BezpiecznaCiaza112023

Cesarka, czy naturalny?

14 lata 1 tydzień temu #12608 przez orka9
Wypowiedzcie się na ten temat. Wszystkie za i przeciw.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12616 przez ilona
Ja jestem absolutnie przeciwna cesarce na życzenie. Kobiety zostały stworzone żeby rodzić dzieci, a nie mężczyźni i natura nas do tego przystosowała. Moje argumenty przeciw:
-Jest to poważna operacja chirurgiczna, która wymaga otwarcia jamy brzusznej.
-Wystąpienie innych powikłań, takich jak np. uszkodzenie pęcherza, duża utrata krwi, zakażenie rany.
-Dłuższe dochodzenie matki do pełnej formy, długo utrzymujące się dolegliwości w miejscu blizny (mogą trwać nawet latami).
-Blizna na macicy może być przyczyną powikłań w następnej ciąży, może być powodem do wykonania następnego cięcia.
-Dziecko po porodzie nie trafia od razu w ramiona matki, pierwsze karmienie odbywa się później, laktacja rusza wolniej

Za plus oczywiście uważam to że:
-Okolica krocza pozostaje nietknięta, dzięki temu powrót do seksu po porodzie jest łatwiejszy.
-Umożliwia uniknięcie męczącego porodu, nie czuje bólu związanego a porodem naturalnym.

Co innego jesli są medyczne wskazania do cesarki:bardzo duże dziecko, czy zagrożenie życia matki, dziecka lub nawet obojga.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12635 przez Mirella
Tutaj trochę o tym jest i napisałam tam wszystko co myślę to nie będę się powtarzać

www.zapytajpolozna.pl/forum/po-porodzie-...owiklania-po-cc.html


Gdzieś jeszcze był wątek o cesarkach ale teraz nie umiem go znaleźć, przyjdzie Kasiora to niech się tłumaczy gdzie przeniosła :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13431 przez MadziuŚ
Hej mamusie :)Ja niestety będe miała cesarskie cięcie ,ponieważ moja dzidzia obróciła się główką do góry.Mój lekarz prowadzący powiedział że niestety już się raczej nie obróci bo malutko miejsca ma w brzuszku.A tak bardzo chciałam rodzić naturalnie:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13444 przez Moniq
różnie to bywa z tymi Maluchami, niektóre odwracają się tuż przed porodem, więc nigdy nie wiadomo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13457 przez Katarzynka
Ja też chcem naturalny nie chcem mieć cesarki...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu - 14 lata 5 dni temu #13463 przez ilona
MadziuŚ napisał:

Hej mamusie :)Ja niestety będe miała cesarskie cięcie ,ponieważ moja dzidzia obróciła się główką do góry.Mój lekarz prowadzący powiedział że niestety już się raczej nie obróci bo malutko miejsca ma w brzuszku.A tak bardzo chciałam rodzić naturalnie:(


znalazłam w takim poradniku kilka sposobów :)

Sposoby na uparte dziecko
Niektórzy lekarze lub położne zalecają wykonywanie w ostatnich ośmiu tygodniach ciąży specjalnych ćwiczeń. Choć nie ma dostatecznych dowodów, że taki trening pomaga, warto spróbować.
Dwa razy dziennie układaj się w taki sposób, żebyś miała miednicę wyżej niż żołądek. Jeśli kładziesz się na plecach (na łóżku na podłodze), podłóż pod pośladki kilka poduszek. Możesz też klęknąć na podłodze i, podpierając się na zgiętych ramionach, jak najwyżej unieść pośladki. Powinnaś pozostać w takiej pozycji przez kilka minut.
Wypróbuj też wizualizację. Będąc na czczo, skup się na rozluźnieniu mięśni brzucha i wyobraź sobie, że dziecko się obraca. Powinnaś tak robić dwa razy dziennie przez dziesięć minut. Lekarka, autorka tej metody, ocenia jej skuteczność na 89%. Jest też inna możliwość – obrót zewnętrzny (patrz ramka). Wykonuje go lekarz pod kontrolą aparatu USG. Jest to jednak dość trudny zabieg i może go wykonać tylko doświadczony położnik. Zwykle trzeba zostać przez 2-3 dni w szpitalu.

Psychologia rozwoju człowieka, Harwas – Napierała,Trempała (red) 2004 PWN

Trzymam kciuki, żeby pomogło

KASIORA TY NASZ STRAŻNIKU :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13466 przez MadziuŚ
Dziękuję Ilonko za rady które napisałaś na 100% wypróbuję ćwiczenia.Bardzo bym chciała żeby pomogło.:):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13468 przez basik_twins
Ja bym chciała rodzic naturalnie żeby małe obie były główka w dół zebym ewentualnie nie miała dwóch porodów naraz tzn jedna urodze a do drugiej bedą musieli mnie ciąć bo to załamka.
Ale chciałabym własnymi siłami je urodzić.
Wiem że będzie mnie strasznie boleć mama moja ze mną miała bóle krzyzowe iu mi je opisywała. Ja mam lordoze i juz po podróży do PL i z PL spowrotem tak miałam dół zdrętwiały i obolały że przeszedł aż na okolice ledzwi kosc ogonowa i w ogole mialam wrazenie ze dupa mi odpadnie ale chcialabym dac rade

Bede do konca zycia sie chwalic ze blizniaczki naturalnie urodzilam
No i plusy są takie ze


Macica nie jest przecieta wiec skórcze są mocniejsze szybciej wraca do poprzedniego stanu tzn skórcza sie - brzuszek nam maleje

Cycki i pokarm - dla mnie np bardzo wazne

Chcialabym maże o tym i nie moge sie doczekac az nakarmie je tak ze pousypiaja z przejedzenia :lol:

cos wspaniałego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13479 przez Kathi
basik_twins napisał:

Ja bym chciała rodzic naturalnie żeby małe obie były główka w dół zebym ewentualnie nie miała dwóch porodów naraz tzn jedna urodze a do drugiej bedą musieli mnie ciąć bo to załamka.
Ale chciałabym własnymi siłami je urodzić.
Wiem że będzie mnie strasznie boleć mama moja ze mną miała bóle krzyzowe iu mi je opisywała. Ja mam lordoze i juz po podróży do PL i z PL spowrotem tak miałam dół zdrętwiały i obolały że przeszedł aż na okolice ledzwi kosc ogonowa i w ogole mialam wrazenie ze dupa mi odpadnie ale chcialabym dac rade

Bede do konca zycia sie chwalic ze blizniaczki naturalnie urodzilam
No i plusy są takie ze


Macica nie jest przecieta wiec skórcze są mocniejsze szybciej wraca do poprzedniego stanu tzn skórcza sie - brzuszek nam maleje

Cycki i pokarm - dla mnie np bardzo wazne

Chcialabym maże o tym i nie moge sie doczekac az nakarmie je tak ze pousypiaja z przejedzenia :lol:

cos wspaniałego


basik agenciara z Ciebie :side: z przejedzenia to padną nie usną hihih,a tak serio to nie wiedziałam, że można jednao urodzić normalnie a drugie cesarka, nie pomyślałam o tym, ale to rzeczywiscie chyba moze tak byc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13480 przez basik_twins
Można można koleżanki ciocia tak miała i słyszałam też o innych przypadkach

Bo generalnie założenie do porodu jest takie

Jeśli jedno dzieciątko jest ustawione dobrze i ready do wyjścia skórcze wyniki rozwarcie wszystko ok to rodzimy druga chyba w 60% nie wiem ale wiecej niz pół ale też nie w większości przypadków druga dzidzia sie przekreca i tez rodzimy czasem jednak sie nie przekreca no i trza mende leniwą wyciągnąć ;) hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13492 przez Kathi
to lepiej niech Ci sie obróci cwaniara mała ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13500 przez basik_twins
Oliwka - mniej ruchliwa ta grzeczniejsza pilnuje miejscówy od poczatku chce byc starsza widac a Maja co leży dalej to wiercidupek i niespokojna dusza - moim zdaniem poleci zaraz za siorą :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13505 przez Kathi
chciałam napisać wczesniej, że dziewczynka to sma nie będzie chciała zostać i szybko za siostrą sie wyślizgnie ;)
a tak mnie zakręciłąs, że zapomniałam napisać, że ja równiez jestem za porodem naturalnym i bałam sie cesarki jak cholera, więc jak ktos chce ja dobrowolnie bez powodu to ja tego nie rozumieć! Ale każdy ma wybór. Ja na szczęście urodziłam sama :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13508 przez basik_twins
I co ?? Jak było?? Duma poszła, płacz jak tam te pierwsze sławne sekundy po wyjściu maluszka??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl