BezpiecznaCiaza112023

Wstydliwe pytania..

12 lata 7 miesiąc temu #183983 przez Gastaro
Hej!
Jestem młodą osobą i zaczynam powolutku się tym wszystkim interesować i nabierać wiedzy, a nie ma wokół nikogo kto zechciałby mi odpowiedzieć lub wytłumaczyć. Zaczynam rozmyślenia i jestem ciekawa. Słyszałam, że podczas ciąży nacina się pomiędzy odbytem a pochwą.. w celu szybszego wyjścia dziecka. Chciałabym się coś o tym dowiedzieć. Mam parę pytań, choć wiedza ogólna również się przyda. O to i one: Czy takie nacięcie jest konieczne? Jak wygląda to wszystko po zszyciu i czy to prawda, że ta "tkanka"(nie wiem jak to się nazywa :( ) staje się bardzo cienka i mocniejszy ucisk może ją zerwać?? Oraz czy to prawda, że pochwa zmienia swój wygląd, i niestety nie powraca do naturalności?? W jaki więc sposób można uczynić to aby była tak normalna jak przed porodem?? i czy jest szansa że po urodzeniu dziecka pochwa się nie naruszy albo się za bardzo nie rozszerzy?? :blush: :blush: :blush:


Miłość jest jak drzewo.Im dłużej pielęgnujesz, tym bardziej możesz spodziewać się owocu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #183992 przez Emme
odpowiedzi na Twoje pytania znalazłabyś na naszym forum, ale zaspokoimy i tu Twoją ciekawość :)

1. Nacięcie krocza nie jest konieczne, można rodzić z "ochroną krocza". Nacina się wtedy, gdy grozi pęknięcie, a to może goić się o wiele gorzej. W niektórych szpitalach robią to bez zastanowienia i potrzeby, ale można na początku przypomnieć im o porodzie z "ochroną krocza". Poza tym jeśli jest taka potrzeba to lepiej się zgodzić :)
2. Krocze po zszyciu wygląda jak każda rana wymagająca szycia, plus oczywiście oczyszczanie się po porodzie (krwawienie). Nie bardzo rozumiem o co chodzi w drugiej części tego pytania. krocze podczas porodu "naciąga się" i może pęknąć dlatego: patrz wyżej :)
3/5. Pochwa nie zmienia wyglądu, po okresie połogu wszystko wygląda tak samo. jeśli krocze było nacinane to oczywiście widać przez pewien czas bliznę, ale jeśli chodzi o samą pochwę to wszystko wraca do normy. Dziewczyny mogą poświadczyć, że stosunki po porodzie są często o wiele fajniejsze i najzwyczajniej są to plotki o gorszym współżyciu po porodzie :)
4. Matka natura sama troszczy się o wszystko :silly: można ewentualnie masować krocze oliwką i ćwiczyć mięśnie kegla.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184025 przez bombel779
Gastaro napisał:

i czy jest szansa że po urodzeniu dziecka pochwa się nie naruszy albo się za bardzo nie rozszerzy?? :blush: :blush: :blush:

To zależy.. między innymi od tego jak duże będzie dziecko no i od osobistych predyspozycji,że się tak wyrażę :P :)
Ja urodziłam całkiem sporego bobasa (przeszło 4kg :) ) więc moja pochwa była troochę naruszona,jak to określiłaś :silly: Ale wszystko się wygoiło i teraz w zasadzie nie widzę różnicy.
Będąc w ciąży nasłuchałam się różnych opinii na temat wyglądu pochwy..i najbardziej urzekła mnie wypowiedź Agi Chylińskiej która stwierdziła,że po porodzie robi się tzw. "rozklapiocha" :silly: :laugh:
Ja czegoś takiego u siebie nie zauważyłam :P
A co do tego rozszerzania...hmmm jeśli pękniesz bądź będziesz nacięta to lekarz Cię zszyje i zrobi to tak żeby było dobrze,jak mówił mój ginek "ciasno i ładnie" ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184187 przez Gastaro
Dziękuję:*

Miłość jest jak drzewo.Im dłużej pielęgnujesz, tym bardziej możesz spodziewać się owocu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #207658 przez patmat
Wszystkie znajome mnie uspakajają, że po zagojeniu nie ma żadnych ubocznych efektów, co potwierdzają ich mężowie ;) Więc i Ty powinnaś być spokojna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 4 miesiąc temu #1069714 przez KarolineCZ
Ja w trakcie ciąży i po niej miałam problemy z suchością pochwy. Na szczęście farmaceutka poleciła mi intymny krem nawilżający Vagisan z aplikatorem dopochwowym. Mogę go polecić, bardzo dobrze nawilża i natłuszcza, na dodatek koi podrażnienia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl