BezpiecznaCiaza112023

mowa 2 latki

10 lata 9 miesiąc temu #698101 przez gosia880
Mam takie pytanko ile 2-letnie dziecko powinno juz mówić? Trochę się martwie gdyż moja corka mówi tylko same wyrazy i te podstawowe typu np.mama tata baba , czy nie powinna mówic wiecej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #698269 przez madziaska
Dwuletnie dziecko, choć to oczywiście sprawa indywidualna powinno budować proste zdania. Twój opis sytuacji jest bardzo pobierzny by postawic pełną diagnozę. Jeśli coś Cię niepokoi wybierz się z mała do dobrego logopedy, oczywiście nie takiego, ktory twierdzi, że dziecko ma czas do 3 roku życia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726054 przez marynika
Kiedy zaczęłam pracować jako niania, moja podopieczna miałam rok i 8 miesięcy i wtedy właśnie wymawiała takie pojedyncze, podstawowe wyrazy, ale niemal równocześnie z 2 urodzinami rozgadała się na całego :) Warto do dziecka dużo mówić, choćby opowiadając mu, co właśnie robimy :) Każdy mały człowiek to odrębna, indywidualna istota żywa, więc ma swoje tempo rozwoju, na razie chyba jeszcze nie trzeba się martwić, tylko właśnie zacząć coraz więcej do dziecka mówić i nakłaniać je do mówienia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 5 miesiąc temu #1069099 przez Quake
Zawsze można iść z dzieckiem do specjalisty, żeby się upewnić, że wszystko w porządku, ale trzeba pamiętać, że każde dziecko jest inne. Mam znajomą, obecnie już 4-latkę, która przez pierwsze 3 lata życia praktycznie nie mówiła, nie dlatego, że nie potrafiła, ale dlatego, że nie chciała. Miała opanowany język, ale zwyczajnie nie miała ochoty na mówienie i do teraz tak ma. Z niej trzeba wyrywać jakiekolwiek wypowiedzi, ale jak sama się już odezwie, to buzi jej się zamknąć nie da.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl