BezpiecznaCiaza112023

starania po porodzie?

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #800549 przez mamam
24.11.2013 urodziłam synka w 27tc (26 skończone)
jednak mały po 12h zmarł, urodził się już z silnym niedotlenieniem, nierozwinięte płucka - powoli sie rozkurczały, ogólnie przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa
w środku nie miał szans - zawiązał się na 2 supełki - pępowina z 2 wezłami zwyczajnymi mocno zaciśniętymi, ponoć od 2 tyg mógł 'niedojadać' - stąd słabo rozwinięte płucka (opinia pielęgniarki)

tak czy inaczej - kiedy można zacząć starania po takim wydarzeniu?
psychicznie już się otrzepałam, otrząsnęłam... pochowałam synka, ta ciąża pokazała mi jak bardzo chciałabym dać braciszka lub siostrzyczkę córeczce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #800597 przez gosia28
mamam nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, bo chyba nie ma takich, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca...

pytasz kiedy mogłabyś rozpocząć ponowne pytania. Na pewno musisz skonsultować to z ginekologiem. Byłaś w zaawansowanej ciąży i zanim organizm wróci do stanu przed ciąży może potrwać. Myślę, że najkrócej 3 miesiące zanim hormony wrócą do normy, ale to musi ustalić lekarz. Jeżeli miałaś cc to ten czas będzie z pewnością dużo dłuższy.
Trzymaj się kochana jesteś dzielna kobietka.

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #801251 przez mamam
Na szczęście rodziłam naturalnie, zresztą wystrzelił jak z procy - nawet mnie nie poranił, ale jak mógł zrobić krzywdę mając 36cm i ważąc 780g - głowę miał mniejszą od mojej pięści...

W środę idę do gin - wizyta umówiona w ciąży, więc to ma być kolejna wizyta ciążowa, lekarka jeszcze nic nie wie o porodzie...
Poza tym z pracy mam w ramach pakietu medycznego darmowego prywatnego ginekologa, umówię się i zobaczymy, może w ramach wizyty jest możliwość obserwacji owu...

Dziś w pracy było ciężko, przywitało mnie wesołe 'cześć gruba i jak się czujesz?', 'tej ciąży w ogóle po tobie nie widać', 'kiedy będzie coś widać?' - nikt poza 2 osobami (przełożona i najbliższa koleżanka z pracy) nie wiedział o sytuacji... za to o ciąży wiedzieli wszyscy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #801376 przez gosia28
przykra sytuacja w pracy, ja też tak miałam w swoim otoczeniu, ale przecież napewno gdyby wiedzieli to by nie padły takie słowa i z pewnością będzie im głupio jak już się dowiedzą :kiss:
zapytaj gin o wszystko co Cię nurtuje, daj znać jak po wizycie i wpadnij rozgość się na testach owu albo staraczkach wygodnie będzie raźniej :)

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl