BezpiecznaCiaza112023

ząbkowanie

12 lata 5 miesiąc temu #225185 przez asus
u mojej Lenki pierwsze ząbki pojawiły sie gdy miała skaczone 4 miesiące i to dwa naraz jedynki później w 5 miesiącu wyszły jej siekacze górne a gdy skaczyła 6 miesięcy wyszły jedynki górne i do tej pory nie zauważyłam zmian żeby następne wychodziły i u Lenki było tak ze gryzła co popadnie lecz nie płakała tylko gryzła

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #225354 przez sylwira1721
a wiec zaczne tak :lol: :

u moich marcóweczek już o tym pisałam :P

Tobiaszowi pierwszy ząbek wyszedł po prawej stronie i była to jedynka :silly:
następny to wyszła dwójka ale po lewej stronie tak więc miał taka wielka przerwe miedzy tą jedynką a dwójką :ohmy: a teraz wciska sie mu w tą dziure druga jedynka :ohmy: zresztą same zobaczcie może dojrzycie to :kiss: :woohoo: :side:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #225463 przez różyczka
A ja mam pytanko: jak jest z karmieniem piersią gdy już sa ząbki?
boli?

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #225503 przez asus
prawdo podobnie boli ja nie doświadczyłam bo karmiłam tylko miesiąc ale twarde dziasełka mojej córeczki dały o sobie znak i nie wiem czy to akurat dobrze karmić piersią gdy dzidzi ma już ząbki:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #225537 przez sylka
Mnie nic nie boli. Dziecko w czasie ssania robi z języka ryninke po której spływa mleko do gardła i zęby są chowane pod językiem. Ja nie odczuwam róznicy. Raz czy dwa zdarzyło mu się nie mocno mnie złapać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226689 przez różyczka
sylka napisał:

Mnie nic nie boli. Dziecko w czasie ssania robi z języka ryninke po której spływa mleko do gardła i zęby są chowane pod językiem. Ja nie odczuwam róznicy. Raz czy dwa zdarzyło mu się nie mocno mnie złapać.


no to mnie pocieszylas sylka :) dzięki

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #229244 przez malinia
U mojej Zuzi pierwszy końcówka 17 miesiąca teraz skonczyła 21 miesięcy i mamy już 8;-)

Malinia;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #242177 przez ifka
u nas własnie bardzo cięzki okres :ohmy: , wyzynaja się któreś dolne, chyba 2,są opuchniete dziąsła, straszne noce-od tygodnia pobudka co 30 min. z płaczem,nie chce jeśc, stałe marudzenie,na noc podaję nurofen,bo tylko to toleruje (innymi sie dławi),ale jak dostanie o 21,to 1 w nocy jest juz płacz :(.Do buzi nie da zajrzec, dziś mi sie jakos udało na spacerze,to dziąsełka ma jak bańki, czasem nawet zabawkami sie uraża albo swoimi plauszkami i zaraz płacze :(


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #242181 przez Marysia27
Trochę w inną stronę, bo nie wiem, czy to już było wcześniej, a nie chce mi się tu grzebać ;) pediatra poleciła mi na bolesne ząbkowanie u Bartka- a idzie mu chyba 5 albo 6 ząbków- tak lekarka policzyła, kazała dawać dziecku wapno w syropku, i psikać obolałe miejsca tantum verde, i jak dla mnie jest ogromna różnica :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #242196 przez ifka
matko Marysia jak Bartek znosi te 5-6 ząbków :ohmy: :unsure: .U nas są 4 ,2 górne jedynki wyszły niedawno a tu juz następne,chyba dolne 2 i jak dotąd przechodzimy je najgorzej.Makabra jakaś.Tantum verde hmmm..ciekawe jak to działa?


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #242205 przez Marysia27
Kochana, działa "bólobujczo" ;) łagodzi stan zapalny i miejscowo znieczula, zanim zaczęłam tego używać to była maniana z Bartkiem, istne 2 światy, a teraz jest luzik, nawet do budzi daje sobie zajrzeć :lol:

A Bartek ma teraz 4 ząbki, zobaczymy jak szybko wyjdzie ta cała gromada 5 czy 6 :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #242222 przez ifka
marysia z nieba mi spadłaś :) :kiss: , jak nie dziś,to jutro ale popędze do apteki i kupię to "ustrojstwo" :blink:, bo niebawem powariujemy :dry: .JAk poskutkuje zapraszam na wieeelkie ciacho i kawusię :blink: ,szkoda,że tylko wirtualnie :dry: ,ale dobre i to :) .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #242236 przez Marysia27
Kawa i ciacho?! pisz mi tak jeszcze...uwielbiam :lol: wiesz, tantum niby dla dorosłych, ale skoro pediatra poleciła to daję małemu i ogromna odmiana, i jeszcze rada , gdyby mała nie pozwalała na spryskiwanie dziąsełek , to radzę spryskać palca i palcem pomasować obolałe miejsce :side: a wapno to niby po to , żeby zęby szybciej szły, zobaczymy czy cokolwiek to przyspieszy. Grunt, że od tantum dziecko zapomina o ząbkowaniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #242254 przez ifka
właśnie mnie tak zastanawia to,że dla dorosłych...ale już pognałam męża do apteki warto spróbować :) ,napiszę jak rezultaty :) .Własnie poczytałam trochę w necie i faktycznie poleca sie dla dzieci na zabkowanie, jeszcze raz dziekuje Marysiu :kiss: :kiss: .

"Liczne badania kliniczne potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

Seria Tantum Verde (aerozol, roztwór) są rekomendowane i szczególnie cenione przez rodziców w przypadku:
• Infekcji jamy ustnej i gardła - dzięki miejscowemu działaniu znieczulającemu Tantum Verde aerozol przynosi dziecku natychmiastową ulgę, zmniejszają przekrwienie i obrzęk, ułatwiają przełykanie.
• Ząbkowania - Tantum Verde (aerozol i roztwór) jest preparatem rekomendowanym przez pediatrów do łagodzenia objawów bolesnego ząbkowania. Preparat zawiera bezpieczną dla najmłodszych dzieci substancję czynną, która posiada miejscowe właściwości znieczulające oraz przeciwbólowe, przeciwzapalne , która redukuję przekrwiene i obrzęk dziąseł
•Usunięcia migdałków - przerost migdałków podniebiennych charakteryzuje się zespołem bezdechów w czasie snu, zaburzeniami mowy oraz trudnością w połykaniu zwłaszcza pokarmów stałych, co stanowi wskazanie do zabiegu operacyjnego. Okresowi pooperacyjnemu może towarzyszyć ból, przekrwienie, obrzęk i trudności w przełykaniu. Badania kliniczne wykazują wysoką skuteczność benzydaminy zawartej w aerozolu Tantum Verde w leczeniu dolegliwości będących następstwem operacji. Dowiedziono, iż Tatnum Verde łagodzi ból pooperacyjny gardła, ułatwia przełykanie, zmniejsza obrzęk i przekrwienie, dzięki czemu przyspiesza rekonwalescencje po zabiegu.

Mając na uwadze wysokie wymagania małych pacjentów produkty Tantum Verde (aerozol, roztwór) łączą bezpieczeństwo stosowania i wygodę aplikacji, zapewniając przy tym doskonały i lubiany przez dzieci smak. Dostępność preparatu w formie aerozolu i roztworu pozwala dobrać najodpowiedniejszą do wieku dziecka formę aplikacji".


Marysia zapraszam





:) :kiss:


[/url]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl