BezpiecznaCiaza112023

smoczek

14 lata 2 miesiąc temu #5050 przez jedynaczka
mój eM używa smoczka z canpol :)
i teraz od 6 miesiaca jest kolejny rozmiar..
i stad moje pytanie do Was mamusie :)
czy mam mu wymienić melusia równo z przyjsciem 6 miesiaca czy dopiero jak skończy 6 miesiecy...
bo jednak ta różnica miedzy wielkosciami smoczka jest znaczaca.
jak myślicie ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5059 przez martela89
Wydaje mi się,że musisz zobaczyć jak zareaguje dziecko bo moja chrześnica bardzo długo krztusiła się większym smoczkiem i musiała mieć mniejszy, też miała smoczki z campola :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5063 przez Mirella
Przyznaję ,że ja w ogóle nie wymieniłam smoczków, tylko wypaliłam w nich większe dziurki i Klaudii bardzo to odpowiada. Próbowałam zmieniać smoczki na inne, jedne i drugie canpola, ale te inne jakiś kształt miały inny i mała nie chciała ich ssać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5091 przez _aga86_
Ja wlasnie tydzien temu chcialam wymienic smoczek... (tomme tippe- firma smoczka)Oni dziela smoczki na te od 0-3 nastepne od 3-6. Julka ma niecale 4 m-ce i nalezaloby wkoncu wymienic smoka, ale jak tylko podstawiam Jej ten od 3-6 wypluwa, badz zbiera jej sie na wymioty:/ Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze nie moge znalezc w sklepach tych od 0-3 w tym samym ksztalcie:/ bo jeszcze bym troche poczekala z wymiana na wieksze, ale tych co ma nie moze ciagle uzywac, bo ta guma po wyparzaniu staje sie nieciekawa. Dodam, ze probowalam zmienic ksztalt smoczka, ale to tez nie chodzi w gre:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5093 przez jedynaczka
Mirella napisał:

Przyznaję ,że ja w ogóle nie wymieniłam smoczków, tylko wypaliłam w nich większe dziurki i Klaudii bardzo to odpowiada. Próbowałam zmieniać smoczki na inne, jedne i drugie canpola, ale te inne jakiś kształt miały inny i mała nie chciała ich ssać.


Mirella mi chodzi o smoczki takie uspokajacze a nie do butelki :)
bo mój mały butli nie akceptuje ;]


spróbuje dziś dać mu większy zobacze jak zareaguje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5096 przez Scholastyka21
ja mam smoczek aventu i bez problemu zmieniłam na ten od 0-6 na kolejny drugi etap od 6-18 a i cena w miarę przystępna bo ten nastepny kupiłam za 12zl :) a florusiowi bardzo sie on podoba, nawet nauczył się już sam sobie do buźki go wkładać jak mu wypadnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5098 przez poli
Szymonowi wymieniałam po 6 miesiącu, bo sobie nie mógł poradzic z tym dużym :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5117 przez jedynaczka
ja też własnie dziś próbuje.. i co chwile mi wypluwa więc pewnie jeszcze jest za duży :)
spróbuje za jakiś czas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5124 przez Mirella
jedynaczka napisała:

Mirella mi chodzi o smoczki takie uspokajacze a nie do butelki :)



Ups, a to się pomyliłam :) ale to dlatego że ja zapomniałam ze takie smoczki w ogóle są, Klaudia poużywała może z miesiąc, chyba w trzecim miesiącu życia, i potem już nie. A i butlą mogę ją nakarmić tylko jak śpi, normalnie w dzień je łyżeczką, wcale ją smoczki nie interesują. I właśnie jedyne jakie mam to te do butelek, a uspokajacz to już trafił do miejsca na pamiątki :)
Ale tak sobie myślę że ja to bym dziecku pozwoliła zadecydować, niechby sobie ssała co chce...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #132893 przez Barrbarra
w celu zamieszczenia reklamy prosimy o kontakt z redakcja forum - MODERATOR

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133228 przez asdfgm
mój maluszek też smoka ssać nie chce:/ chętnie bym go nauczyła, ale mi odradzają, jako że ma już 6 miesięcy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133554 przez Gosiaczek31
asdfgm jak tyle wytrzymał maluszek bez smoka to bez sensu teraz mu wprowadzać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133574 przez Marysia27
Zgadzam się, nie ma sensu wprowadzać smoka, bo dziecko jak się przyzwyczai , to będą cuda, wianki i skakanki przy próbach odzwyczajenia. Ja mojemu dziecięciu smoka daję tylko na dobranoc, bo inaczej nie zaśnie, w ciągu dnia nie dawałam do ssania, tylko na spacerach(żeby zimne powietrze do buzi nie wpadało :blush: ), a teraz już finito, czas na delikatne odstawianie pocieszacza. Bartek mimo iż ma 8 mcy to smoczka z canpolu tego powyżej 6 mcy nie chce ssać,kupuję wiec do 6 mcy, a wiem że za mały smoczek, w przeciwieństwie do za dużego nie zrobi dziecku krzywdy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl