BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 9 miesiąc temu #708999 przez imbryczkowa
Cześć śliczne mamusie :)

mami_nka: przepiękny jest ten kącik Lili, a sówki urocze, ja niestety mam dwie lewe ręce :)

Nasz pokoik jest szaro-różowy, zdjęcia wstawię w sobotę jak ubiorę pościel, ale póki Zosia będzie malutka kołyskę będziemy mieć koło naszego łóżka.

Widziałam też wasze wózeczki, wszystkie śliczne i widzę, że większość z was postawiła jednak na uniwersalne kolory, z myślą o następnym maleństwie :) My mamy wózek TEUTONIA BE YOU z gondolą comfort plus - Szarą, ale dodatkowe wkładki (śpiworek do gondoli, wypełnienie dla niemowlaka do fotelika, śpiworek do spacerówki) są wrzosowe, bo w przypadku drugiej pociechy - chłopca zakupimy tylko to w innym kolorze :)

Wczoraj położna mi powiedziała, że warto do szpitala wziąć nakładki na sutki, bo początkowo dziecko może nie umieć ssać, a nasze cycuchy będą strasznie bolały i przez to będziemy musiały zostać dłużej zostać w szpitalu, póki maleństwo nie załapie... Mąż kupił dwie paczki S i L i powiem wam szczerz, że L są ooooooogromne B) jak wymiona krówki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709015 przez klauduska89
Martazytka dobrze że się w końcu odezwałaś bo bardzo dawno Cię nie widziałam. No to widzę że kolejna planowana cesarka się nam szykuje. Twój dzidziuś to juz nie taki mały jest :)
mami_nka piękne sówki, szkoda że ja nie mam talentu plastycznego...
imbryczkowa ja też zastanawiałam się nad kupnem do szpitala tych nakładek na wszelki wypadek. A nie są chyba jakoś specjalnie drogie co? Tez musiała bym pewnie kupić rozmiar S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709016 przez cukierecek27
Witam wydawało mi się ze trzymam się dzielnie Ale dziś obudziłam się krwawiac ;/ ale teraz tylko troszkę plamie na dodatek dostałam opr od położnej ze dziś dopiero przyszłam Ale dr mi przecież ...pozwolila... Czekam na iZbie na lekarza :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709023 przez imbryczkowa
cukierecek27: Trzymaj się kochana i dodatkowo nie denerwuj! Maleństwo jest na tyle duże, że nawet jak zechce wyjść to sobie poradzi, może chce już utulić swoją mamusię, która ostatnio wiele przeszła.. Wszystko bedzie dobrze :kiss: :kiss:
I wyrazy współczucia i kondolencje.

klauduska89: W SuperPharmie, płaciliśmy 31 zł :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709049 przez wunia1984
Cukiereczku daj znać co i jak. Jednak stres robi swoje :) Tutaj w nocy cieplej niż w dzień masakra :( spać się nie da... Sówki są przepiękne Zdolniaszko Maminkowa :) My z mężem dziś dokupujemy resztę niezbędnych pierdółek i będziemy ready :) Terka śniadanesko i psintanko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709060 przez MamaBąbelka
Imbryczkowa, to naprawdę nie widać, że się tak zajdasz :), ja bym wolała mieć mniejszy brzuszek, mój ostatnio zrobił się tak duży, że dla mnie powoli nie do ogarnięcia, ciągle się zapominam i o coś obijam :/. To szybciutko poznaliście płeć.
Czekam na zdjęcia pokoiku :), my też mamy niby osobny, ale spać będzie z począ tku w koszu w naszej sypialni. Dobry pomysł z tym wózkiem i wymianą tylko akcesoriów :).

Maminko, słodkie sóweczki :).

Martazytka, oj dawno Cię nie było :). Jak masz planowaną cesarkę, to ja bym nie prowokowała skurczy, tylko się niepotrzebnie będziesz męczyła :).

Oj, Cukiereczku, nie zamartwiaj się, na pewno to tylko wina stresu :*.

Zamówione przez nas literki na imię przyszły, ale są większe niż się spodziewałam, jak je ułożyłam obok siebie, to wyszło blisko 90 cm, czyli tyle ile komoda, nad którą mają wisieć, a to imię ma przecież tylko cztery litery ;). I tak kombinuję, bo nie do końca mi się to podoba i znalazłam coś takiego i zastanawiam się, czy nie zrobić Emmy analogicznie do tego napisu na jakimś gładkim tle, może być też cały napis nie rozbijany na części, ale jednak z tłem chyba bardziej by mi pasowało.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709066 przez mami_nka
dziewczyny ja tez nie mam talentu i dwie lewe rece :-D ale szablon z neta odrysowac wyciac i kleic ;-) tez pokoj mamy szaro rozdnwy heh

Cukiereczku trzymaj sie dzielnie! A pielegniara nie warto sobie glowy zawracac! Wazne ze pojawilas sie w szpitalu tam masz opieke i bd ok! Rybka faktycznie moze juz chce byc z wami :-) 3mam kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709075 przez EwelinaB87
cukiereczku jej ale mnie zestresowalas :( czekamy na wiesci!!!!

mamobabelka na pewno byly opisane wymiary literek:P ten pomysl z rozdzieniem fajny ale lepiej pokazac obie wersje imienia nie 'love'

co do karmienia to ja sie mocno nastawiam na naturalne, chce karmic rok bo to zalecany okres tym bardziej przy rocznym macierzynskim, poza tym po pol roku dojda inne pokarmy to bedzie juz inaczej, nam polozna mowila ze jak naciagniemy otoczke sutka a on bedzie wypukly oznacza ze jest ok i nic nie trzeba z nim robic, a polozna powiedziala ze raczej plaski juz zostanie kuzynka tak miala i ciagle karmila przez nakladki ale to dziecku nie przeszkadzalo.
i raczej nie bede brala pod uwage wlasnych preferencji bo to dziecko ma miec najlepszy pokarm a naturalnego niczym nie zastapisz tej bliskosci tez,co innego jak bede zmuszona karmic sztucznie o co sie modle zeby nie nastapilo...

maminka
urocze sówki, ja bym dala wiecej szczegolow i pierwsze co kupila porzadne krawieckie nozyczki :P

ja wstalam po 9, mialam taka mocna mleczna wydzieline ale to chyba zwykla... maz poszedl o 5 na ryby niech moczy kija poki jeszcze moze:P

ja ciagle leze i musze jeszcze wylezec tydzien potem ida w ruch naturalne sposoby indukowania porodu, mam 3tygodnie chlopa w domu trzeba korzystac

Martus uwazaj z sutami bo po kiego ci skurcze jak maja ciac lepiej na luzaka przyjsc do szpitala niz w bolach...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709079 przez Bea111
Imbryczkowa Witam serdecznie, piękne zdjęcia :) Jeśli chodzi o karmienie to mam zdanie pomiędzy Twoim i pozostałymi dziewczynami. A mianowicie zależy mi bardzo ale przez pierwsze 3-4 miesiące. Osobiście krępuje mnie widok karmiących mam i sama nie chce się z tym afiszować, więc będę to robić tak samo jak przy mojej pierwszej córeczce. Jest okazem zdrowia więc jej ten czas w pełni wystarczył :) W razie potrzeby będę się wspomagać laktatorem z Tommee Tipple, który dla moich piersi jest idealny.

cukierecek27 Najważniejsze że pojechałaś do szpitala, tam będziesz pod fachową kontrolą. Bardzo współczuje Ci ostatnich wydarzeń.

MamaBąbelka Myślę że pomysł jest super :) Napis love prezentuje się świetnie w tym układzie, więc imię może wyglądać równie dobrze :)

klauduska89 Ja mam nakładki z Aventu, kupowane na allegro i też w rozmiarze S. Przy córeczce sprawdziły się w 100% !!! Zero podrażnień i zaro problemów z karmieniem :) Zdecydowanie polecam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #709103 przez Gro-szek
imbryczkowa śliczne zdjecie :) Mi prawie każdy mówił, ze mam mały brzuszek... ale nie ma powodu do obaw teraz nadrobił hehe...:)

MamoBąbelka... Fajna koncepcja z tymi litekami :) na pewno bedzie ładnie :)

Cukiereczku trzymam za Was kciuki :) daj znac co i jak...

Maminka uroczę są te sówki... ja tam nie widzę żeby robiły je dwie lewe ręce... bardzo ładnie wyszły...

Dziewczyny od dwóch dni zauwazyłam że po mam co jakiś czas mokrą bieliznę... oprócz tego nic się nie dzieje... po sposobie agniesi, żeby ruszać miednicą na lewo i na prawo zeby sprawdzić czy się wody nie sączą - nic nie leci... czy Wy tez zauważyliście zwiększoną ilosć śluzu?
Sorki za bezpośredniość, ale zaczynam sie martwić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709105 przez EwelinaB87
ja mamm to samo za cxholere nie potrafie tego zdiagnozowac :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709107 przez MamaBąbelka
Ewelina, to tylko znaleziona inspiracja, chodziło mi po prostu o sam pomysł innego ujęcia niż klasycznie zawieszone literki, musiałabym zrobić projekty, bo dziur wiercić nie będę,żeby to zawiesić ;). A wymiary na aukcji były, ale grubości i wysokościm, szerokości liter poszczególnych nie podano, owszem spodziewałam się, że będą spore, ale nie spodziewałam się, że aż tak :). Mężowi zresztą odpowiadają.

Co do karmienia to mi też nie chodzi o to, że nie będę karmić, bo „łatwiej” dać butlę, jak nie będę miała problemów, to będę pewnie karmiła 9-12 miesięcy, zobaczymy, bo potem myślimy wstępnie o drugim, więc trzeba będzie powoli odstawiać. Chodziło mi raczej o to, że różnie bywa, mam koleżankę, która zrezygnowała po miesiącu, przy czym mała ciągle płakała i jej się wydawało, że nadal jest głodna, karmienie bardzo bolało ją za każdym razem, a przecież karmi się kilka/kilkanaście razy na dobę, do tego miała w ciągu tego miesiąca dwa zapalenia piersi i musiała brać antybiotyk, po tym wszystkim stwierdziła, że nie da rady dłużej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709117 przez Gro-szek
Ewelina no właśnie tez nie mam pojcięcia o co chodzi... lekarz powiedział mi ze pozamykana jestem na wszystkie spusty a tu coś takiego.. teraz mam wizytę 23go to go zapytam...

Jak tylko bede miała taką mozliwośc to na pewno bede karmić piersią, nie zamierzam jednak karmić niewiadomo ile... wydaje mi się ze w granicach 4-6 misiąca zastanowimy się nad jakąś inną alternatywą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709120 przez imbryczkowa
MamaBąbelka: no mi z karmieniem chodzi o to samo :_ nie jestem jakimś rozpaskudzonym babsztylem, który za nic na świecie nie będzie karmić, z powodu jej widzimisię :)jak wszysstko bedzie ok, mała będzie się najadała, a ja nie będe 20 godzin siedzieć z nią przy cycuchach to chciałabym karmic z 4-5 miesiecy, ale jak nie to nic na siłe, bo nerwowa matka, to nerwowe dziecko.

Gro-szek: ja tez tak mam, a boje się ze nie rozpoznam, że sączą mi się wody, wiec trochę się tym stresuje....

Porobiłam zdjęcia pokoiku, bez zrobionego łóżeczka, ale dają radę... Meble mam z firmy Meblik, kolekcja Minni Mouse www.meblik.pl zdecydowałam się na nie choć póki co mieszkamy u teściów :huh: , to nasz domek się buduje i w przyszłym roku w maju idziemy na swoje, więc, żeby można je było przenieść już tam
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #709123 przez agniesia1604
Hej
Ja dziś miałam skurcze dość regularne jednakże nienasilające się od 3:10 do 8:40 rana co 10-12 min - chyba wynikały one z wczorajszych porządków.

O 8:40 przeszły jakby ręką odjął ...teraz jak Staś się rusza to mnie strasznie macica boli:((((
Jest strasznie CZUŁA.


Miałam ogromną nadzieje że dziś coś się rozkręci ... niestety nie rozkręciło się:(

Uciekam na miasto załatwiać parapety...



A właśnie ... pierwszy raz od 6 miesięcy popłakałam się WCZORAJ... mąż mnie zdenerwował:)

Pozdrawiam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl