BezpiecznaCiaza112023

Adenomioza, Endometrioza.....a ciąża....

10 lata 9 miesiąc temu #709877 przez ViFi
„Cud jest najukochańszym dzieckiem wiary…Boże BŁAGAM”

Mam na imię Iwona 36 lat o ciąże staram się od ślubu to już 4 lata.
W lipcu 2009 wzięliśmy ślub.
W lutym 2010 w szpitalu odwiedziłam się ze jestem w ciąży(trafiłam tam z krwawieniem), która 30,03,2010.(7-8 tydz).
Miała kilka cyklów monitorowanych ale bez skutku. W końcu w październiku 2011 trafiłam do obecnego lekarza, który rozpoczął dalszą diagnostykę….badania ale ciąży nadal nie było. Diagnoza Czynnik V Leiden dodatni-heterozygota (genetyczna zakrzepica) ale nigdy się wcześniej nie objawiła.
Kiedy w sierpniu 2012 pan Doktor chciał mnie położyć do szpitala zaczęły się „schody”….
Podwyższony marker nowotworowy Ca 125 n:35 (ja: 607) podejrzenie raka jajnika. TK,MR, Ca125 nadal rosło.
W marcu 2013 przyplątała się zakrzepica żył powierzchownych w prawej kończynie dolnej i górnej. Powikłanie tego był Zawał płuc (zator w płucu lewym)…. uciekłam śmierci sprzed kosy.
kwiecień 2013
czyszczenie macicy
czerwiec 2013
Laparoskopia diagnostyczna = usunięto torbiel endometrialna…….wyrok Endometrioza i jej siostra Adenomioza (powiększona macica wygląda na 12-14 tydz ciąży).
lipiec 2013
Przyjęłam I dawkę Zoladex-u 3,6 mg (narazie mam wziąć 3) i powtórzyć Ca 125.

Czekam na CUD….. czy się doczekam….

ViFi


Lipton33 - wykres na 28dni_sprawdz
Mama Aniołaka 30.03.2010 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723327 przez gabiczek
Hej Iwona.

Ja jestem Gabryśka i mam 28 lat, o ciaze sie staram 2 lata (tez po slubie).
Pisze do Ciebie w tym watku, bo tez nieszczesliwie jestem posiadaczka endometriozy miednicy mniejszej i tez jade na zoladexie, a wrazenia mam niezbyt korzystne, uderzenia goraca daja mi niezle popalic i czasem bol glowy, ale przynajmniej nie mam przez jakis czas mega bolacych okresow i atakow bolowych niewidomego pochodzenia w jamie brzusznej, no i tych bolow ktore doszly jeszcze przed okresowych, co byly bardzo uciazliwe. Narazie 1,5 m-ca na zoladexie, dopiero....

Styczen 2013 - hsg - niedrozne oba jajowody - totalna zalamka :(
Czerwiec 2013 - laparoskopia diagnostyczna - endometrioza miednicy mniejszej - zmiany skoagulowano, jeden jajowod udrozniono, drugi niedrozny (nie wiadomo, co na nim siedzi, moze endometrioza?)

Zoladex na 6 miesiecy do konca roku... ale tak sobie w glowie mysle, ze moze na 3 miesiace by starczyl, tego nie wie nikt, sam Bog :) zycze Ci spelnienia marzen.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #724683 przez ViFi
gabiczek napisał:

Hej Iwona.

Ja jestem Gabryśka i mam 28 lat, o ciaze sie staram 2 lata (tez po slubie).
Pisze do Ciebie w tym watku, bo tez nieszczesliwie jestem posiadaczka endometriozy miednicy mniejszej i tez jade na zoladexie, a wrazenia mam niezbyt korzystne, uderzenia goraca daja mi niezle popalic i czasem bol glowy, ale przynajmniej nie mam przez jakis czas mega bolacych okresow i atakow bolowych niewidomego pochodzenia w jamie brzusznej, no i tych bolow ktore doszly jeszcze przed okresowych, co byly bardzo uciazliwe. Narazie 1,5 m-ca na zoladexie, dopiero....

Styczen 2013 - hsg - niedrozne oba jajowody - totalna zalamka :(
Czerwiec 2013 - laparoskopia diagnostyczna - endometrioza miednicy mniejszej - zmiany skoagulowano, jeden jajowod udrozniono, drugi niedrozny (nie wiadomo, co na nim siedzi, moze endometrioza?)

Zoladex na 6 miesiecy do konca roku... ale tak sobie w glowie mysle, ze moze na 3 miesiace by starczyl, tego nie wie nikt, sam Bog :) zycze Ci spelnienia marzen.


====== Ciesze się, że napisałaś. Ja jutro biorę II dawkę także nie duży mamy odstęp. W połowie III mam zrobić badanie Ca-125 czy spadło.... bo miałam wysokie... U mnie endometrioza powiększyła macice od wewnątrz tam się odkładała (Adenomioza)może się po zastrzykach zmniejszy.

Moje wrażenia to też te uderzenia gorąca i oblewające mnie poty. Bóle głowy też miałam ale nie wiedziałam, że mogą być od tego... ale tabletka mi nie pomaga tylko takie naklejane kompresy. Czasami mam takie bóle w kościach.
A teraz doszedł mi guz w piersi co go znalazłam(miałam go ale był bardzo mały i go nie czułam sama tylko wyszedł m i na usg) i powiększył mi sie.
Okresy też miała bardzo bolesne mogłam chodzić po ścianach. Jechała wtedy na czopkach przeciwbólowych.
Leczę się u lekarza w Krakowie.
Czytałam bardzo dużo o endometriozie i o leczeniu.

Tak jak jest u Ciebie to zastrzyk może udrożnić Ci drugi jajowód. Są różne przypadki. Czasami jest stosowany w procedurze IV.
Znam też klika dziewczyn którym się udało... po zastrzyku a nie dostały jeszcze okresu a zaciążyły. Czego oczywiście i Nam życzę z całego serca :)
Pozdrawiam Iwona

ViFi


Lipton33 - wykres na 28dni_sprawdz
Mama Aniołaka 30.03.2010 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740743 przez gabiczek
Iwona jak sie czujesz podczas kuracji? Ja boje sie o swoje kosci, ostatnio mnie pobolewa kregoslup w odcinku ledzwiowym, podobno ten lek odwapnia... jestem w polowie 3 dawki dopiero... Nie wiem, czy wytrwam do konca kuracji. Czasami ciezko wytrzymac te uderzenia goraca. Lekarz wspomnial, ze mam przyjac minimum 5 zastrzykow,a najlepiej 6, ale widze ze rozni lekarze roznie te kuracje ustalaja... ja lecze sie takze w Krakowie (u gin-endo z Kopernika). Rozwazam jeszcze konsulacje z jakims innym lekarzem.
Mam nadzieje, ze zoladex u Ciebie bedzie skuteczny.:)

Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze zdrowka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #772389 przez ViFi
Przepraszam ze odpisuje teraz dopiero....
Ja już jestem po 4 dawce 5.11 biorę 5 dawkę mam nadzieje ze ostatnią....
też lecz się u lekarza z Kopernika :)
Ja biorę witaminę D3 w trakcie zastrzyków. I wcześniej też mnie już ją brałam. Tez czasami bolą mnie kości ale się już przyzwyczaiła do tego, gorzej te nagłe uczucia gorąca i zmienne nastroje od śmiechu do płaczu. Nerwowość.
Pozdrawiam gorąco.

ViFi


Lipton33 - wykres na 28dni_sprawdz
Mama Aniołaka 30.03.2010 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781541 przez gabiczek
Witaj.
Ja 16.10 juz wzielam ostatni zastrzyk (5ty), robilam kontrolne ca 125 i wyszlo mi w srodku normy (19), takze mam nadzieje, ze bedzie juz dobrze, a przynajmniej ze uda sie zajsc w ciaze. Ciesze sie, ze nie musze brac tego 6 zastrzyku, bo juz powoli dosc mialam...u mnie pod koniec pojawilo sie dosc znaczne oslabienie i zawroty glowy oraz tak jak mowisz zmiany nastrojow i problemy z koncentracja, na kosci biore sobie wapno... moze mamy tego samego lekarza he he (T.M.?):) to czekamy teraz az nasze zastrzyki przestana dzialac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl