BezpiecznaCiaza112023

biustonosz do karmienia - jaki polecacie?

11 lata 1 miesiąc temu #595616 przez Hafija
Mama Alles polecam z czystym sumieniem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #606903 przez JakaJaKachna
Jak się przerabia stanik na taki do karmienia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #667609 przez foxxy_rox
Hafija napisał:

Mama Alles polecam z czystym sumieniem!

Hej, to super, bo na początek upatrzyłam sobie ten sklep.alles.pl/produkt ,mama-ii-c,613.html - może ktoś go miał i może się o nim wypowiedzieć? Na pierwszy rzut oka jest idealny, ale chciałabym usłyszeć jakieś opinie przed zakupem :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #677436 przez Julka86
Firma Bak jest stosunkowo niedroga i ma solidne biustonosze. Wykonany w 100% z przyjemnej, przewiewnej bawełny, miska z łatwością odpina się jedną ręką, w kolorze białym i czarnym. Dostępne modele z fiszbinami lub bez. Osobiście polecam. Kupiłam je przez internet w sklepie Veronabielizna.pl Rozmiar dobrałam na oko wg wskazówek w internecie, czyli rozmiar obwodu pod biustem jak przed porodem i o 2-3 rozmiary większa miska. Ogólnie dobrze jest mieć nieco większy i nieco mniejszy rozmiar misek, bo wiadomo w zależności od pokarmu objętość piersi stale zwiększa i zmniejsza się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #679011 przez srenka_918
Dołączam się do pytania JakaJaKachny, a mianowicie jaki jest sposób na przerobienie zwykłego stanika w taki do karmienia? Jakie modele staników są do tego lepsze? Koronkowe czy sztywne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710055 przez srenka_918
Jako że nikt nie chciał zdradzić tajemnicy jak przerobić zwykły stanik w taki do karmienia, a z pieniążkami u mnie się nie przelewa kupiłam najtańszy stanik do karmienia jaki tylko znalazłam na allegro 19.90 za dwie sztuki i może nie wyglądają "apetycznie" ale spełniają swoją funkcję idealnie, polecam!! tylko oczywiście trzeba dobrać odpowiedni rozmiar, inaczej będzie źle trzymać piersi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #710257 przez slowiczek
Oto jak przystosować biustonosz do karmienia :) stanikomania.blox.pl/2009/01/Zbuduj-sobie-karmnik.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710755 przez srenka_918
Dziękuję slowiczek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710886 przez basia1227
Ja kupiłam niedawno ten: mamilook.pl/pl/p/Body-Silk-Seamless-Ecru/227 Jestem z niego na prawdę zadowolona.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #739437 przez foxxy_rox
Hej, jeśli chodzi o fajne karmniki, to również polecam Ci biustonosze Alles. Miałam od nich dwa modele Cubana i Sawanna i byłam bardzo zadowolona :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #748430 przez foxxy_rox
alicjaa napisał:

Dziewczyny chcialam prosic o informacje jaki polecacie biustonosz do karmienia? Bardzo podobaja mi sie biustonosze koronkowe carriwell - jednak sa one dosc drogie







- czy orientujecie sie czy znajde cos podobnego tez z mirkofibry w atrakcyjniejeszej cenie?

Moja siostra teraz też kupiła sobie staniki Alles, o których pisałam wcześniej ;) Mówi, że są super ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #816760 przez Zona237
Na co dzień zajmuję się brafittingiem, ale jestem też przede wszystkim mamą synka i wkrótce także córki... Tak więc moje doświadczenia z karmnikami są zarówno zawodowe, jak i osobiste. Testowałam różne marki i modele, moje klientki mierzyły i kupowały różne rzeczy, spośród wszystkich naszych opinii wyłania się następujący obraz:

* karmnik nie jest niezbędny, można radzić sobie inaczej, ale bardzo ułatwia życie, gdy przystawiamy dziecko do piersi co 2-3 godziny przez całą dobę.
* warto kupić stanik dobry - dokładnie tak, jak każdy inny biustonosz. Za mały, sztywny, źle dobrany, przypadkowy, "bo przecież tylko na chwilę" rzucany jest w kąt, albo przeklinany kilka/kilkanaście razy dziennie. To jedna z niewielu rzeczy, które w tym okresie robimy dla siebie, a bardzo ważna. Biust kilka/kilkanaście razy w ciągu dnia zmienia swoją objętość (!!!), więc musi mieć dobre oparcie, jeśli chcemy mieć szansę na jędrność po karmieniu.
* źle dobrany karmnik to same problemy - nie tylko dyskomfort, ale i zapalenie piersi, wstrzymywany pokarm, problemy z karmieniem, wypływem pokarmu, zastoje, a dalej stres, brak wiary w siebie i rozdygotana mama...
* karmnik nie musi być mega drogi, by był dobry i przyjemny. Ale odradzam rzeczy zbyt tanie - nie da się uszyć stanika za 10 zł tak, by nie rozszedł się w kilku praniach i od ciągłego naciągania przy karmieniu...
* w karmniku spędzamy znacznie więcej czasu niż w tradycyjnym staniku. Większość mam w w okresie laktacji musi w biustonoszu także spać, tym większy musi być komfort jego noszenia.

A teraz konkrety - często przytaczacie tu Allesy i słusznie, bo to bardzo przyzwoite biustonosze. Warto je jednak mierzyć lub uważać z rozmiarami- często miewają rozmiar niższy niż ten tradycyjnie noszony - dół miseczki niby prawidłowo, ale u góry robi się bułeczka, szczególnie gdy pierś pełna pokarmu. To modele, które lepiej leżą na nie nazbyt obfitych biustach - rozmiar ten sam, ale pierś pełniejsza i jędrniejsza u dołu, mniej u góry... Z szerokiej oferty najczęściej polecam te oto: Biustonoszka.pl-Alles .

Ja osobiście polecam także biustonosze marki Kostar. Ta sama półka cenowa co Alles, u mnie w sklepie 70-80 zł/sztuka ( Biustonoszka.pl-Kostar ) . Zwykle są bardziej zabudowane, przez co pełniej podtrzymują nawet bardzo jędrną lub pełną mleka pierś bez ucisku - a o ciekawszej kolorystyce, bardziej atrakcyjnych modelach i co dla mnie bardzo ważne - z milutkie tkaniny zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony. Koronki piękne i pozwalają mamie na poczucie, że też może nosić coś eleganckiego.

Pozdrawiam mamy i przyszłe mamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #830289 przez Satine_bielizna
Zgadzam się w zupełnośći ze wszystkim.
Ja również zawodowo pomagam mamom karmiącym i chętnie podzielę się wiedzą i spostrzeżeniami :)
Lata doświadczenia pokazują, że stanik do karmienia ciężko dobrze wybrać i kupić przez Internet... Szczególnie jeśli szukacie stanika z fiszbinami - nie wiadomo jak będzie leżał i czy nie będzie uwierał. Pamiętajcie, że każda z nas jest inna i to że dany stanik jest wygodny dla mnie i dobrze leży, to nie znaczy, że będzie odpowiedni dla Ciebie. Poza tym ciężko trafić w rozmiar, bo często rozmiarówka różnych firm, a niekiedy nawet różnych modeli tej samej firmy się ze sobą nie pokrywa. Dodatkowo piersi podczas karmienia ciągle się zmieniają i jeśli nie byłyście niegdy na profesjonalnym dobieraniu rozmiaru, polecam jednak oddać się w ręce brafitterki - usługa nic nie kosztuje a można dowiedzieć się wielu cennych rad. Dobrze dobrany biustonosz do karmienia to podstawa! Niewłaściwie dobranym możemy narobić sobie niepotrzebnych problemów. W doborze odpowiedniego stanika najważniejsze jest, żeby fiszbina dokładnie okalała biust, a nie ugniatała go, bo może powodować zastoje pokarmu. Z doświadczenia wiem, że niestety wciąż bardzo wiele kobiet nie do końca zdaje sobie sprawę ze swojego rozmiaru, bo nie wszystko co jest piersią, uznaje za pierś przez co nosi w staniku nie wszystko co trzeba Zakładając stanik schylcie się - grawitacja Wam pomoże umieścić caaały biust w miseczce Oto dobra instrukcja :
www.satine.pl/prawidlowe-zakladanie-stanika
Spróbujcie i przetestujcie czy nosicie właściwy rozmiar :)

A teraz możemy zabierać się za wybieranie stanika
Oto kilka dobrych rad :

* Biustonosz do karmienia najlepiej zakupić w ostatnim miesiącu ciąży. Wielkość miseczki należy dobrać tak, by była nieco za duża (ma się zmieścić w nią pięść).

* Na dobry początek najlepiej zaopatrzyć się przede wszystkim w stanik bez fiszbin - najważniejsze, żeby był wygodny, bo szczególnie na początku piersi mogą być obolałe. Poza tym będzie w nim wygodnie spać. Ale nawet na ten zwykły bez fiszbin zwróćcie uwagę - nie może być zbyt elastyczny, ani na tyle luźny żebyście mogły wyjąć pierś dołem (bo wiem, że takie patenty też testujecie;)- taki stanik nie podtrzyma ciężkiego biustu i na pewno nie pomoże utrzymać jego jędrności.

* Jak rozmiar się nieco unormuje, można zainteresować się stanikiem z fiszbinami. Faktycznie śmiało mogę polecić modele firmy Alles Mama lub Lupo - świetnie sprawują się do miseczki 70G, maksymalnie 70H/ 75G - mają stosunkowo miękkie fiszbiny, więc są wygodne, a przy okazji bardzo ładne. Na większy rozmiar zdecydowanie lepsza jest Anita lub Freya, które oferują dużo szerszą rozmiarówkę. Wprawdzie są prawie 2x droższe, ale bardzo dobrej jakości. Anita oferuje klasyczne modele, które często odbierane są przez mamy karmiące za małoatrakcyjne, dlatego dobrym rozwiązaniem dla dużego biustu jest przerobienie zwykłego stanika, który dobrze leży, a przy okazji nam się podoba na karmnik - mamy wtedy większy wybór nie tylko kolorów, ale i fasonów :) Przerabienie zwykłego stanika na karmnik to też bardzo dobre rozwiązanie dla mam, które noszą brytyjską miseczkę H lub większą, bo ciężko o dobry, a przy okazji ładny stanik do karmienia w dużych rozmiarach.
A dzięki temu rozwiązaniu nie musimy nosić zabudowanej zbroi i ukrywać biustu, a możemy czuć się pewne siebie i kobiece :) Mechanizm jest bardzo prosty i estetyczny, zobaczcie same :
www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.583...8001013281388&type=1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856678 przez basia1227
Ja mogę polecić ten: www.e-lady.pl/produkt/17735/biustonosz-d...-mama-mint-1270.html Jest ładny i bardzo wygodny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 17 godzin temu #875175 przez oleska23
Ja właśnie za waszą namową zamówiłam sobie dwie sztuki jasny i ciemny tutaj skoro mówicie że taka wygoda to muszę sprawdzić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl