BezpiecznaCiaza112023

Druga cesarka czy poród naturalny?

6 lata 3 miesiąc temu #1066565 przez Natalia92n
Hej
Jestem w 27 tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu zastanawiam się co wybrać cesarskie cięcie czy poród naturalny? Dadam tylko że to moja 2 ciąż (3.5 roku od 1cesarki niestety nie z wyboru). Za 2 miesiące mam spotkanie w szpitalu jaka podejmę decyzję. Od jakiegoś czasu mam straszne skórcze(bolesne strasznie) lekarz mówi że to przez to że miałam już cesarke i moje narządy są słabe dlatego tak mam i że teraz też może to się zakończyć cesarka. Pomóżcie jaka decyzję wy podjelubyscie na moim miejscu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066572 przez kate_87
Rób tak, żeby było dobrze dla Ciebie i dla dziecka, jak jest szybko po jednej cesarce następna cesarka, to najczęściej lekarz określa, w którym tygodniu wyciągną dzidziusia, żeby nie zdążył urosnąć aż tak i żeby blizny po poprzedniej nie uszkodził, ale u Ciebie jest w sumie długa przerwa między cesarkami, więc lekarz po prostu musi ocenić jak będzie najlepiej. Słuchaj lekarza, nie słuchaj kobiet, które Ci będą mówić, że musisz naturalnie rodzić, bo tak jest lepiej. Lepiej jest, żeby dziecko miało zdrową matkę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066575 przez Natalia92n
Od 1cesarki już minęło dość długo ale moja blizna nie jest zbyt ładna i taka wypukła więc trochę się obawiam jakby by to było przy porodzie naturalnym. Druga sprawa to taka ze bardzo źle znoszę ta druga ciążę i boję się że nie wystarczy mi sił na poród naturalny i będę się tylko denerwować. Miesiąc przed planowanym terminem mam spotkanie w szpitalu jaka podejmę decyzję dowiem się wszystkiego i mam nadzieję że lekarz pomoże mi w podjęciu decyzji.
P.s. Mam ten dylemat bo w głowie cały czas mam że najlepszy jest poród naturalny :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066600 przez kamusiabusia
Niby po CC spokojnie można próbować rodzić SN ale myślę, że najpierw lekarz powinien obejrzeć bliznę i tak w środku wygląda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066685 przez KwiatuszekTiTi
Mój lekarz powiedział mi, że zawsze warto próbować urodzić dołem, bo cięcie można bardzo szybko wykonać w trakcie porodu, jeśli coś by poszło nie tak... ja bardzo chciałam urodzić naturalnie za drugim razem (za pierwszym razem cięcie z powodu przedłużającego się porodu :( )
Spróbuj! Mi się udało i jestem bardzo zadowolona, bo doszłam do siebie znacznie szybciej, niż po cięciu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067610 przez Zuzka02
ja bym polegała na decyzji lekarza, w końcu on jest fachowcem; wiadomo, że poród naturalny dla dzidziusia jest m.in. w tym sensie lepszy, że ma korzystniejszy wpływ na tworzenie się flory bakteryjnej, a ta potem na zdrowie malucha; u mnie też była cesarka (nie z wyboru) i podawałam po porodzie synkowi FFbaby, probiotyk, żeby tę florę uzupełnić; znaczenie ma to bardzo duże;

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067613 przez Janina most
Ja miałam pierwsza cesarkę z powodu wąskiej miednicy i dysproporcji pomiędzy płodem a miednicą. Przezz dwa lata nie mogłam zajść w ciążę ,musiałam odczekać. Mój lekarz www.arciszewski.pl/uslugi/ginekologia/usg-ginekologiczne jednak zalecił drugą cesarkę ,przy drugim dziecku i było wszystko ok,dla mnie nawet lepiej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067647 przez andzia27
witam ja gadałam z lekarzem na ten temat z moim lekarzem i dal mu wybór ale ja wolę rodzić naturalnie bo jak nie muzę to nie chcę iść pod noże no chyba że to bęndzie konieczne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl