BezpiecznaCiaza112023

farbowanie ciemnych włosów na jasny kolor

12 lata 4 miesiąc temu #249109 przez eash
o farbowaniu włosow w ciąży ktoś tu już pisał, ja tam po konsultacji z lekarzem i fryzjerką przestalam się tego bać :) chciałam zapytać, czy któraś z was ma naturalnie ciemne włosy (ciemny brąz, czerń) i przefarbowała je na jasny (np. ciemny blond, jasny brąz). jak to wyszło? czy włosy były po tym bardzo zniszczone? jakich preparatów używałyście? a może robiłyście to u fryzjera? czy łatwo dało się przefarbować? mam dość moich wiecznie czarnych włosów, chcę w końcu coś zmienić, ale raczej nie w kierunku czerwieni, bardziej w kierunku naturalnego jasnego brązu/ciemnego blondu. doradźcie coś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249123 przez Marysia27
Ja farbowałam z ciemnego brązu na jasny rudy, najpierw fryzjerka zrobiła dekoloryzację- mam krótkie włosy, więc czekałam tylko godzinę- następnie nałożyła farbę. Efekt fantastyczny, ale za wcale nie małe pieniądze 140 zł. Wszystko super, bo włosy mam w dobrej kondycji, nie były osłabione przez zabieg, ale problem pojawił się razem z odrostami, które chciałam robić sama w domu- inny odcień na odroście - ciemniejszy, a inny gdzie była dekoloryzacja , tam farba tak nie łapie niestety. Farbowanie z włosów ciemnych na jasne jest super, jak się ma kasę na regularne wizyty u fryzjera ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249518 przez Moniq
z tego co wiem nie każde włosy da się ładnie rozjaśnić, więc dobrze jest poradzić się fryzjera. ja mam średni brąz naturalnie i kiedyś zamanił mi się blond, super wyszło ale trzeba było dość mocno rozjaśnić, włosy były trochę zniszczone, więc po pewnym czasie od koloryzacji wyglądały jak siano i odrosty to był koszmar.wszystko zależy od tego jakie masz włosy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249519 przez Marysia27
Tak, podstawa to dobry fryzjer- moja fryzjerka jest genialna, ma talent w rękach,i świadomość co komu pasuje. mnie ostrzegała przed odrostami, i tak się właśnie teraz dzieje, nie jestem zdziwiona :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249538 przez justyna84
z czarnego koloru wlosow ciezko jest zejsc .Ja jak bylam u fryzjerki i sie wlasnie pytalam o farbowanie bo chcialam miec czarny z blondem pol na pol tak jest teraz podobno modnie :P ,to jak uslyszala blond!! to sie z glowe zlapala i mi odradzila :dry: powiedziala ze sobie strasznei zniszcze wlosy i musiala by mi rozjasnic potem nalozyc farbe a i tak nei bede miala bladu takiego jak bym chciala :( . Zaluje ze zafarbowalam sie na czarno :angry: to stwierdzialam ze se zrobie czerwone pasemka ale nei wiem jak to bedzie wygladalo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #249539 przez chłopek
ja mam ciemny kolor wlosów i od kilku lat robie pasemka,bardzo ciezko mi sie włosy rozjasniaja i trzeba potrzekac troche dluzej oczywiscie trzeba uwazac zeby nie spalic włosów i jak napisała marysia podstawa to dobry fryzjer. wiadomo po takim zabiegu włosy sa troche podniszczone i trzeba używać odżywek, jedwab tez jest dobry
justyna ja tez chcialam czerwony kolor i fryzjerka mi powiedziala ze to fajnie bedzie wygladac jeszcze jak mam blond ale szybko kolor zejdzie, a mi sie wydaje ze skoro masz czarne wlosy to ciezko bedzie czerwony złapać i trzeba troche włosy rozjasnic no ale ja sie nie znam tak tylko mysle

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249710 przez eash
hm... no właśnie - konieczność regularnego odwiedzania fryzjera w takim przypadku to dla mnie chyba największa trudność - ja dotąd naprawdę bardzo rzadko chodziłam do fryzjera, z częstotoliwością raz na pół roku, serio ;) włosy za szybko mi nie rosną, fryzurę noszę zwykle taką samą, z drobnymi tylko modyfikacjami (raz przedziałek na środku, raz z boku, raz długość do brody, raz do łopatek, zawsze proste i czarne, zawsze bez grzywki). tylko naprawdę mam już dość tych prostych czarnych kłaków :( całe życie mam wyglądać tak samo? chcę zmian - mój zaciążony organizm się ich domaga! :silly: włosy mam raczej nie za mocne, więc jest ryzyko, że je zniszczę, prawda? ale myslicie, że jak bym chciała z czarnego zejść na jasny brąz, to musze najpierw mocno rozjaśnić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249933 przez Moniq
eash, może zacznij od zmiany fryzury? moje włosy w ciąży zachowują się dziwnie, w poprzedniej ani razu nie wyszedł taki kolor jaki powinien :) to niestety wina hormonów, dlatego warto wybrać w miarę bezpieczne kolory, w razie gdyby różnił się o kilka tonów od zamierzonego żeby nie było dużego problemu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250080 przez Marysia27
Moniq ma racje, może je zetnij, ale nie o centymetr, tylko radykalniej, zaskocz się nowym wyglądem. Nawet jeśli eash pocieszasz się, że włosy wolno rosną, to z farbowanymi i tak będzie trochę zachodu, bo mają to do siebie, że farba blaknie, i generalnie wygląda to średnio fajnie :dry: ja przynajmniej farbować muszę w miarę regularnie, a jak nie, to łazić w czapce :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250560 przez milenciamroz
W zeszłym roku schodziłam z bardzo ciemnego brązu w blond, robiłam to stopniowo oczywiście u fryzjerki, która rozjaśniała mi je pasemkami. Wizytę miałam tak mniej wiecej co miesiąc i udało się zejść na na bardzo jasny blond. Oczywiście moja fryzjerka miała niezły fach w rękach bo nigdy nie miłam żółtka na głowie a tak sie zdarza. Jeżeli o malowanie włosów w ciąży takimi rozjaśniaczami to chyba bym nie polecała, osobiście bym sie bała troche. Sama maluje teraz tylko szamponetkami (mam już ciemne włosy:p). Oczywiście po tym rozjaśnianiu były wysuszone, dlatego też z powrotem jestem brunetką. Musisz mocno nawilżac włosy maskami i odżywkami, przyda się też jedwab na zniszczone końcówki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254046 przez eash
dziewczyny, a macie jakies fotki z rodzaju "przed" i "po"?

wczoraj byla u mnie znajoma fryzjerka na kawusi, trochę zmieniłam fryzurkę - zapomniałam wziąć aparat, żeby wam pokazać, jak wyglądam - rozmawiałyśmy też o farbowaniu i powiedziała, że da radę to zrobić, ale pod warunkiem, ze rozjasnimy tylko troche i zafarbujemy wlasnie na jeden- dwa tony jasniejszy, a dopiero za jakis czas, jak wlosy troche dojda do siebie, bede mogla pomyslec o dalszym rozjasnianiu, ale powiem wam, ze nie chce bondu, raczej jasniutki braz, wiec chyba damy rade :) moze za tydzien, dwa sprobujemy, załączę tu foty, zobaczycie, czy mi jakies rude cuś nie wyjdzie... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254098 przez Emme
miałam już dawno napisać, ale ciągle zapominałam.
moja siostra z czarnego schodziła na rudy i trochę jest zachodu. robiła dekoloryzację, zaczynając od końcówek, aż po sam czubek (tak jak farbowanie odrostów, tylko od końca :)). zabieg powtarzała kilka razy, co kilka dni, ciężko jest uzyskać równy, jednolity kolor. później farbowała też kilka razy na wybrany kolor. ja też chciałam zrobić, ale po pierwsze poszłabym z torbami, po 2 jeden zabieg dekoloryzacji trwałby w przypadku moich włosów kilkanaście godzin :S
Da sie to zrobić,a le to zależy też od kondycji i wytrzymałości włosów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254774 przez eash
Emme dobiłaś mnie ;) ja się tak optymistycznie nastawiłam, heh :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254811 przez chłopek
easha ja mam pasemka i nie miałam z nimi problemu, niestety nie mam zdjecia jak miałam całe ciemne włosy, bo bym ci przesłała

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl