BezpiecznaCiaza112023

Niemcy-jak i gdzie załatwić ubezpieczenie?

13 lata 3 miesiąc temu #49471 przez petram3
witam,
przed ktora z was jeszcze ta watpliwa przyjemnosc???
lub inaczej: czy rodzila ktoras z was w Niemczech???
prosimy o opinie co i jak,jak z ubezpieczeniem,jakie warunki gdzie? itd,itp.
serdecznie pozdrawiam auslanderki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49610 przez sloneczko
witaj ;)

ja rodzilam w Niemczech i sobie bardzo chwale, o nic nie musialam sie martwic co do ubezpieczenia, z Elterngeld jest duzo zalatwiania, ale da sie przezyc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49612 przez sloneczko
aha ja nie mialam problemow bo jestem mezatka, ale przed tym tez pracowalam, wiec jeszcze tez mialam ubezpieczenie z pracy, i wiadome musisz byc zameldowana.
i co tez wiadome nie mozesz na czarno pracowac.

dlatego dla mnie nic problemem nie bylo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49925 przez petram3
czesc dziewczyny. :)
jestem w de od 5lat,wiec mam meldunek,pracowalam na gewerbe,dlatego tez mam prywatne ubezpieczenie.
jak bylam zapisywac sie do porodu do szpitala,to pani powiedziala,ze z mojego ubezp.wynika,ze mam wszystko 100%,
ale tak dla pewnosci pytam,czy slyszalyscie o tym zeby komus szpital przyslal rachunek,bo np.ubezpieczalnia czegos tam nie pokrywa...itd.
i jeszcze jedno,co powinnam wziasc do szpitala ze soba jak sie zacznie. :unsure:
Pani,ktora mnie rejestrowala powiedziala,ze mam o nic sie nie martwic,bo szpital zapewnia...a ja glupia nie wypytalam sie dokladnie co to znaczy,wiec chyba musze jeszcze raz sie przejsc i wszystkiego jeszcze raz dowiedziec...
a wy,co bralyscie dla dziecka???
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49940 przez sloneczko
jezeli chodzi o papiery ja wziela karte zdrowia, ksiazeczke ciazy (zawsze musisz miec ze soba), dowod osobisty lub paszport.

a jezeli chodzi o torbe, to np w moim szpitalu nic nie potrzebowalam, ubranka pieluszki, chusteczki wszystko dostalam,

tylko ze ja ubranka swoje mialam, mala byla jednynie kilka godzin w szpitalnych, do czasu gdy maz mi nie przywiozl, bo ona sie urodzila 50cm a ja mialam ubranka na 62cm, bo ona miala byc taaaka duza.eh.

no dla siebie potrzebujesz wszytsko co masz na liscie do szpitala, aha ja tez dostawalam podpaski, majtki poporodowe.

ale uwazam ze niczym nie musisz sie martwic, skoro tak Ci powiedzieli, jak cos to dowieziesz, czy oni ci jeszcze powiedza, a dla pewnosci jak chcesz byc pewna to zadzown, chyba ze szpital masz nie daleko i naprawde chcesz byc spokojna to przejdz sie.

Glowa do gory, w chwilach mysli ze za kilka dni bedziesz dzidzie widziec nie bedziesz myslec o papierkach ;)

powodzenia, ile Ci zostalo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50278 przez petram3
termin mam wyznaczony na 31.01,mam nadzieje,ze bedzie szybciej,bo juz tak mi sie dłuuuzy... :laugh:
ale nie chce narzekac,bo w sumie to dobrze znosi moj organizm ciaze,jedyne co mnie meczy to zgaga i 20kg.wiecej ;)
ale teraz to juz z gorki...
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53346 przez caramel
Witam,
orientuje się ktoś od którego tygodnia ciąży kobieta jest chroniona prawem pracy w Niemczech i nie można jej zwolnić ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53347 przez mely10
do 4 miesiecy po porodzie nie moze cie nikt zwolnic!a chroniona jest od czasu kiedy zaszla w ciaze.mutterschutz zaczyna sie 6 tygodni przed porodem i konczy sie 8 po porodzie.
w kazdym badz razie nikt nie moze cie zwolnic.
grüß

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #53351 przez sloneczko
nie jestem pewna ale chyba ja mialam Mutterschutz do 6go tygodnia po porodzie, ale moze cos mi sie myli.ale skoro to przepis, to mozliwe za ja sie myle.

ale mely10 ma racje nie moga Ci zwolnic, i norlanie jest tak ze powinni dla Ciebie trzymac stanowisko pracy do poki nie powrocisz z wychowawczego.ja mam na rok czasu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53356 przez caramel
Powiedzcie jeszcze dziewczyny ile muszę przepracować w Niemczech aby dostawać po porodzie Kindergeld?? Dodam, że mam pozwolenie na pracę i czy okres ciąży też się do tego wlicza??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53369 przez sloneczko
W skrocie potrzebujesz 12 abrechnungow, np. dziecko ma sie urodzic w maju 2011, i od maja 2010 musisz im dac abrechnungi, liczy sie juz od schangerschaft.

tutaj masz link do powyzszych waidomosci, www.finanztip.de/recht/sozialrecht/anspruch-auf-elterngeld.htm

dam Ci rade: jak wypelnisz ten caly kram, to zrob kopie wszytskiego!.Papierkow jest bardzo duzo!

ale to dopiero skladasz jak dziecko sie urodzi, ale warto juz wszytsko przygotowac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #59207 przez caramel
Ja pracuję na umowie minijob za 400e, czy w takiej sytuacji również należą mi się wszystkie świadczenia?? Pracodawca nie może mnie zwolnić i będę mogła dostawać po porodzie kindergeld??
:unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #59371 przez petram3
czesc.
kindergeld powinnas oczywiscie otrzymac,ale nie wiem jak jest z praca, wydaje mi sie ,ze na minijob nie jestes na pelnych prawach jak na etacie,wiec moga sobie poszukac kogos na twoje miejsce i rozwiazac umowe.
powinnas rowniez otrzymac elterngeld(jezeli pracujesz na gewerbe,to rachunki z ostatnich 12miesiecy sa sumowane i nastepnie dzielone przez 12,i przez caly przyszly rok po urodzeniu powinno sie dostac 65% srednich miesiecznych dochodow z tejze sumy)
jak jest z normalnym zatrudnieniem??? podobnie do gewerby,ale szczegolow nie znam
a jezeli pracowalas tylko na basis to wydaje mi sie,ze elterngeld nie wchodzi w gre,bo sa to zarobki nieopodatkowane.
dokladnie nie wiem. pownie duzo ci nie pomoglam,ale...
musialbys sie poradzic gdzies dalej jak to jest w twojej sytuacji.
zycze powodzenia,bo wiadomo,o swoje trzeba walczyc!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #59441 przez caramel
Kobietki, a znacie może jakieś linki to odpowiednich ustaw na ten temat, poczytałabym i może mi to coś pomorze. Boję się, że na minijob pracodawca zwolni mnie jak się dowie o ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #59474 przez mely10
elterngeld u nd kindergeld naleza ci sie rowniez na basis:-):-)
elterngeld min 300 euro dostaniesz napewno no i kindergeld 185:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl