Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

nie raczkuje...

5 lata 11 miesiąc temu #385135 przez ewelciaM.
kiedy wasze dzieci zaczęły raczkować ?? czekałam z utęsknieniem na te chwile, Madzia potrafi unieść się na rączkach i kolankach, ale zamiast raczkować to sobie siada, a ostatnio zaczęła łapać się szczebelków i wstawać na nóżkach, boję się, że nie będzie raczkować, a to ważny etap w rozwoju niemowląt, a nauczyć dziecka to się raczej nie da...

nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #385143 przez justyna84
Jak umi podniesc sie do pozycji czworakiej to ja zachec jakas zabawka moze sie na nia skusi ja tak robilam. A pozatym jak nie bedzie raczkowac to nic sie nei stanie bedzie sobie inaczej pomagala ,nie martw sie . Moje dziecko akurat raczkuje ale doskonale rozumiem twoje zmartwienia dzieci jak nei raczkuja to pomagaja sobie odpychajac sie jedna noga .Mam taka kolezanke co jej dziecko nei raczkowalo i jak miala 1,5 roku to sie nauczyla a dopuki nei umiala to sie wlasnei odpychala noga :)

5 lata 11 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #385157 przez ewelciaM.
tyle się naczytałam, że dziecko ćwiczy sobie kości i mięśnie i w ogóle, że to takie ważne, że chciałabym żeby raczkowała :) mąż czasami zabiera mi laptopa żebym więcej nie czytała artykułów w internecie bo potem chodzę i się przejmuje, a on musi to znosić :D

nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

5 lata 11 miesiąc temu #385181 przez martela89
Ani ja ani moja siostra nie raczkowałyśmy.Z reszta ja chodziłam w wieku 7 miesięcy,mama się aż lekarza pytała co ma zrobic bo to za wcześnie to lekarz się śmiał,że nic bo nóg mi nie połamie :lol: ,a siostra jak miała 10 mies to chodziła.
Moja Vanessa raczkowała jak miała 10msc :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

5 lata 11 miesiąc temu #385489 przez natmur11
moja bratanica nie raczkowala tylko poruszala sie na pupce. dzis ma 1,5 roku i nie potrafi chodzic na czworakach:D ale rozwija sie normalnie i wszystko jest ok. co dziecko to inna historia :)

5 lata 2 miesiąc temu #581339 przez franklin
natmur11 napisał:

co dziecko to inna historia :)

doskonale ujęte ;) nie ma reguły kiedy i jak, każde dziecko musi robić to na własny sposób i w odpowiednim dla siebie czasie

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka