BezpiecznaCiaza112023

Śląsk

11 lata 7 miesiąc temu #412204 przez DoRotkaa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #423269 przez Kasica
Dziewczyny jest tu jakaś co rodziła w szpitalu w Mikołowie na Waryńskiego ??





http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=44736

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #471544 przez Satis
Witam :)
Jeśli chodzi o wybór szpitala, to zastanawiam się nad kilkoma:
Katowice - Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów
Siemianowice Śląskie - ul. 1-go Maja 9
Świętochłowice - na Piaśnikach - bodajże ul. Chorzowska 38
Chorzów - ul. Strzelców Bytomskich 11 (tu mam znajomą położną)

Macie jakieś rady, sugestie?
Będę wdzięczna za wszelkie dane.
Pozdrawiam



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #472317 przez chasiami
Witaj :) Dzisiaj w ddtvn podawali stronke gdzie są informacje na temat szpitali, porodu i opieki poporodowej. Wejdź tam sobie to zobaczyc polecam :)
www.gdzierodzic.info

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #472738 przez Satis
Dzięki za linka, zaraz tam zajrzę :D




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #642107 przez Qltoorka
Szukam opinii o nowo otwartym w Chorzowie Śląskim Instytucie Matki i Noworodka na Strzelców Bytomskich... Niestety na gdzierodzic.info nie ma informacji na jego temat...
Słyszała któraś coś o nim? Byłam na bezpłatnych badaniach USG organizowanych przez nich - bardzo się chwalili, że są tacy super :) A jak to wygląda z perspektywy rodzących mamuś????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #737442 przez Alexa
Podbijam temat :) Czy ktoś wie coś o tym szpitalu? a może w nim rodził?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #737462 przez dziubek
Ja będe rodziła w Siemianowicach.W połowie sierpnia spędziłam tam tydzień i założono mi pessar.Podczas pobytu obejrzałam porodówke i poznałam jedną z położnych , która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie ( chciałabym żeby była przy moim porodzie).
Personel oddziału położniczego też bardzo fajny :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=55274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #737465 przez Dave
Ja dwa razy rodziłam w Cieszynie (sn i cc) i sobie chwalę.



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #738103 przez Alexa
Moja lekarka jest z Chorzowa własnie z Śląskiego Instytutu także raczej chce rodzić właśnie tam. Czytałam że ma dobre opinie ale wolałabym usłyszeć ją od kogoś kto tam rodził, nie ma nikogo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #833093 przez alisek
hejka to mój pierwszy poród mogę wypowiedzieć się na temat szpitala
Świętochłowicach ul. Chorzowska 38 byłam na oddziale ginekologicznym podczas wycieczki w szkole rodzenia mam mieszane uczucia chociaż przeważają +
+schludnie i czysto
+w trakcie porodu możliwość kąpieli w specjalnej wannie (bezpłatnie- ordynator oprowadzający twierdził, że w innych szpitalach się za to płaci)
+można korzystać z piłki ,drabinek
+poród rodzinny z mężem jest chyba teraz wszędzie bezpłatny
+obecność 2 lekarzy w trakcie porodu (ordynator twierdził że w innych szpitalach nie jest to przestrzegane bo lekarz ma obowiązek pojawić się do 24 godzin od porodu przynajmniej ja to tak zrozumiałam oczywiście wiadomo że lekarz nie będzie cały czas przy porodzie ale według słów ordynator musi się w trakcie porodu pojawić a nie dopiero kilka godzin po)
+nie wykonują nacięcia krocza (tylko w uzasasdnonmych przypadkach)

- jedno z łózek na sali było naprawdę stare ,okropne i odstraszające tak jak w filmach grozy z takimi skórzanymi zapięciami,jedna z pań zwiedzających ujęła to tak "jak z filmu piła",drugie łóżko było nowoczesne ale sama myśl, że mogę mieć pecha i wylądować na łóżku z" piły" mnie zniechęciła
-zauważyłam też, że ordynator bardzo negatywnie wypowiada się o znieczuleniu wewnątrzoponowym więc mogę przypuszczać, że raczej jest rzadko wykonywane nawet gdy kobieta sygnalizuje silny ból
-czytając różne opinie w internecie na temat tego szpitala znalazło się kilka bardzo negatywnych opinii na temat personelu,więc trochę mnie to zmartwiło

zastanawiam się jeszcze nad instytutem Śląskim Instytucie Matki i Noworodka na Strzelców Bytomskich w każdy czwartek o godzinie 14:00 można zwiedzać bezpłatnie odział ginekologiczny więc muszę się wybrać kiedyś z mężulkiem na pewno napisze na forum jak było :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #848341 przez justyna99
dziewczyny czy rodziłyście w Sosnowcu ?lub w Katowicach w tej klinice ?
zastanawiam się co wybrać może coś poradzicie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #906766 przez envelop
Moja szwagierka rodziła w Katowicach - Bogucicach. Podobno dobry szpital i Ona sobie bardzo chwaliła personel.
Ja prawdopodobnie zdecyduję się na Siemianowice, tam mam swojego lekarza ginekologa który ma bardzo dobre opinie. Wiele mi pomógł jak miałam problemy z zapaleniami, nadżerka itp ;) ale to jeszcze się okaże...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #908751 przez mokka
Cześć,
jestem ze styczniówek 2014. Rodziłam w Sosnowcu w szpitalu nr 1. Prawdę mówiąc to nie mogę złego słowa na ten szpital powiedzieć. Czysto, schludnie, ładnie (po remoncie), personel super uprzejmy i opieka lekarska też ok. Niestety zwykle nacinają przy pierwszym porodzie, ale jak się zagada do położnej to stara się uniknąć nacięcia (Zuzka roziła się z ręką przy głowie, więc u mnie nie było szans i musieli nacinać). Po nacięciu ja nie zauważam nawet blizny, więc szycie też na plus. W trakcie porodu można skakać na piłce, uzywać worka saco, skorzystać z prysznica (to polecam bo ulga niesamowita) i ogólnie chodzić, ruszac się. Na oddziale noworodkowym doradca laktacyjny, szybkie szkolenie z pielęgnacji noworodka (o to poprosiłyśmy) i warunki też super. Dwa pokoje 2 osobowe połączone łazienką z prysznicem. Dają ubranka dla dziecka. Swoje trzeba mieć pampersy, chusteczki nawilżane i krem do pupy.Jedyny minus to to,że nie mogłam się doprosić o znieczulenie zzo, ale dali mi coś innego. Przy dłuższych porodach jest podobno gaz rozweselający (koleżanka dostała).


A tak przy okazji to sprzedaję wózek wielofunkcyjny Coneco Elmo. Jeżeli jeszcze któraś z Was nie ma wózka dla maleństwa to zachęcam do kupna bo jest naprawdę w bardzo dobrym stanie :) Sprzedaję, ponieważ Zuza wyrosła z gondoli, a fotelik wymieniliśmy po czasie na taki montowany na stałe i teraz nie mamy gdzie przechowywać tych rzeczy.

sprzedajemy.pl/wozek-3w1-coneco-elmo-gwa...user_offers&offset=1

Pozdrawiam :)


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #911161 przez midnight79
Ja rodziłam w Chorzowie i nie narzekam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl