BezpiecznaCiaza112023

Płeć dziecka

10 lata 1 miesiąc temu #845588 przez Tygryska
Wiem,że to głupie pytanie ale chciałabym znać wasze zdania na ten temat.Chodzi mi o płeć żeńską bardzo zależy mi na córeczce chciałabym ją spłodzić.Choć mam synka,którego spłodziłam w tych owych dniach na córeczkę choć nie do końca byłam pewna czy to były te dni. Znajoma twierdzi,że lepiej począć córkę po owulacji czyli kilkanaście dni wyprzedające okres czy to są ostatnie dni płodne po owulce?? Nie bardzo rozumiem może wypowiedzą się kobietki posiadające córeczki kiedy to zrobiliście i w którym dniu i jakie mieliście cykle. Ja miałam regularne 28-dniowe.Teraz są różne bo karmię jeszcze jak zakończę to zobaczę jaki mam cykl.Albo osłabialiście plemniki i jak to zrobiliście? Jedna mówi,że gorąca długa kąpiel osłabia plemniki i łatwo spłodzić córeczkę może coś wiecie?? Bardzo mi zależy na spłodzeniu córki aby pokonać wstrętna teściową,która mówi "W mojej rodzinie nie będzie płci żeńskiej" chcę jej utrzeć nosa i pokazać że płeć żeńska nie ginie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #848038 przez szpulka
A wez Ty olej tesciowa, Ty lepiej na dziecku sie skoncentruj, tesciowe takie sa, pomysl za kilka lat tez bedziesz tesciowa :angry: :lol: Natomiast co do coreczki ja tez chce miec coreczke bo wychowałam swojego chrzesniaka i teraz chciałabym miec coreczke. Natomiast mi kolezanki tak samo mowily jak Tobie, ze corka przed okresem, ale wiem tez ze jezeli w rodzinei facet produkuje chlopcow to sie czasami nie przeskoczy takze grunt zeby bylo zdrowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #849227 przez nuśka09
Tygryska popieram szpulke- olej teściową. Bo niestety my nie jesteśmy w stanie nic zrobić z płcią :P Wszystko zależy od naszych facetów- a raczej ich plemników i chromosomów ;)
Mój synek został spłodzony 3 dni po owulacji :P więc tu nie o to chodzi :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #849233 przez Mirella
Jakie przed okresem???? Nie przed okresem tylko przed owulką, nie tydzień rzecz jasna :P Sęk w tym, że plemniki męskie są silniejsze i wcześniej docierają do jajeczka, ale też szybciej giną, a żeńskie docierają później, ale są wytrzymalsze, potrafią poczekać na jajeczko. Tyle teoria. Moja córka była poczęta dwa dni przed owulką, jakkolwiek irracjonalnie by to nie brzmiało, ale liczę na Waszą inteligencję :lol:

Nuśka, to chyba trzy dni po rzekomej owulce miałaś drugą, bo jajeczko tak długo nie żyje przecież ;) No chyba, że akurat nastąpił taki cudowny przypadek, ale to i tak potwierdza moją teorię, jeżeli jajeczko czeka na plemniki to będzie chłopiec, jeżeli plemniki na jajeczko - dziewczynka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #849234 przez szpulka
Mirella wlasnie masa mowi tak masa inaczej to chyba dlatego ze u wiekszosci to sie zazwyczaj nie sprawdza. ALe coz dziecko to nie zabawka w sklepie zeby wybierac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #849237 przez Mirella
Szpulka, to co ja mówię, to teraz w szkołach wykładają :lol:
Ale masz rację, dziecko nie zabawka, synka bym tak samo kochała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853086 przez natalia_cabaj
Synek czy córeczka trzeba kochać tak samo :) Jedynie w moim przypadku tatuś jest bardziej dumny z synka :laugh:

Pościel dziecięca to jeden z ważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853538 przez Tygryska
Kochane dziękuję za odpowiedzi wiem,że Olać teściową prosta rzecz! Mąż też zaczyna gadać następne ma być dziewczynka! Zaczyna się zastanawiać za dietą na dziewczynkę bo o niej marzy :) :cheer:
Mirella No chyba, że akurat nastąpił taki cudowny przypadek, ale to i tak potwierdza moją teorię, jeżeli jajeczko czeka na plemniki to będzie chłopiec, jeżeli plemniki na jajeczko - dziewczynka. To przed owulką strzelać na dziewczynkę B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853567 przez Asia K
ja tak zrobilam wlasnie i nosze córcie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854617 przez patka89
Wiesz co to chyba ciężko określić.
Ale powiem Ci od strony Biologi to tak,że Ty nic nie udziałasz bo płeć dziecka niestety określa tatuś :D My kobiety mamy bodajże dwa XX a panowie mają XY , jeżeli przekaże Ci X w połączeniu z Twoim wyjdzie córcia a jeżeli Y to połączeniu z Twoim X wyjdzie chłopak :) Wiesz jakbyś chciała się w to zagłębić dokładniej polecam książkę do 2 klasy liceum ogólnokształcącego tam jest wszystko idealnie opisane ;p Ja tak pamiętam to przez mgłę ale jakoś tak to leciało :) Tak samo jeżeli chodzi o kolor oczu czy włosów silniejsze wygrywa :D

Chodź nie powiem znam takie Panie ,które uważają,że znaczenie ma miesiąc poczęcia dziecka,że np jeżeli poczełaś dziecko w lutym to,np musi być chłopak ale z tym bym się nie zgodziła, bo każda z Nas wie ,ze np w Maju nie rodzą się tylko dziewczynki czy też w czerwcu nie rodzą się tylko chłopcy :)

Wszystko uwarunkowane jest genetycznie także pamiętaj obojętne co by nie było byle by było zdrowe pozdrawiam trzymaj się :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855794 przez modlinka
Podobno mamy, które nie jedzą śniadania i spożywają mniejsze ilości kalorii częściej rodzą dziewczynki. Badania zostały przeprowadzone przez angielskich naukowców na 740 kobietach, można sobie o tym poczytać tutaj

parenting.pl/portal/od-czego-zalezy-plec-dziecka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855955 przez patka89
Też o tym czytałam , ale tu bym się z nimi kłóciła bo w takim razie ja powinnam mieć 100% chłopca. Ja bez śniadania to masakra potrafię się obudzić zjeść np płatki i iść dalej spać :D
wstaje robię kanapkę i wtedy funkcjonuje.A będę miała córeczkę ale to różnie można określić więc nie wiem :D Mówią też ,że zależy dużo od zachcianek , w sensie słodkie gorzkie kwaśne ,że tak można określić płeć dziecka ale na ilę to tak da rady to też nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855977 przez vika
Ja nie jadam śniadań i w żadnej ciąży nie jadałam ...mam dwie córeczki a moje najlepsze dania to te najbardziej kaloryczne...uwilbiam fast-fudy wszelkiego rodzaju pyry zapiekane i makarony w formie zapiekanek...kuchnie włoską...dużo pieczonego mięsa ....do kanapek najchętniej dodaje ketchup i majonez :laugh:
tak było w każdej ciąży jestem glodna najbardziej na to co kaloryczne treściwe i syte :ohmy:
wszyscy mówią,że slodkie na dziewczynke a słone na chłopca no i u mnie są dwie chłopaczary :lol: :woohoo: :woohoo: :side: a trzecie jeszcze nie wiem ...a też wszystko co syte i treściwe :woohoo: jak juz jem to konkretnie aż pękam :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855980 przez patka89
Mc donalda to bym mogła jeść a jeść :):)
też lubię fast food :)
A Ja podchodzę do tego tak nie ważne co, ważne by było zdrowe ;p
Kiedyś bardzo chciałam mieć synka teraz może być i córeczka.
Jak oglądam te wszystkie ciuszki to aż chce się już mieć tą dzidzie i móc jej
ubrać te ciuszki :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855989 przez vika
Pewnie,że najważniejsze by dziecko było zdrowe...choć uważam,że to nic zlego myśleć bąć marzyć o konkretnej płci ;)
ja tam zawsze chciałam cory i nie przyjmowałam odmowy....teraz też chce córeczkę choć z racji tego,że ciąża ma byc ostatnią myślę czasem czy nie chciala bym chlopca :unsure: :ohmy: choć dziewczynka nadal wygrywa jakieś 75% :laugh: heheee pogdybac sobie można nikt nam tego nie zabroni i nie odbierze.... nie jest to złe!!! normalny odruch !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl