BezpiecznaCiaza112023

nieszczęsne komary...

11 lata 9 miesiąc temu #382608 przez ewelciaM.
witam, przyszło wreszcie upragnione lato a wraz z nim komarzyska wrr... pogryzły moją Madzie :( w dodatku dostała straszne odczyny wokół użądlenia i obawiam się, że to uczulenie :( za tydzień idziemy do alergologa będzie miała testy. Chciałam was zapytać czy są dostępne jakieś środki na owadobójcze które nie szkodzą dzieciom ?? ja mieszkam na wsi więc tu komarów jest dużo... :/ myślałam o kupnie baldachimu, póki co wpadłam na pomysł żeby zarzucić na noc na łóżeczko firankę, ale Malutka tak cieka, że boje się że ją na siebie ściągnie... Pomóżcie :)





nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #382718 przez ewelciaM.
jeszcze przyszedł mi do głowy cukier waniliowy, ponoć komary nie lubią tego zapachu, to prawda ? :)





nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #383210 przez martela89
Załóż na okna siatki (moskitiery) ja tak robię co roku i w domu nie mam komarów.
A co do sprayu to są takie dla dzieci ja używałam ten bo tylko taki znalazłam dla dzieci poniżej roku www.nokaut.pl/medycyna-konwencjonalna/si...insektom-100-ml.html i wszystko skrapiałam olejkiem waniliowym :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #383224 przez Mirella
dobrze działają też te bzyczki elektryczki do kontaktu, najlepiej na noc w przedpokoju włączyć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #383232 przez Emme
ja miałam taki - jest od 1 m.ż. - na komary, kleszcze itp. Psikałam na ubranko lub wózek i nic jej nie ugryzło przez całe lato (a byłyśmy w świnoujścu, gdzie była mega plaga) www.jaibobas.pl/bezpieczestwo-dziecka/35...ml-powyzej-1-mz.html
u mnie w mieście nie było komarów w tamtym roku, ale jak gdzieś jechaliśmy to zawsze miałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #383278 przez Martynka__89

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #383445 przez ewelciaM.
dzięki za pomoc :) wypróbuje ten spray :) co do moskitiery, w jednym oknie mam założoną ale drugie okno jest na poddaszu, a tam raczej nie da rady tego założyć





nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #383481 przez anuskka
U mnie w mieszkaniu dobrze sprawdza sie raid do kontaktow.Okna mam non stop otwarte,niedaleko jezioro wiec bez tego bylo pelno komarow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #389061 przez natmur11
oj znam ten bol. Moja wlasnie silnie odczuwa ukaszenia meszek czy komarow. 2 rok walczymy. 1. moskitery w oknach w domu
2. spacery w sloncu, unikanie lasow, pochmurnej pogody
3. bross w kontakcie, spray na kompary przed uikaszeniem i po w torebce w pogotowiu. Ja kupilam z firmy VACO i sprawdza u nas sie nalepiej. no i w apteczce mam zyrtec i masc sterydowa zalecona przez lekarza.
no taki podobno okres, moze przejsc ale nie musi. w tamtym roku komar ugryzl ja w brew to oka nie widac bylo tydzien. w tym na rece i nozkach. Placzu bylo co nie miara, bable podbieraly wrecz ropa. Bylo to z miesiac temu a jeszcze ma slady.

co do testow takim maluchom nie ma sensu robic. testy wiarygodne sa dopiero po 3 roku zycia. taka opinia mojego pediatry, moja i mojej siostry ktore przez to przeszlysmy bez powodzenia. Kasa wydana, maluszek pokluty a test nie wiarygodny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #397304 przez Emme
Sylka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #397310 przez sylka
Kochana jesteś :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034407 przez junonka
Dużym zagrożeniem są również kleszcze, przed którymi należy chronić dzieci. W tym temacie warto także zajrzeć na portal drogadosiebie.pl/borelioza/ , który jest poświęcony kleszczom oraz chorobom przez nich przenoszonym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039924 przez WiolkaKlaman
och komary i kleszcze- nie cierpię...Czasem nie wiadomo czego by się nie zrobiło one i tak się przyczepią.
My stosowaliśmy niby środki ochronne będąc ostatnio w lesie a i tak mój maż przyszedł z kleszczem wbitym pod pachą...Także nie wiem już sama.
A na komary- to kupujemy takie wkładane do kontaktu "odstraszacze" i jest lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 miesiąc 2 tygodni temu #1080209 przez KarolineCZ
Na szczęście w dzisiejszych czasach jest już wiele preparatów na komary, które je skutecznie odstraszają. Jeśli macie malutkie dzieci to świetnym rozwiązaniem będą plastry odstraszające komary i meszki Mosbito. Można je stosować już od 6. miesiąca życia. Są całkowicie bezpieczne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl