BezpiecznaCiaza112023

nie raczkuje...

11 lata 9 miesiąc temu #385135 przez ewelciaM.
kiedy wasze dzieci zaczęły raczkować ?? czekałam z utęsknieniem na te chwile, Madzia potrafi unieść się na rączkach i kolankach, ale zamiast raczkować to sobie siada, a ostatnio zaczęła łapać się szczebelków i wstawać na nóżkach, boję się, że nie będzie raczkować, a to ważny etap w rozwoju niemowląt, a nauczyć dziecka to się raczej nie da...





nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #385143 przez justyna84
Jak umi podniesc sie do pozycji czworakiej to ja zachec jakas zabawka moze sie na nia skusi ja tak robilam. A pozatym jak nie bedzie raczkowac to nic sie nei stanie bedzie sobie inaczej pomagala ,nie martw sie . Moje dziecko akurat raczkuje ale doskonale rozumiem twoje zmartwienia dzieci jak nei raczkuja to pomagaja sobie odpychajac sie jedna noga .Mam taka kolezanke co jej dziecko nei raczkowalo i jak miala 1,5 roku to sie nauczyla a dopuki nei umiala to sie wlasnei odpychala noga :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #385157 przez ewelciaM.
tyle się naczytałam, że dziecko ćwiczy sobie kości i mięśnie i w ogóle, że to takie ważne, że chciałabym żeby raczkowała :) mąż czasami zabiera mi laptopa żebym więcej nie czytała artykułów w internecie bo potem chodzę i się przejmuje, a on musi to znosić :D





nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #385181 przez martela89
Ani ja ani moja siostra nie raczkowałyśmy.Z reszta ja chodziłam w wieku 7 miesięcy,mama się aż lekarza pytała co ma zrobic bo to za wcześnie to lekarz się śmiał,że nic bo nóg mi nie połamie :lol: ,a siostra jak miała 10 mies to chodziła.
Moja Vanessa raczkowała jak miała 10msc :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #385489 przez natmur11
moja bratanica nie raczkowala tylko poruszala sie na pupce. dzis ma 1,5 roku i nie potrafi chodzic na czworakach:D ale rozwija sie normalnie i wszystko jest ok. co dziecko to inna historia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #581339 przez franklin
natmur11 napisał:

co dziecko to inna historia :)


doskonale ujęte ;) nie ma reguły kiedy i jak, każde dziecko musi robić to na własny sposób i w odpowiednim dla siebie czasie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 4 miesiąc temu #1069100 przez Quake
Dziecko trzeba zachęcić, może nie mieć ochoty na raczkowanie, ale jak się w to zaangażujemy, na przykład z zabawkami (piłeczki są dobre!), to możemy dziecko poniekąd "zmusić" to poruszania się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl