Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Szymonek uratowany!

8 lata 1 tydzień temu - 8 lata 1 tydzień temu #4917 przez censi
Teraz jesteśmy szczęśliwą rodzinką, która, wydaje się nie pamiętać, co zdarzyło się w przeszłości ale tak naprawdę każdy z nas, ma świadomość, że mój poród był zagrożeniem życia dla mnie i naszego Szymonka. Od początku marzyliśmy o chłopcu. Dzień, w którym usg pokazało dowód, że chłopiec w drodze, był dniem ogromnej radości dla całej rodziny B. Czekaliśmy z niecierpliwością na skurcze. Poród miał odbyć się drogami natury pomimo ciśnienia nadtętniczego. W nocy z 2/3 marca zaczęło się. Brzuch bolał a ja spokojna i opanowana wstałam aby poinformować wszystkich, że ja chyba już rodzę ;) Nikt mi do końca nie chciał wierzyć ze względu na moją uradowaną minę. Postanowiłam poczekać na dalszy rozwój akcji w łóżku. Położyłam się... a tu jak gdyby coś we mnie pękło i wylewało się niczym strumień gorącej wody. To nie były wody! to był krwotok! Zemdlałam ze strachu na widok krwi a mój obecny mąż wzywał w tym czasie karetkę. Nie czułam ruchów dziecka, a brzuch był twardy jak kamień. Dobrze że mieszkamy rzut beretem od szpitala, bo tutaj liczyły się minuty. Nikt nie był świadomy dlaczego tak się stało i jak trzeba się zachować w takiej sytuacji dopiero nasz lekarz prowadzący przyjechał by zrobić mi cesarkę i uświadomił nas że odkleiło się łożysko i jeśli przyjechałabym ciut później dziecko mogłoby się udusić i dla mnie skończyło by się to tragicznie. Cewnik, panika, ktg, strach w oczach. Mąż trzyma mnie za ręke... nie pomaga! Anestezjolog gdzieś brzęczy że znieczuli ogólnie, intubacja, światła na sali. Spojrzałam w prawo... już myją ręce do zabiegu, parawan na brzuch i maska na twarz! KONIEC!
już nic nie pamiętam... śniłam o nim i tylko o nim, o moim kochanym maleńkim Szymonku. Wreszcie czy to sen czy jawa? Ma pani synka zdrowego ślicznego, proszę oddychać!
I już po! Zobaczyłam go dopiero po godzinie, nie mogłam go przytulić bo leżałam jak deska nieruchomo, był taki maleńki. Mimo tego zamieszania dostał 10 punktów w skali Apgar. Był już z nami na świecie, a ja uratowana...
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #4921 przez _aga86_
Censi- czytajac to lzy naplywaja do oczu:( A pod koniec usta same sie usmiechaja... Gratuluje cudnego i dzielnego synka!!! POZDRAWIAM

8 lata 1 tydzień temu #4925 przez czarna28
No to faktycznie tylko dziękować Bogu i sie radować:) Wszystko Ci Szymonek teraz wynagradza:)gratulacje

8 lata 1 tydzień temu #4927 przez Moniq
censi, gratulacje :) łzy cisną się do oczu same, cieszę się że wszystko skończyło się dobrze, kolejna wspaniała istotka na świecie :)

8 lata 1 tydzień temu #4944 przez sloneczko
oh az sie poplakalam. Gratuluje Ci odwagi i wspolczuje przezycia dla Was wszystkich. Teraz bedzie juz wszystko dobrze, Szymonek jest juz z Wami.

Zyczymy wszystkiego dobrego ;)

8 lata 1 tydzień temu #4950 przez Aneczka
To musiało być straszne! Nie potrafię sobie wyobrazić siebie w takiej sytuacji.Jesteś bardzo dzielna i Twój synek również,w końcu razem to przetrwaliście.Gratuluję :)

8 lata 1 tydzień temu - 8 lata 1 tydzień temu #4953 przez censi
Dziękuję wszystkim ślicznie za piękne słowa i gratulacje.
Strach był ogromny muszę przyznać. Dla takich chwil warto żyć! Teraz Szymuś ma prawie roczek i jest wspaniałym radosnym chłopcem :)
Załączniki:

8 lata 1 tydzień temu #4962 przez sloneczko
no wlasnie pisalas ze 2\3 marca, wiec juz niedlugo bedziecie swietowac puerwsze urodzinki malca ;)

Oh jaki sliczny chlopczyk, a powiedz mi jak Ty szybko do siebie doszlas po tym wszystkim, napewno nie bylo Ci latwo.

8 lata 1 tydzień temu #4966 przez censi
Bardzo długo walczyłam z myślami dlaczego właśnie to przytrafiło się nam i z jakiego powodu doszło do odklejenia się łożyska? Termin miałam na 1 marca więc poród był o czasie. Chciałam rodzić siłami natury. Razem z mężem chodziliśmy na zajęcia do szkoły rodzenia. Jesteśmy młodzi, mamy po 23 lata. Ta sytuacja nas przerosła. Może mój mąż tego nie okazuje bo jest zawsze opanowany, ale ja czasem w nocy mam koszmary i budzę się ze łzami w oczach, że te dni, które mamy teraz, te szczęśliwe dni, moglibyśmy utracić na zawsze, a po naszym maleństwie zostałaby tylko pustka i żal. Jednak została tylko blizna, na którą patrzę z podziwem a ten ból, który czułam na gojącym się brzuchu, będzie dla mnie bólem twórczym ;)

8 lata 1 tydzień temu #4967 przez sloneczko
oj wspolczuje Wam naprawde, ale juz po wszystkim. Czyli ktorego marca Szymonek sie urodzil?

8 lata 1 tydzień temu #4968 przez censi
z 2 na 3 marca o 12.30 w nocy czyli już 3 ;)

8 lata 1 tydzień temu #4969 przez sloneczko
ah 3.03. super data ;) ja sie urodzilam 12.12 i marze o tym zeby moje dziecko sie 5.05 urodzilo, choc termin mam na 8.05

8 lata 1 tydzień temu #4970 przez censi
Super data i musi coś oznaczać. Może ja sobie to tak tłumaczę ale to jakiś znak bo ja jestem z 04.04 ;)

8 lata 1 tydzień temu - 8 lata 1 tydzień temu #4976 przez _aga86_
censi ja tez jestem z 04.04:D A ktorego roku?? Ja 1986:)

8 lata 1 tydzień temu #4992 przez censi
ja też 1986 ;)

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka