BezpiecznaCiaza112023

Nie podnosi główki leżąc na brzuchu,filipek ma 3 m

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #27946 przez wiola
Witam was bardzo gorąco i proszę o radę i pomoc,byłam ostatnio na szczepieniu ,pani dr ,zauważyła ,ze filip nie podnosi główki,leżąc na brzuchu,jak był młodszy to bardzo ładnie wysoko już potrafił trzymać i obracać teraz tego nie potrafi,kładziony na brzuchu,płacze nie chce podnosić i przekręcać glowki,p doktor powiedziała żeby go klaść ,na brzuchu i żeby ćwiczył,ale on nie umie jak prubuje mu pomóc to płacze,boję się powiedziała że ma 2 tygodnie żeby podnosił,jak nie to rechabilitacja i neurolog,czy to oznacza że będzie niepełnosprawny ,?Madzia może ty mi mozesz coć pomóc,a może któraś z was miała podobny problem czekam na wasze opinie i rady będę wdzięczna nie wiem czemu tak się dzieje,bardzo się martwię :(
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27949 przez Scholastyka21
Wiola kobiot tylko spokojnie. Mój synek jakieś dwa miesiące temu pięknie "mówił", a teraz nic. Dzieci tak mają, że mogą poprzestawać na nauce jednej rzeczy, na korzyść innej. Florek przestał chwilowo mówić, bo zaczął skupiać się na chodzeniu. Może z Filipem też tak jest? Poobserwuj go. Może np. skupia się teraz na nauce chwytania, dlatego przestał podnosić główkę? Mój synek w ogóle zaczą podnosić główkę, jak miał ok 4miesięcy.
Taka jest ma teoria.
Pozdrawiam cię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27950 przez sloneczko
wiolu dokaldnie spokojnie,
ja od od 3 tyg zycia dopiero ja zaczelam klasc roznie to bywalo po niecalej minucie placz ale tak kladlam codziennie po kilka minut i nawet jak plakala to ja kladlam i przed oczami ja do niej mowilam, albo cos jej do grania dawalam i tak sie nauczyla, teraz tez czasem placze ale 5 min czy 7 napewno wylezy. Moze sprobuj taka metoda.

ja musze laure klasc na brzuszek ze wzgledu na kolki, ale to jest bardzo dobre na kregoslup, wiesz co niewiem czy to cos ma wspolnego z tym ze dziecko bedzie niepelnosprawne, niewiem niebede sie wypowiadac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27967 przez sloneczko
aha a dzis laurze postawilam przed nosem lusterko i wiesz jak dlugo lezala na brzuszku, ja mysle ze taka metoda jest najlepsza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27972 przez Moniq
wiolu, nie denerwuj się; kładź go często na brzuszek, nawet na kilka minut, pokazuj mu ulubione zabawki, lusterko, kładź się naprzeciwko niego rób smieszne miny, jak będzie się mocno wściekł to podnieś, przytul i za jakiś czas znowu na chwilę połóż; kładź się na plecach, połóż maluszka sobie na brzuszku, tak by mógł na Ciebie zerkać; jeśli się nie poprawi, też się na martw na zapas, rehabilitacja to nie tragedia, trochę poćwiczy i szybciutko nadrobi;p a do neurologa lepiej pójść sprawdzić i mieć spokojną głowę; może rzadko go kładłaś na brzuszku i dlatego przestał podnosić główkę; jak go kładziesz na brzuszku to rączki wyciągasz mu i kładziesz obok główki? nie ma ich wzdłuż ciała ani pod brzuszkiem???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27991 przez Madzia89862
wiolu spokojnie-to podstawa do neurologa warto sie wybrac poprostu od tak.moj Fifi tez zaczynal b ladnie mowic ale teraz skupia sie na probach chodzenia i mniej juz mowi:(ja wybieram sie ze swoi do neurologa poniewaz ocraz czesciej zaciska piastki niz otwiera a ma 9 mies!a co do rehabilitacji to m cwiczylismy sobie w domku na usg bioderek pokazal nam pan w 6 tyg jak cwiczyc a mielismy problem ze maly spal glownie na jednej stronie.i po tyg byla poprawa.mozna cwiczyc z malym tez tak jak moniq napisala kladz go sobie na brzuszku rozbawiaj go i pokazuj zabawki a gdy skupi sie na nich unus powoli do gory zmuszajac przy tym by Filipek podnosil glowke i wodzil za nia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #27994 przez wiola
Dziewczynki,bardzo wam dziękuję,wasze rady są bardzo pomocne,spróbuję,i zobaczymy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27995 przez wiola
Dziewczyny,prosba wstawcie mi zdjęcie malucha,z prawidłowym ułożeniem rączek ,jak leży,Filipek ma rączki pod sobą tak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27996 przez Madzia89862
na swoim zdjeciu masz ze roczki obok glowki ja tez tak kladlam i mi podnosil

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28008 przez wiola
My z Filipkiem ćwiczymy i mam nadzieję że nam się uda a oto efekty,dzięki .
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28025 przez sloneczko
super, wlasnie tak powinien lezec, moja tak zawsze lezy, tzn czasem jej sie raczki ukladaja dardziej na wysokosci ramion.

ale jak na tym zdjeciu wyglada super ze wysoko podnosi glowke,

wiesz co ja tez robie ja mala klade na poduszke tzn od brzuszka w gore lezy na poduszcie i jak glowke opuszcza to sie nie boje w czulko. i tak tez lepiej baki puszcza ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28028 przez Moniq
pięknie trzyma główkę, a jak długo mu się tak udaje?
tak jest super, tylko pilnuj żeby miał mniej więcej równo rączki a jeśli jedna ucieka do przodu to żeby to było na zmianę, raz lewa raz prawa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #28030 przez Manga
Ja nie jestem za tym, żeby dziecko do czegoś zmuszać (chociaż na zdjęciu nie widać, żeby mu się to leżenie nie podobało ;) )
Ale jeśli rzeczywiście nie lubi leżeć na brzuszku, to można spróbować inaczej:
Połóż synka w poprzek na swoich kolanach. Udo, na którym leży główka, powinnaś mieć lekko uniesione. Ramiona dziecka leżą w połowie szerokości uda, rączki zaś układają się nieco w dół i do przodu, pupa lekko opada.
W tej pozycji dziecko może do woli bawić się zabawkami i twoimi palcami. No i bez trudu rozejrzeć się wokół.

Mój Żółwik nie cierpiał leżeć na brzuchu - jedynie tę pozycję, którą opisałam, akceptował. A gdy przyszła jego pora i zaczęło mu się nudzić na pleckach, nauczył się przewracać na brzuszek i dopiero wtedy polubił leżenie w takiej pozycji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28042 przez Mirella
O to to, Manga, nic na siłę, ja to samo mówię :) A Klaudii nie kładłam na brzuszek bardzo długo bo bardzo się tego bała, mimo że internistka kazała. Jakoś nie widzę zeby to się na niej negatywnie odbiło, biega jak szalona :) I często zasypia na brzuchu. Na wszystko jest czas. A Filipek jak na trzy miesiące to ładnie główkę podnosi, mam wrażenie że Klaudii dojście do tego momentu więcej zajęło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl