BezpiecznaCiaza112023

Soczewki kontaktowe a poród ?

13 lata 6 miesiąc temu #34243 przez Moniq
w ciąży powinnaś pójść na kontrolę, bo ciąża robi czasem dziwne rzeczy z naszymi oczami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34245 przez bombel779
Acha :S Dobrze wiedzieć.Dziękuję Ci Moniq ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34283 przez sloneczko
przed nasza awaria serwera zalozylam watek "wizyta u okulisty" w nim opisalam jak w ciagu roku strasznie zmienila mi sie wada wzroku na gorsze, lekarz mi powiedzial ze powinno sie w czasie ciazy i po poporodzie i w czasie karmienia piersia zmierzyc wade wzroku, zmienia sie nawet do 80% na gorsze.

mnie sie zmienilo prawie o 2 dioprie, a podczas porodu czy w czasie ciazy nikt mi na temat ten informacji nieudzielil.

ja rodzilam w okularach ;)

aha po ciazy jakos soczewek wogole nie moge nosic oczy mnie bola strasznie.

aha wtedy w watku zastanawialam sie czy kupic nowe okualry czy czekac jak przestane karmic, skonsultowalam sie jeszcze raz z lekarze, kazal mi za ok msieciac przysc czyli teraz na 29.10 wypada i wtedy zmierzy jeszcze raz i sie okaze, ale i tak kupie nowe.

ja mam jeszcze do Was pytanie czasem w oczych mam straszny bol, jak by ktos igle wziol i mi ja w wbil w galke oczna... macie tez tak ? musze dodac ze wczesniej czegos takiego nigdy niemialam, a bol jest krotki ale bardzoe intensywny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34324 przez bombel779
sloneczko napisał:

w ciagu roku strasznie zmienila mi sie wada wzroku na gorsze, lekarz mi powiedzial ze powinno sie w czasie ciazy i po poporodzie i w czasie karmienia piersia zmierzyc wade wzroku, zmienia sie nawet do 80% na gorsze.

mnie sie zmienilo prawie o 2 dioprie

Boże :( To mnie teraz załamałaś :( Ja może jeszcze nie mam aż tak strasznej wady (-1.0 i -1.25) ale już czuję się okropnie :( Bez okularów czy soczewek jestem taaka ślepa :( Nic nie widzę :( A jak sobie pomyślę,że miałaby mi się jeszcze pogorszyć..........o rany!To byłaby jakaś masakra!!!! :(


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34372 przez sloneczko
no niestety, wiesz nie kazda tak ma,ale ja osobisie teraz kazdej polecam zabadac wzrok!!!!!

to nic niekosztuje, a Wy jestescie pewniejsze siebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34378 przez bombel779
No tak.Ja wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z tego,że ciąża może tak wpływać na wzrok :ohmy: Teraz wiem i na pewno wybiorę się na kontrolę!! ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34384 przez sylka
Apropo bólu oczu ja czasami mam taki ból jakby ktoś chciał wydłubać mi oczy tak jakby ból oczodołów za gałką oczną. Ciążko to opisać :( Mam małą wadę -0,5 i -0,75

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34480 przez Moniq
ten ból raczej nie jest związany z oczami lecz z bólem głowy, bo jest to jeden z rodzajów bólu głowy; ja miewałam w ciąży takie bóle głowy za okiem, jakby w oczodole, po ciąży minęło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34532 przez sloneczko
dokladnie w oczodole mnie boli.

bol glowy tez czesto miewam, w ciazy i przed ciaza tez mialam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39220 przez gold_butterfly
Duża wada wzroku wcale nie kwalifikuje do cesarki - wiem,bo pytałam okulistę, ginekologa jak i pisałam do fundacji rodzić po ludzku. Okulista musi zrobić badania dna siatkówki oka i jeszcze jakieś na ciśnienie gałki ocznej. Do cięcia cesarskiego piszą się osoby,które miały laserowo korygowany wzrok, mają wysokie ciśnienie w gałce ocznej i osoby,u których grozi odklejenie siatkówki (po to są te badania). Ja mam wadę -7,5 i astygmatyzm plus 1,5. Rodziłam naturalnie,wzrok nie uległ pogorszeniu.

Poza tym podczas porodu zapomniałam zdjąć soczewek,a nikt nie podejrzewał,że mogłam zapomnieć o tak ważnej rzeczy (po porodzie oczy są często przekrwione i TRZEBA zdejmować szkła).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #736290 przez Bergdorfa76
Znalazłam ten temat na forum i chciałam się w końcu dowiedzieć co i jak z tymi soczewkami?
Była któraś z Was u lekarza z tym pytaniem ?
Mogę na Was liczyć dziewczyny!?

Jak coś ten link działa, ale nikomu nic nie mów, jakby ktoś pytał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #736329 przez Kamykowa84
Bergdorfa76 napisał:

Znalazłam ten temat na forum i chciałam się w końcu dowiedzieć co i jak z tymi soczewkami?
Była któraś z Was u lekarza z tym pytaniem ?
Mogę na Was liczyć dziewczyny!?


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1044984 przez antosia
Tutaj macie świetne namiary, zobaczcie - soczewki4you.com/soczewki-kontaktowe-alcon
Soczewki alcon są bardzo dobrej jakości, raczej niezawodne i mają rozsądną cenę. Ale oczywiście takie kwestie zawsze należy dobierać oczywiście pod siebie ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045273 przez WiolkaKlaman
ja też mogłam rodzić normalnie,pomimo wady wzroku. Ale Pani położna mówiła, że mam wyciągnąć soczewki, więc rodziłam w okularach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045397 przez Cosmicman
Też polecam pójśc na kontrolę i ogólnie skonsultować to z lekarzem który będzie wiedział na pewno lepiej co z tym zrobić niż ludzie tutaj na forum. Moja żona miała podobne rozterki. BYliśmy u lekarza ale okazało się że, w jej wypadku nie ma z tym żadnego problemu więc po kłopocie. No ale to w JEJ przypadku akurat.

Życie mija szybko. Jeśli czasem się nie zatrzymasz, żeby się nim ponapawać, łatwo je przegapić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl