BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2011

12 lata 7 miesiąc temu #198303 przez mgielka22
magdamagda1988 napisał:

Witam was drogie mamusie i przyszle mamusie :)

ja nadal w 2paku no i czekam :)

Mgielka a Ty na kiedy masz termin z USG i na kiedy masz termin z OM i ogolnie mialas dlugie czy norrmalne cykle?

Ja mialam dlugie cykle dlatego chyba termin z miesiaczki sie nie sprawdzil..

Poza tym slyszalam ze kobiety ktore braly cos na podtrzymanie ciazy to poznej dluzej nosza ale na o chyba nie ma reguly...


Madzia ja mam wg 1 USG na 25, wg 2 USG ktore bylo robione 2 tyg pozniej na 27 a wg OM na 2 X cykle ja mialam bardzo regularne co 27,28 dni :)

Pyskaa licze na to ze Twoj sen sie spelni :lol: oby nie bylo ze sny w tym przypadku sa przeciwstawne :P

Gosia ja tez mam kombinezon na 68-74 ze cala zime spokojnie przechodzi :)

Ewcia WIELKIE GRATULACJE :D haha sprawdzaja sie moje slowa ze codziennie bedziemy rodzic :P

Ja wrocilam od lekarza, mala juz w kanale glowka sztywno, szyjka skrocona miekka ale zamknieta niestety... wiec moze na dniach cos sie ruszy wiecej...

W ogole cos dzis mi nieodbrze pojechalam z M do pasazu na kurczaka z makaronem i co... puscilam pawia bo niedolecialam do lazienki bo byla z drugiej strony komicznie to wygladalo :P musialam uciekac bo az mi glupio sie zrobilo i wstyd :P wiec podejrzewam ze mnie powoli juz czysci...
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198330 przez Ewcia22
Dzięki dziewczyny mój poród może nie trwał długo ale teraz strasznie boli może dlatego że na końcu miałam jeszcze łyżeczkowanie bo jakieś błony zostały strasznie to bolało a tak wogóle to jestem mile zaskoczona bo myślałam że będzie chłopak położna pyta jak córka będzie miała na imię a ja na to że Wojtus :-)
pytanie do karmiacych czym smarujecie brodawki ja dopiero karmiłam po 1 razie z każdej piersi i już niesamowicie bolą
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198337 przez beti
Ewcia, ja smarowałam purelanem i polecam, jeżeli oprócz tego będziesz pilnowała, żeby córa ssała nie tylko samą brodawkę ale też część otoczki to powinno Ci się tak jak mi udać uniknąć wszelkich poranień :)

No to niezła niespodzianka, ale na USG wychodził Wam chłopiec?
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198341 przez mgielka22
No to ladnie rzeczywiscie :) ja chwilowo kupilam do brodawek z babydream ale jak mnei bolaly wczesniej to mi pomagalo nie wiem jak bedzie przy karmieniu ;)
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #198372 przez Agusia83
hej dziewczynki...postaram sie Was nadrobic, ale nie bedzie to latwe, bo caly dzien kreci sie w okol Emilki...Wczoraj wyszlismy ze szpitala...a pierwsza noc w domku byla dosc ciezka...mala co chwile sie budzila, a mnie w szpitalu do konca nie poinstruowano jak sie karmi maluszka pzy takich piersiach jak moje no i mala zamiast jesc cumlala moje brodawki, tym samym robiac mi rany....a mleko sie ciagle zbiera i zbiera....dzis byla polozna i w koncu pokazala co i jak i mam mala przystawiac jak najczesciej a ciezkie i bolace piersi powinny byc przeszloscia...

Opisze Wam moj porod. A byl dosc ciezki, bo trwal prawie 12h..

przed 10 zaczely odchodzic mi wody, na spokojnie zjadlam sniadanie, umylam sie..zuzylam multum podpasek i tych wkladow poporodowych i po 12 bylismy juz w szpitalu...tam sie okazalo, ze rozwarcie na 2cm...tylko :( i akcja porodowa moze portwac sporo czasu. A o 10:30 zaczely mi sie skurcze....gdy trafilismy do szpitala na sale przedporodowa zrobili ktg, skurcze co 4minuty i zaczynaly sie juz bolace....niestety mialam skurcze krzyzowe i myslalam, ze umre z bolu...bylismy z mezem 2 razy pod prysznicem...w ogole gdyby nie on, nie wiem jak bym sobie poradzila...
w koncu zabrali mnie na porodowke gdy rozwarcie mialo 3cm...tam tez spotkalam sie z nowa polozna (nowa zmiana), dzieki ktorej sprawnie urodzila sie moja krolewna...Na porodowce poprosilam o znieczulenie ZZO, a ze byla sobota i do tego jakis pan trafil helikopterem z odcieta reka...mialam pecha i musialam na niego czekac....tyle, ze po niecalej godzinie okazalo sie, ze z 4cm zrobilo sie 7cm... :laugh: gdy nadchodzila godzina 19 lekarka kazala zrobic mi ktg...ja nie wyrazilam na to zgody, gdyz nie dalam rady wytrzymac lezac...przy skurczu musialam sie podnosic i wyginac a maz musial masowac mi plecy....no i szanowna pani dr powiedziala, ze musze podpisac swistek, iz nie wyrazam zgody na ktg, a ze jest to procedura medyczna to jak mi sie nie podoba moge jeszcze zmienic szpital.....ZAMUROWALO NAS....na szczescie o 20 mialam juz 10cm i uaktywnily mi sie skurcze parte....niestety glowka malutkiej zle sie ulozyla i zamiast schodzic najwezsza czescia robila to najszersza....no a po 1,5h skurczach partych (gdzie jeszcze zabraniali przec a ja nie moglam tego powstrzymac) przy pomocy naciecia krocza urodzila sie Emilka...Ta cudowna dr zamiast przeciac krocze na epicentrym skurczu, to zrobila to pod koniec i niestety go poczulam udzierajac sie w nieboglosy...na szczescie za chwile tulilam juz Emilke w ramionach....
Po porodzie zaczelam odplywac, cisnienie schodzilo na 80/50, nie mialam kontaktu z otoczeniem, bo stracilam mnostwo krwi...niby mam 3 szwy na skorze, ale w srodku przy szyciu ciagle pekaly mi naczynia ...tam to chyba z 10 szwow bedzie...po podaniu mnostwa kroplowek zaczelam dochodzic do siebie...Ale nadal mam anemie i zle wyniki morfologii...ale co tam...najwazniejsze, ze cora juz jest z nami...

ale Wam tasiemca walnelam... :silly: zaraz ide budzic kruszynke i bedziemy sie karmic by cyce wrocily do stanu uzytecznosci :silly:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198381 przez gosia2324
Kurcze Agusia, ale miałaś przezycia, dzielna jestes!!!
A to lekarkę co Cie tak pięknie cięła po skurczu gołymi rekami bym udusiła !!!!!
SZOK!!!!

Emilka piękna!, Wygląda juz jak niemowlak, a nie noworodek :)

FAJNIE ZE JUŻ JESTEŚCIE :) :kiss: :kiss: :kiss:
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198391 przez beti
Kurcze, co z tymi porodami, że co chwilę któraś jakiś hardcore przechodzi???!!!
Dobrze, że już za Wami :) Emilka cudna :*

A Fifi dziś 3 tygodnie kończy!!! :D
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198392 przez pati-m
gosia2324 napisał:

Kurcze Agusia, ale miałaś przezycia, dzielna jestes!!!
A to lekarkę co Cie tak pięknie cięła po skurczu gołymi rekami bym udusiła !!!!!
SZOK!!!!

Emilka piękna!, Wygląda juz jak niemowlak, a nie noworodek :)

FAJNIE ZE JUŻ JESTEŚCIE :) :kiss: :kiss: :kiss:



W 100% zgadzam się z Gosią. Agusia podziwiam, że tak dzielnie to wszystko zniosłaś a na koniec nie udusiłas tej baby.
A Emilka cudna! Uśmiech na drugim zdjęciu prześliczny :)
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198394 przez Mała
Agusia no nieźle Cię urządziła ta dr :ohmy: :cheer: Dobrze, że widok dziecka wszystko wynagradza.

Dziewczyny czy waszym dzieciom schodziła skóra z rączek i nóżek, tak na zgięciach i między palcami?

Beti jak ten czas leci.
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198398 przez mgielka22
Agusia wspolczuje ze biedna sie nameczylas i tez bym ta babe normalnei udusila ciekawe czy ona by to zniosla jak Ty :) ale malutka cudowna :D :kiss: slodziak a ten usmiech ojejeje :D

Az sie nei mozna doczekac wlasnego <rozmarzona>
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #198400 przez gosia2324
Mała napisał:

Agusia no nieźle Cię urządziła ta dr :ohmy: :cheer: Dobrze, że widok dziecka wszystko wynagradza.

Dziewczyny czy waszym dzieciom schodziła skóra z rączek i nóżek, tak na zgięciach i między palcami?

Beti jak ten czas leci.

Jagodzie schodziła, zaczelam ja kapac w ZIAJCE i przeszlo :)
allegro.pl/ziaja-ziajka-plyn-do-kapieli-...rat-i1817395716.html
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198401 przez pati-m
Mała - mojemu synkowi strasznie schodziła na zgięciach stópek. Koszmarnie to wyglądało, tak jakby sie łuszczyła. Ale lekarka poradziła mi abym przy każdej zmianie pieluszki oprócz dupki smarowała też nóżki, no i te biedne stópki + nakładałam troszeczkę kremu penaten. Po 3 dniach nie ma śladu i skórka jest wszędzie gładka i ładniutka, a profilaktycznie i tak natłuszczam podczas zmiany pieluszki.
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198402 przez pati-m
gosia - też używam tego płynu do kąpieli :) polecam wszystkim :)
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198403 przez Pyśkaaaa
Agusia jak sie ona cudownie smieje jej...a porod mialas niezawesoły tylko udusic takich lekarzy... franca jedna
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #198411 przez magdamagda1988
Agusia sliczniutka jest mala Emilia urocza jak ja sie juz nie moge doczekac mojego malego...

A porod do najlepszych nie nalezal dobrze ze mala coreczka taka sliczana i kochana to wynagrodzila czekanie :)
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl