Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

smoczek

8 lata 3 miesiąc temu #5050 przez jedynaczka
mój eM używa smoczka z canpol :)
i teraz od 6 miesiaca jest kolejny rozmiar..
i stad moje pytanie do Was mamusie :)
czy mam mu wymienić melusia równo z przyjsciem 6 miesiaca czy dopiero jak skończy 6 miesiecy...
bo jednak ta różnica miedzy wielkosciami smoczka jest znaczaca.
jak myślicie ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #5059 przez martela89
Wydaje mi się,że musisz zobaczyć jak zareaguje dziecko bo moja chrześnica bardzo długo krztusiła się większym smoczkiem i musiała mieć mniejszy, też miała smoczki z campola :)

8 lata 3 miesiąc temu #5063 przez Mirella
Przyznaję ,że ja w ogóle nie wymieniłam smoczków, tylko wypaliłam w nich większe dziurki i Klaudii bardzo to odpowiada. Próbowałam zmieniać smoczki na inne, jedne i drugie canpola, ale te inne jakiś kształt miały inny i mała nie chciała ich ssać.

8 lata 3 miesiąc temu #5091 przez _aga86_
Ja wlasnie tydzien temu chcialam wymienic smoczek... (tomme tippe- firma smoczka)Oni dziela smoczki na te od 0-3 nastepne od 3-6. Julka ma niecale 4 m-ce i nalezaloby wkoncu wymienic smoka, ale jak tylko podstawiam Jej ten od 3-6 wypluwa, badz zbiera jej sie na wymioty:/ Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze nie moge znalezc w sklepach tych od 0-3 w tym samym ksztalcie:/ bo jeszcze bym troche poczekala z wymiana na wieksze, ale tych co ma nie moze ciagle uzywac, bo ta guma po wyparzaniu staje sie nieciekawa. Dodam, ze probowalam zmienic ksztalt smoczka, ale to tez nie chodzi w gre:/

8 lata 3 miesiąc temu #5093 przez jedynaczka
Mirella napisał:

Przyznaję ,że ja w ogóle nie wymieniłam smoczków, tylko wypaliłam w nich większe dziurki i Klaudii bardzo to odpowiada. Próbowałam zmieniać smoczki na inne, jedne i drugie canpola, ale te inne jakiś kształt miały inny i mała nie chciała ich ssać.

Mirella mi chodzi o smoczki takie uspokajacze a nie do butelki :)
bo mój mały butli nie akceptuje ;]

spróbuje dziś dać mu większy zobacze jak zareaguje :)

8 lata 3 miesiąc temu #5096 przez Scholastyka21
ja mam smoczek aventu i bez problemu zmieniłam na ten od 0-6 na kolejny drugi etap od 6-18 a i cena w miarę przystępna bo ten nastepny kupiłam za 12zl :) a florusiowi bardzo sie on podoba, nawet nauczył się już sam sobie do buźki go wkładać jak mu wypadnie :)

8 lata 3 miesiąc temu #5098 przez poli
Szymonowi wymieniałam po 6 miesiącu, bo sobie nie mógł poradzic z tym dużym :)

8 lata 3 miesiąc temu #5117 przez jedynaczka
ja też własnie dziś próbuje.. i co chwile mi wypluwa więc pewnie jeszcze jest za duży :)
spróbuje za jakiś czas :)

8 lata 3 miesiąc temu #5124 przez Mirella
jedynaczka napisała:

Mirella mi chodzi o smoczki takie uspokajacze a nie do butelki :)

Ups, a to się pomyliłam :) ale to dlatego że ja zapomniałam ze takie smoczki w ogóle są, Klaudia poużywała może z miesiąc, chyba w trzecim miesiącu życia, i potem już nie. A i butlą mogę ją nakarmić tylko jak śpi, normalnie w dzień je łyżeczką, wcale ją smoczki nie interesują. I właśnie jedyne jakie mam to te do butelek, a uspokajacz to już trafił do miejsca na pamiątki :)
Ale tak sobie myślę że ja to bym dziecku pozwoliła zadecydować, niechby sobie ssała co chce...

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #132893 przez Barrbarra
w celu zamieszczenia reklamy prosimy o kontakt z redakcja forum - MODERATOR

6 lata 11 miesiąc temu #133228 przez asdfgm
mój maluszek też smoka ssać nie chce:/ chętnie bym go nauczyła, ale mi odradzają, jako że ma już 6 miesięcy:)

6 lata 11 miesiąc temu #133554 przez Gosiaczek31
asdfgm jak tyle wytrzymał maluszek bez smoka to bez sensu teraz mu wprowadzać.

6 lata 11 miesiąc temu #133574 przez Marysia27
Zgadzam się, nie ma sensu wprowadzać smoka, bo dziecko jak się przyzwyczai , to będą cuda, wianki i skakanki przy próbach odzwyczajenia. Ja mojemu dziecięciu smoka daję tylko na dobranoc, bo inaczej nie zaśnie, w ciągu dnia nie dawałam do ssania, tylko na spacerach(żeby zimne powietrze do buzi nie wpadało :blush: ), a teraz już finito, czas na delikatne odstawianie pocieszacza. Bartek mimo iż ma 8 mcy to smoczka z canpolu tego powyżej 6 mcy nie chce ssać,kupuję wiec do 6 mcy, a wiem że za mały smoczek, w przeciwieństwie do za dużego nie zrobi dziecku krzywdy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka