BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #581234 przez iwonta_kg
Czarnula.
No spoko ale nie zaczynaj z takim wejściem z rozkazem bo to nie brzmi fajnie. A my czegoś takiego nie lubimy B) Na forum ma być miło, fajnie i przyjemnie.
Napisz coś o sobie w takim razie.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581235 przez iwonta_kg
Kinia1712 napisał:

Dziewuszki jeszcze jedno pytanie pijecie kawke w ciazy ?


Jedną na miesiąc z mlekiem.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581238 przez papi88
czesc dziewczyny

zrobiła sie taka słoneczna pogoda ze az chce sie zyc :) byłam juz dzis z 2h na dworze jak na mnie to wyczyn bo od stycznia przesiedziałam w domu a dzis az chciało sie juz z samego rana wyjsc nawet chciało mi sie umalowac i jakos normalnie ubrac a nie tylko dres jak po domu i moze rzeczywiscie ten drugi trymestr bedzie owiele lepszy co dla mnie wazne zatrzymały sie wymioty i odrazu energi dostałam bo zaczełam normalniej jesc.
co do łozyska to skoro lekarz mi nic nie mówi to chyba u mnie jest ok wszystko bynajmiej jak mnie badał na fotelu i tam naciskał to powiedział super ale zapomniałam sie spytac go o seks w takim razie czy juz moge,choc powiem z drugiej strony ze po ostatnim stosunku jak mnie tak bolały jajniki to sie zraziłam i jakos mnie teraz nie ciagnie.
piszecie tez o róznych bólach podbrzusza,kregosłupa a czy któras ma z was własnie tak jak ja ze bola ja (kluja) jajniki a pprzewaznie jeden?na nastepnej wizycie musze lekarzowi zwrocic na to uwage zeby szczegółowo zbadal ten jajnik bo czytałam ze najlepiej jest spac na lewym boku (nie wiem czemu na lewym a nie na prawym) a własnie ten lewy mnie zawsze boli a jak sie przekrece na bok to szczególnie, po spacerze tez mnie boli.

przeglądałam tez swoja garderobe i nie wiem jak wy ale uswiadomiłam sobie ze nie długo nie bede miała w czym chodzic!owszem na lato mam duzo bluzek jakis dłuzszych bokserek ale to na upały ale sukienek czy spodenek juz nie mam bo juz sie mieszcze w nie na styk teraz bo mierzyłam.wiem jedno ze na chwile obecna musze zakupic jeszcze z pare par leginsów lub spodni podobnych do leginsów bo cokolwiek mam na brzuchu to mnie to drazni a leginsy luzno przylegaja i moze ja jestem dziwna ale nie lubie jak moj narzeczony głaszcze mnie bo brzuchu drazni mnie to niczym te nie wygodne ciuchy czy ja jestem jakas dziwna?

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581241 przez iwonta_kg
Kinia1712 napisał:

A tak ogulnie to musze wam powiedziec ze mnie jajnik lewy boli od poczatku ciazy,niby mowilam gin o tym sprawdzala wszystko i jest ok ale martwie sie bo nawet jak ma to zwiazek z rozciaganiem sie wszystkiego wsrodku to czemu akurat po lewej stronie ;D hehe tez tak macie czasem?


Ja nie mam problemów z jajnikami ale czemu akurat boli Cie z lewej strony to pewnie czysty przypadek. Może lewa strona szybciej rośnie heheh :laugh: a poważnie to nie wiem czemu. poszperaj w internecie. ale ból jajników to podobno norma w ciąży. skoro gin mówił żeby się nie przejmować to tak trzeba zrobić Kiniu droga :blush:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #581243 przez Villemo
nefeli napisał:

Witajcie.Villemo dzieki ze pytasz:) Poki co nic sie nie zmienia,mdlosci nie daja mi funkcjonowac.Jeszcze dzis po nie przespanej nocy,zawiozlam o 8smej syna do szkoly,wrocilam i chcialam sie zdrzemnac,ale....nagle slysze ciagle walenie w moje schody,hm nie musialam dlugo myslec co sie dzieje,mam pedantke,mame dwoch doroslych synow,nie pracujaca ktora co 3 dni myje swoje schody,a poniewaz ja od miesiaca swoich nie zamiatam to przyszla mi pod drzwi i zamiatala:(
Wiecie no glupio mi sie zrobilo,zdenerwowalam sie strasznie,ale kurcze jak mnie zobaczy z brzuszkiem to moze zrozumie dlaczego nie moglam sprzatnac tych glupich schodow,ja sama jestem przewrazliwiona na punkcie porzadku i czystosci,ale odkad jestem w takiej sytuacji we wlasnym domu nie moge nic zrobic a co mowic o zamiataniu i myciu klatki schodowej.codziennie sie modle zeby mi sie udalo obiad ugotowac i dziecko ze szkoly odebrac,bez jakis sensacji i scen na ulicy.
Mnie jak wysoko cos boli to zoladek,a na dole podbrzusze zaczelo ostatnio pobolewac,11 mam wizyte i moj gin sie zaparl wziac jednak ten wymaz na chlamydie i inne takie bo on musi w karcie wpisac,co 2 miesiace bada listerioze,tokso i cytomegalowirusa,kurcze ja z kasa nie wyrabiam na tyle badan.Ale z drugiej strony to i dobrze ze jest taki dokladny,kazda wizyta trwa ze 40 minut i wszystko tlumaczy,zapisuje.
Witaj Kinia aale Ci fajnie masz juz duze szanse poznac plec!!! Ja moze na prenatalnym cos sie dowiem.Nie martw sie ze za wczesnie ja tez pierwsza ciaze stracilam i po 4miesiacach znow bylam w ciazy,wszystko bylo dobrze!!! ale dokladnie tak jak piszesz my juz mamy cos w psychice,ja tez po swoich przejsciach nawet teraz po tylu latach jestem przewrazliwiona,tego nie da sie zapomniec,wymazac:( niestety.


Miaam nadzieję, że u was już jakiś progres w samopoczuciu.

Sąsiadką się nie przyjmuj. Ja samopoczucie mam dobre ale dom też nie pierwszej czystości... młody poszedł spać myślę sobie, że chociaż posprzątam jego zabawki ale jak zaczęłam się schylać i mnie zakuło kilka razy w podbrzuszu tak walnęłam tymi zabawkami i się położyłam.

Dziewczyny no własnie może napiszecie jakie badania macie już za sobą? Bo ja np. nie wiedziałam, że tokso się powtarza nie wiedziałam, też o wymazie na chlamydie. W ogóle to się nie znam na tych wynikach tokso i różyczki w sumie lekarz powiedział, ogólnie że wyniki są bez zastrzeżeń a ja nie drążyłam tego tematu i w sumie nie wiem w końcu czy przechorowałam czy nie w karcie ciąży mam wynik ale nie kumam go ;/ proszę żebyście w miarę możliwości napisały co już macie zrobione bo jak z czymś ważnym kuleje to przynajmniej się dopomnę bo wiecie jak jest z lekarzami na nfz a prywatnie nie chodzę :-)

Ja miałam robione:
WR
HBS
HCV
TOKSOPLAZMOZA IgG, IgM
RÓŻYCZKA IgG, IgM
CYTOLOGIA
GLUKOZA NA CZCZO
CMV IgG, IgM

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581246 przez papi88
Kinia1712 dopiero teraz doczytałam ze masz tez ból jajnika mnie boli całyczas z lewej strony z prawej rzadziej i własnie przy kolejnej wizycie poprosze doktora aby lepiej sie przyjzał temu jajnikowi natomiast jezeli chodzi o kawe to przed ciaza lubiłam dosc mocna kawe z mała iloscia mleka i jeszcze w do 5tc taka piłam pozniej zaczeły sie wymioty wiec nic nie mogłam pic a teraz chyba nie chce wracac do kawy organizm sie od niej uzaleznia takze skoro moge zrezygnowac z czegos szkodliwego to to zrobie za to przyznam ze troche coli czasem wypije a ona tez zawiera kofeine

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581247 przez iwonta_kg
papi88 napisał:

czesc dziewczyny

zrobiła sie taka słoneczna pogoda ze az chce sie zyc :) byłam juz dzis z 2h na dworze jak na mnie to wyczyn bo od stycznia przesiedziałam w domu a dzis az chciało sie juz z samego rana wyjsc nawet chciało mi sie umalowac i jakos normalnie ubrac a nie tylko dres jak po domu i moze rzeczywiscie ten drugi trymestr bedzie owiele lepszy co dla mnie wazne zatrzymały sie wymioty i odrazu energi dostałam bo zaczełam normalniej jesc.
co do łozyska to skoro lekarz mi nic nie mówi to chyba u mnie jest ok wszystko bynajmiej jak mnie badał na fotelu i tam naciskał to powiedział super ale zapomniałam sie spytac go o seks w takim razie czy juz moge,choc powiem z drugiej strony ze po ostatnim stosunku jak mnie tak bolały jajniki to sie zraziłam i jakos mnie teraz nie ciagnie.
piszecie tez o róznych bólach podbrzusza,kregosłupa a czy któras ma z was własnie tak jak ja ze bola ja (kluja) jajniki a pprzewaznie jeden?na nastepnej wizycie musze lekarzowi zwrocic na to uwage zeby szczegółowo zbadal ten jajnik bo czytałam ze najlepiej jest spac na lewym boku (nie wiem czemu na lewym a nie na prawym) a własnie ten lewy mnie zawsze boli a jak sie przekrece na bok to szczególnie, po spacerze tez mnie boli.

przeglądałam tez swoja garderobe i nie wiem jak wy ale uswiadomiłam sobie ze nie długo nie bede miała w czym chodzic!owszem na lato mam duzo bluzek jakis dłuzszych bokserek ale to na upały ale sukienek czy spodenek juz nie mam bo juz sie mieszcze w nie na styk teraz bo mierzyłam.wiem jedno ze na chwile obecna musze zakupic jeszcze z pare par leginsów lub spodni podobnych do leginsów bo cokolwiek mam na brzuchu to mnie to drazni a leginsy luzno przylegaja i moze ja jestem dziwna ale nie lubie jak moj narzeczony głaszcze mnie bo brzuchu drazni mnie to niczym te nie wygodne ciuchy czy ja jestem jakas dziwna?


jajnikowe dziewczyny no :laugh:

nie lubisz jak facet głaszcze cie po brzuchu?? to jesteś dziwna hehe (bez obrazy oczywiście - to żart) :laugh: :laugh: :laugh:

leginsy są najlepsze. jeszcze takie z pasem na brzuch. ja kupiłam w H&M ostatnio za 29zł. albo 39 już nie pamiętam. ale są super. i rosną razem z brzuszkiem.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #581249 przez Villemo
Kinia1712 napisał:

Dziewuszki jeszcze jedno pytanie pijecie kawke w ciazy ?


ja nie piję chociaż przy moim śmiesznie olbrzymim ciśnieniu przeważnie 90/60 aż wskazana przez lekarza :-) No ale nie piję bo nie lubię i źle się po kawie czuje. Ręce mi dygoczą serce kołata.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581257 przez czarnula0609
Mam 33 lata dwa porody za sobą bez większych komplikacji.Kolejny przedemną .
Mam obawy co do porodu bo wiem co mnie czeka , ale myśle że będzie dobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581264 przez Villemo
papi88 napisał:

czesc dziewczyny

zrobiła sie taka słoneczna pogoda ze az chce sie zyc :) byłam juz dzis z 2h na dworze jak na mnie to wyczyn bo od stycznia przesiedziałam w domu a dzis az chciało sie juz z samego rana wyjsc nawet chciało mi sie umalowac i jakos normalnie ubrac a nie tylko dres jak po domu i moze rzeczywiscie ten drugi trymestr bedzie owiele lepszy co dla mnie wazne zatrzymały sie wymioty i odrazu energi dostałam bo zaczełam normalniej jesc.
co do łozyska to skoro lekarz mi nic nie mówi to chyba u mnie jest ok wszystko bynajmiej jak mnie badał na fotelu i tam naciskał to powiedział super ale zapomniałam sie spytac go o seks w takim razie czy juz moge,choc powiem z drugiej strony ze po ostatnim stosunku jak mnie tak bolały jajniki to sie zraziłam i jakos mnie teraz nie ciagnie.
piszecie tez o róznych bólach podbrzusza,kregosłupa a czy któras ma z was własnie tak jak ja ze bola ja (kluja) jajniki a pprzewaznie jeden?na nastepnej wizycie musze lekarzowi zwrocic na to uwage zeby szczegółowo zbadal ten jajnik bo czytałam ze najlepiej jest spac na lewym boku (nie wiem czemu na lewym a nie na prawym) a własnie ten lewy mnie zawsze boli a jak sie przekrece na bok to szczególnie, po spacerze tez mnie boli.

przeglądałam tez swoja garderobe i nie wiem jak wy ale uswiadomiłam sobie ze nie długo nie bede miała w czym chodzic!owszem na lato mam duzo bluzek jakis dłuzszych bokserek ale to na upały ale sukienek czy spodenek juz nie mam bo juz sie mieszcze w nie na styk teraz bo mierzyłam.wiem jedno ze na chwile obecna musze zakupic jeszcze z pare par leginsów lub spodni podobnych do leginsów bo cokolwiek mam na brzuchu to mnie to drazni a leginsy luzno przylegaja i moze ja jestem dziwna ale nie lubie jak moj narzeczony głaszcze mnie bo brzuchu drazni mnie to niczym te nie wygodne ciuchy czy ja jestem jakas dziwna?


papi na lewym bo żyła główna biegnie bardziej po prawej stronie więc gdy leżymy na lewej stronie jest ona mniej uciskana :-) Mnie też czasem pobolewają jajniki dla odmiany częściej z prawej strony. To chyba norma ale na wszelki wypadek warto zapytać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581271 przez papi88
iwonta_kg własnie podobno w H&M jest duzo fajnych ciazowych ciuszkow sama dostalam od kolezanki 2 koszule ciazowe z tego sklepu i wygladaja fajnie.teraz jak mdlosci całkowicie odpuszcza to troszke zaczne buszowac po sklepach

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581279 przez papi88
Villemo
dzieki za informacje.mi wlasnie lekarz powiedzial ze dopoki pobolewaja jajniki to aby brac duphaston dlatego czasem jeszcze panikuje bo czy to normalne to moja pierwsza ciaza i wszystko jest dla mnie nowe zwłaszcza jak sie napatrzyłam na kolezanki ktore od poczatku ciazy swietnie sie czuły a mnie ciagle cos boli to same rozumiecie człowiek zamiast sie cieszyc to sam sobie czegos wyszukuje.ale jestem zdania ze czasami lepiej chuchac na zimne dopytywac sie dodatkowo badac.ja osobiscie mam juz dosc uzalania sie nad soba zyganko juz przeszło mdłosci jeszcze czasem sa ale juz mniej niech jeszcze ten ból jajnikow przejdzie i bede na prawde szczesliwa mamusia :)

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581284 przez Villemo
papi88 napisał:

Villemo
dzieki za informacje.mi wlasnie lekarz powiedzial ze dopoki pobolewaja jajniki to aby brac duphaston dlatego czasem jeszcze panikuje bo czy to normalne to moja pierwsza ciaza i wszystko jest dla mnie nowe zwłaszcza jak sie napatrzyłam na kolezanki ktore od poczatku ciazy swietnie sie czuły a mnie ciagle cos boli to same rozumiecie człowiek zamiast sie cieszyc to sam sobie czegos wyszukuje.ale jestem zdania ze czasami lepiej chuchac na zimne dopytywac sie dodatkowo badac.ja osobiscie mam juz dosc uzalania sie nad soba zyganko juz przeszło mdłosci jeszcze czasem sa ale juz mniej niech jeszcze ten ból jajnikow przejdzie i bede na prawde szczesliwa mamusia :)


Nie ma za co :) Może ja też ten duphaston za wcześnie odstawiłam. No ale już zaczął boleć mnie żołądek od tych leków a po duphastonie dodatkowo głowa więc najpierw sobie zmniejszyłam dawkę do 1 tabletki dziennie a kilka dni temu całkiem odstawiłam no i przyznam, że trochę odżyłam. No nic, może pozażywam jeszcze do wizyty czyli do 14 marca i zapytam co dalej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581301 przez iwonta_kg
Mi gin kazał do 20 tygodnia brac duphaston.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #581315 przez papi88
Villemo
ale tak sama sobie odstawiłas? ja jednak zaufam mojemu lekarzowi i bez jego wiedzy nic nie odstawiam choc juz nie raz słyszałam ze dziewczyny same odstawiły duphaston ja jednak czuje sie bezpieczniej jak go biore jakas moze i głupia podswiadomosc ze ten lek ma mi podtrzymac ciaze ale jak plamiłam zaczełam go brac to na nastepny dzien juz nie miałam plamien wiec lek zadzialal i to szybko.choc czasem sie zastanawiam czy jakbym nie brałam tego zestawu witamin i duphastonu czy nie lepiej bym sie czuła ze te leki tez moga wpływac na mdłosci ospalosc bóle głowy. i jezeli chodzi o duphaston to jak mozna spytac ile dziewczyny placicie za jedno opakowanie?ja placiłam prawie 50 zł a ostatnio kupowałam w innej aptece i doznalam szoku bo zapłaciłam 33 zł za jedno opakowanie! a miałam wykupic 3 opakowania + witaminy z 80 zł kosztuja wiec mowie nie no trzysta zlotych w aptece zostawie a tu miła niespodzianka bo duphaston taki tani

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl