BezpiecznaCiaza112023

SIEDZENIE

13 lata 3 miesiąc temu #49647 przez SISUNIA88
WITAM WSZYSTKIE MAMY.. MAM PRAWIE 7MC SYNKA... JESZCZE SAM NIE SIEDZI...JAK GO POSADZE TO CHWILKĘ USIEDZI I SIĘ PRZEWRACA... CZY TO NORMALNE CZY JUŻ TRZEBA SIĘ MARTWIĆ??JAK TO BYŁO U WAS??? PROSZĘ O PORADĘ!!!!!

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #49659 przez Manga
Przede wszystkim nie sadzaj. Jak będzie na to gotowy to sam usiądzie.
Większość dzieci najpierw raczkuje, a potem z tej pozycji siada. W przypadku mojego syna, który rozwija się prawidłowo, sam siadał ok. 8-9 miesiąca (a jak miał 12 już sam chodził) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49661 przez sylwus136
to normalne np. w moim przypadku było tak samo.Kacperek tez sie przewracał.Dopiero na początku 8 miesiąca zaczął robić się stabilniejszy.W krótkim czasie nauczył się trzymać równowagę.13 stycznia bedzie miał 9 m-c :)
nie martw się i ze spokojem codziennie próbuj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49678 przez SISUNIA88
dziękuje bardzo:) odrazu mi lepiej:):) Mój Filipek był wcześniakiem... i może też dlatego... chodziłam z nim na początku na rehabilitację bo nie trzymał głowki...ale po 2 tyg ćwiczeń wszystko było ok...może teraz też to idzie troszkę wolniej...ale wolę się upewnić czy nie za wolno...pozdrawiam!!!

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49900 przez natmur11
ma jeszcze czas na siedzenie. nie jest powiedziane ze dziecko 6 miesieczne musi siedziec i kropka. kazde dziecko rozwija sie w swoim tepie. wiec nie martw sie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49902 przez SISUNIA88
bardzo dziękuje:) człowiek niby wie że każde dziecko jest inne a i tak się martwi...

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50067 przez SISUNIA88
może jakaś mama się jeszcze wypowie??:)jak to było u Was i waszych maluszków???

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50269 przez Scholastyka21
mój Floruś też późno zaczął siedzieć, bo dopierow połowie 7-ego miesiąca, więc nie martw się i ćwicz z nim. Może masz po prostu małego leniuszka :) Floruś też się obijał jak przychodził etap raczkowania :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50274 przez SISUNIA88
a jakie ćwiczenia można wykonywać?

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50396 przez Moniq
nie należy z dzieckiem ćwiczyć siadania, nie w tym wieku, dzieci nie powinno się sadzać dopóki nie siadają samodzielnie, bo to bardzo przeciąża kręgosłup co moze dać znać o sobie nawet za kilka lat; dzieci w większości najpierw raczkują a dopiero z tej pozycji siadają;
moja mała zaczęła raczkować jak miała 6 miesięcy a siadać dopiero jak miała ok 8

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50549 przez sylwus136
mój mały ma 9 mc i nie raczkuje.Dużo dzieci w ogole nie raczkuje.Mój mały podnosi sie sam do siadania i ładnie sam siedzi.Jak lezy na brzuchu to tylko leży i tyle.Każde dziecko jest inne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50570 przez _aga86_
Moja Julka miala niespelna 6 miesiecy jak zaczela siadac, ale podtrzymywala sie np. szczebelek od lozeczka. Nie sadzalam Jej, ale tez nie zabranialam by sie podnosila. Raczkowac zaczela jak miala 8 m-cy i wtedy tez zaczela siadac bez potrzymywania sie- o wlasnych silach. Wogole duzo postepow zrobila majac 8 m-cy: sama siadala, raczkowala i chodzila przy meblach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50787 przez Moniq
sylwus136 napisał:

mój mały ma 9 mc i nie raczkuje.Dużo dzieci w ogole nie raczkuje.Mój mały podnosi sie sam do siadania i ładnie sam siedzi.Jak lezy na brzuchu to tylko leży i tyle.Każde dziecko jest inne.


raczkowanie jest bardzo ważne dla rozwoju koordynacji ruchowej, a często dzieci dlatego nie raczkują, bo rodzice zachęcają je do chodzenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50797 przez sylwus136
Moinq niekoniecznie.Każde dziecko jest inne i każde rozwija się inaczej.Niektóre dzieci np. boją się nocnika i za zadne skarby na niego nie usiądą a niektóre juz za pierwszym razem usiadą i cos zrobią.
Tak samo jest z raczkowaniem.Nie mówię bo ważne ono akurat jest ale założe się ze jak by Twoje maleństwo nie raczkowało byś tak nie napisała.
No cóż każda mama chyba wie co dla jej dziecka dobre :)
Ja się nie kłócę żebyś nie myślała.Podzielam Twoje zdanie na pewno ale w pewnych sprawach mysle inaczej :)

pzdr/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50820 przez Moniq
sylwus masz rację że każde dziecko jest inne; napisałam o raczkowaniu, bo akurat moja mała zaczęła wstawać zamiast raczkować i dla jej dobra musiałam z nią trochę poćwiczyć żeby zaczęła raczkować; a napisałam że jest ważne gdyż jest tak faktycznie, wiem bo rehabilituję dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl