejście, ale dwa różne końce korytarza. Poza tym jak nawet idzie się do dzieci chorych to dzieci do roku przyjmowane są bez kolejki, tylko dwie osoby muszę po drodze przepuścić, żeby się tak od razu przed szereg nie wpychać. A pzoa tym nie każde dziecko jest w takim samym stanie, bo jedno ma kaszel, a drugie będzie miało wysoką gorączkę i będzie się słaniać na nogach:(

ludzie są niemożliwi, ale na głupotę brak lekarstwa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl