BezpiecznaCiaza112023

Porod po operacji kregoslupa szyjnego(implanty)

14 lata 2 tygodni temu #12436 przez madlen73
Witam serdecznie.Prosze o informacje dotyczace wskazan co do porodu po operacji kregoslupa szyjnego (implanty).Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12504 przez Moniq
najlepiej omów to ze swoim ginekologiem; wszystko zależy od tego, kiedy była operacja, czy wszystko przebiegło w trakcie operacji prawidłowo, czy po nie było żadnych powikłań, idz koniecznie na konsultację, albo do neurochirurga(najlepiej tego, który Cię operował) albo ortopedy, w zależności u kogo się leczyłaś/leczysz, bo każdy przypadek jest inny; jeśli u Ciebie wszystko jest w porządku to raczej możesz rodzić naturalnie, jeśli będzie poród prawidłowo prowadzony(przyda się dobra położna do pomocy), tak by nie przesilać szyi (np bez przyciągania brody do mostka w czasie parcia); często lekarze godzą się na poród siłami natury z zastrzeżeniem że ma być ze znieczuleniem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41026 przez rita
Mam pytanie- czy są tu mamy które są po operacji kręgosłupa ( usunięcie dysku l4-S1)??? W zasadzie w tej chwili to jedyna moja obawa. Wg lekarza po prostu będę rodzić przez CC ( poród naturalny po operacji dolnego odcinka wg nij jest przeciwskazany) ale i tak mam obawy jak ciążę zniesie mój kręgosłup, zwłaszcza, że mam zmiany na innych poziomach:( Na wtorek miałam termin na rezonans kontrolny ale ze względu na ciążę musiałam odwołać i nie wiem w jakim stanie jest mój kręgosłup obecnie...boję się że będzie trzeba leżeć( wizyta u neurologa za 2 tygodnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41393 przez kuleczka
Witam!
jestem po operacji kręgosłupa, przez cały kręgosłup mam implant CD wkręcony śrubami (po operacji został mi lekki niedowład w prawej nodze). moja ciąża liczy 7 tygodni i 4 dni, ale strasznie się boję co będzie dalej. do tego prawdopodobnie jest to ciąża mnoga (bliźnięta) - jutro będę wiedziała na 100%. już teraz mam problemy z chodzeniem, bo w okolicach kości ogonowej coś się dzieje i mi blokuje ruchy (podobno to się bardzo często zdarza nawet u zdrowych kobiet). boję się ciąży i boję się porodu. moje pytanie brzmi następująco: czy miała pani przypadek kobiety po operacji kręgosłupa? chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda w takim wypadku poród i znieczulenie (jeżeli jest to cesarka). czy kobieta po takiej operacji może normalnie urodzić i jeszcze do tego w ciąży mnogiej?
tak naprawdę to miałabym o wiele wiele wiele więcej pytań, ale wiem, że nikt mi nie ulży w ciąży.
serdecznie pozdrawiam
Ania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41699 przez rita
hej
Ja jestem w 6 t 2 dn ciąży i wczoraj się okazało że na dodatek bliźniaczej ( choć nie wiadomo jak będzie bo w jednym pęcherzyku nie ma akcji serca). Jestem po usunięciu dysku na poziomie L5-S1, nie mam zadnego implantu. Lekarz powiedział że trzeba nastawic się na lezenie i CC...mam czasem bole i promieniowanie do nogi wiec boje się jak bedzie dalej....moze znajdzie się ktos kto już jest po i nas uspokoi?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42289 przez kuleczka
jednak okazało się, że nie będzie bliźniaków, drugi pęcherzyk jest bez zarodka. już od dwóch tygodni mam problemy z chodzeniem i bóle kręgosłupa w dolnej jego części, a to dopiero 2 miesiąc i dwa dni. ginekolog nie potrafi podjąć decyzji o sposobie porodu (ja bym chciała naturalnie), mam w połowie ciąży udać się do ortopedy. drętwieją mi ręce i nogi.staram się myśleć pozytywnie, ale coś czuję, że będzie ciężko. czy nie ma nikogo, kto ma implant przez całe plecy (oprócz odcinka szyjnego)? serdecznie pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42346 przez rita
z punktu widzenia Twojego zdrowia to może lepiej że to nie ciąża mnoga. Może powinnaś skonsultować się z ortopedą już teraz a nie w połowie ciąży? Ja jestem po zabiegu usunięcia dysku- nie mam implantów, więc nie możemy się porównać chyba :( U mnie jutro się okaże co z ciążą bliźniaczą ( w zeszłym togodniu w jednym pecherzyku byl zarodek i akcja serca a awdrugim nie było widać akcji - ale zarodek był)...na razie kregoslup nie boli mnie bardziej niz zwykle. Trzymam za ciebie kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl