BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

12 lata 1 miesiąc temu #342040 przez chasiami
No duze juz sa nasze dzieciaczki :) no teraz swieta a za 2 tygodnie idziemy z mezem na wesele, jakos ciezko to widze bo wieczorem zazwyczaj juz jestem tak zmeczona ze ledwie co chodze a tu bedzie calonocna imprezka....jak sie to mowi slaskie wesele....no a najgorsza rzecz to jest ze nie mieszcze sie w biuscie w zadna sukienke. Mam 4 kolezanki co niedawdno urodzily i chcialy mi pozyczyc sukienki a tu lipa nie zmiescilam sie :(
Ale bylam w "ciucholandzie" bo u nas w Rybniku jest tylko jeden sklep z odzieza ciazowa i nic fajnego i w tym "ciucholandzie" kupilam calkiem ładną sukienkę :) wrzuce zdjęcia po weselu :) bo przy okazji zobaczycie mój brzuszek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #342041 przez agnesssa
Hej dziewczynki :)

A u mnie dzisiaj słońce świeci, ale jest 1 stopień :dry: I znowu skrobanie szyby z rańca, normalnie jestem już zmęczona ta pogodą, tym bardziej, że już zakręciliśmy kaloryfery bo nas rachunki zjadały żywcem, i teraz jest tak zimno w mieszkaniu, że nic nie pomaga się rozgrzać :huh:

Mój synuś dał o sobie wczoraj znać :lol: :lol: Siedziałam pochylona, i chyba zrobiło się maluszkowi nie wygodnie, bo dostałam kopa :lol: :lol: :lol: WOW jakie to uczucie :woohoo: Cudownie :woohoo:

Cały czas planuje pokoik dla dzieciątka i znalazłam super szablon do malowania, chyba coś takiego walnę na całą ściąnę :) Chciałabym pomalować pokoik w dwa kolory, tylko jeszcze nie wiem czy będą ze sobą współgrały :huh: Jasny beż i popiel :huh: I na ścianie w kolorze beżu namalować właśnie ten wzór :woohoo: Zobaczcie jaki słodki :woohoo: Pierwszy u góry zebra ze smoczkiem :D
www.szablon-studio.pl/kategorie.html?pro...102&sort_by=&page=15

albo coś takiego:
www.szeridan.pl/sklep-internetowy/naklej...a-welurowa-misie-d6/






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #342047 przez 26joanna
Cześć :)
agnesssa gratuluje kopniaczka :lol: fajne te szablony , ja tez pomału myślę nad pokoikiem :P
Dzisiaj po tygodniu siedzenia w domu czyli w dresie i koszulce ubrałam się do sklepu. Nie mieszczę się w nic , w spodnie przed ciążowe już brakuje z 5 cm , a ciążowe z guma dalej za szerokie ( bo na biodrach się trzymają) wiec zostały z "golfem" i te maja już się gdzie trzymać :silly: Nawet nie zauważyłam ze tak w ciągu tygodnia mi brzuchol urósł , za miesiąc to mnie nie wpuszcza do samolotu :lol:
U nas ładna pogoda , 10 stopni , a w zeszłym tygodniu było 21 :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #342073 przez Stokrotka
Dzięki kochane :) Tak Polal , moja babcia była wspaniałą osobą :) Tak, cieszę się, że zdążyłam jej powiedzieć o dzidziolku a mój tata o tym, że mnie już szturcha :) Dzień przed... w szpitalu babcia mówi do taty :"Co tak siedzisz i nic nie mówisz?!". No to powiedział.
Może to nie jest zbyt radosny temat, ale nie da się od niego uciec. Jest wpisany w życie i każde życie kończy się ... przejściem.
Pożegnanie babci było radosne. Księża mówili bardzo ładnie o babci. Szczególnie pięknie ten, który w pierwsze piątki z radością chodził do babci wyspowiadać ją i dać Jezusa. Obyśmy my zasłużyli by o nas tak dobrze mówić. Miało być zimno. Zrobiło się bardzo słonecznie, a na cmentarzu bardzo ciepło.
Moja siostra początkowo nie chciała zabrać dzieci. Dobrze, ze zabrała. Chłopaki zobaczyli, że to może być radosne rozstanie a nie ponure. Nie można dzieciom zabierać takich przeżyć, bo i tak się z nimi w końcu zetkną.
Tak wierzę, że babcia z góry opiekuje się nami i jeszcze bardziej wstawia się za nami, modli się. Ma więcej czasu :) Nie odciągają ją ziemskie cierpienia :)

Aganio pewnie czujesz dzidzie. Ja swoją czułam w 18 tyg. więc Tym bardziej możesz czuć, bo i więcej miejsca zajmują. Bliźniaki czuje się szybciej.Gratulacje synusiów :)

Ja w kościele nie przejmuję się. Jak potrzebuję usiąść, to siadam i nie oglądam się, co inni mogą sobie myśleć. W Środę popielcową, był masakryczny tłum, poprosiłam nawet jednego małolata, żeby ustąpił mi miejsca,bo jestem w ciąży. W pociągu też proszę jak nie ma miejsca, a tym bardziej jak jest tłok i ktoś mógłby wpaść mi na brzuszek. Mam koleżankę, która ma problemy z kolanami i kiedy wszyscy klęczą ona stoi.

Ja od dawna mam już brązową kreskę i od ponad miesiąca smaruję się oliwką dla dzieci, którą poleciła Patys. Jak się nie posmaruję, to mnie brzuchol swędzi. Jest tak fajna i delikatna. I chyba najbezpieczniejsza, skoro dla noworodków.
Moje wszystkie wizyty u gin i na USG trwają ok. 15 min a chodzę prywatnie do LUXMEDu.
Wiecie co... :blush: My jedna pierś "wylała"... :blush: tzn. zrobiła się taka plama przy jednym sutku :blush: Ciągle zapominam spytać się ginki. Nie wiem czy to tak zostanie, czy to coś oznacza. Nie jest to rozstęp.

Mała rzeczywiście dziwne, że nie jesteś ważona i nie masz mierzonego ciśnienia u lekarza. Ja u swojej za każdym razem, a internistka też za każdym razem mierzyła mi ciśnienie.

Agnesssa a nie chcesz weselszych kolorów dla dzidziusia? Na tej stronie naszej jest o urządzniu pokoika dla maluszka i tam też jest o oddziaływaniu rożnych kolorów. Akurat szarości są odradzane. Ja chyba pomaluję w dwa. Jeden ożywiający, drugi uspokajający. Szabloniki super :)

Mój dzidziuś chyba kręcił się znów, jak kładłam się spać wczoraj :) Chyba nie pasowała mu pozycja, w której leżałam. Tak mi intensywnie bulgotało w brzucholku :) Zmieniłam pozycję i uspokoiło się :)
Dobrego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #342091 przez agnesssa
Stokrotka fajnie, że pożegnanie babci było w takiej atmosferze, tym lepiej dla Ciebie, przygnębienie nie jest wskazane w ciąży :kiss: :kiss: Dzielna kobietka jesteś :woohoo:
Mam nadzieję, że z tą piersią to nic takiego, ale koniecznie zapytaj lekarza :)

A co do kolorów to właśnie mam z tym problem, bo mi się nic nie podoba, ale fajnie, że podpowiedziałaś mi z tą stroną :) Dziękować, na pewno sprawdzę. Najgorsze jest to, że różowy i niebieski z mety odpadł, nie podobają mi się niebieskie ściny, zielone też nie, a w całym mieszkaniu mam brązy, kawa z mlekiem i fiolet. I do tego pokoiku chciałam dać coś innego... :huh: Ale na pewno coś wymyślimy :D






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #342092 przez PolaL
Ania14.09 dopiero dopatrzałam się w tabelce Agnessy że pochodzisz ze Szczecina - a ja z Gryfina :) a już myślałam że nie będzie żadnej mamuśki z mojej okolicy.

Agness mogę poprosić o dopisanie miejscowości - Gryfino (zachodniopomorskie).


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #342096 przez PolaL
Welurowe misie na ścianę dla mnie wygrywają.
JA osobiście też miałam podobne plany okleić naklejkami ściennymi, ale że w czasie pierwszej ciąży mieszkaliśmy u rodziców w 1 pokoju to i szaleć nie można było ;)
Jak się wyprowadziliśmy to Szymkowi zaplanowałam pokój na piratowo. I całą ścianę pomalowałam mu na wyspę ze skarbami piratów.
Teraz "cosik" będzie na razie z nami w pokoju, muszę wyremontować dla niego pokój bo od przeprowadzki został nam 1 pokój nie wyremontowany. Teraz w ciąży nie mam za bardzo jak to zrobić ale jak już będę po to zaczynam remoncik. Ja to lubię sama sobie zrobić po woli remoncik ale będzie po mojemu :).


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #342100 przez Stokrotka
Agnesssa spoko, kiedyś musiała odejść, już chciała, tęskniła za swoim Tadziem :) Choć uroniłam po niej łezki, z takiej po prostu ludzkiej tęsknoty i uświadomienia, że już z nią tu się nie spotkam, nie porozmawiam i nie dowiem się nic od niej. Co było tajemnicą, to już nią zostanie. Uściskajcie mocno swoje babcie i wyciągajcie z nich jak najwięcej "tajemnic". :) Ja z mężem spieramy się w żartach czasami, kto pierwszy odejdzie :blink: On nie pozwala mi pierwszej ;)
Chłopaki mojej siostry mają pomalowany pokój na zielono. Podobno działa uspokajająco. Przydaje im się :laugh:
Właśnie zjadłam już obiad tak mnie zassało w żolądku :lol: Dobrze, że zostały mi śląskie z wczoraj i pyszny gulasz z indyka, mniam :silly: Mężowi tak ostatnio zasmakował mój gulasz, że kazał sobie robić codziennie :laugh: Ach cóż za radość, jak mężowi smakuje "żońskie" jedzonko, aż uszy się trzęsą :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #342111 przez Ania14.09
PolaL- to super, że jesteś z Gryfina! :) Ja mieszkam na obrzeżach Szczecina, bliżej Gryfina niż innych miejscowości. Też myślałam, że tu sam Śląsk :) :) :) Wiesz już gdzie będziesz rodziła? Szpital w Gryfinie chyba nie ma najlepszej opinii? Ja na Pomorzanach, bo tam należę do przychodni gdzie prowadzą mi ciążę i przez pobyt w szpitalu poznałam już sporo lekarzy, poza tym mają tam bardzo dobry sprzęt dla noworodków
Stokrotko- takie podejście powinno być każdej osoby wierzącej do osób, które odchodzą.
Jak pisałam było mi bardzo przykro, że nie podzieliłam się swoją radosną nowiną o ciąży z moją Babcią, że nie żyła chociaż dwa tygodnie dłużej. Jednak możecie mi wierzyć lub nie, moja Babcia przyszła zobaczyć moją córeczkę chyba w drugiej dobie jak wróciłyśmy do domu. W pewnym momencie w nocy obudziłam się, bo poczułam, że moje dziecko nie śpi,ale nie płacze i zamurowało mnie, bo zobczyłam poświatę w kolorze niezapominajek ( takie oczy miała moja Babcia i uwielbiała niezapominajki) i wiedziałam, że to Ona, że wie, że mam zdrową córeczkę :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: to było niesamowite przeżycie

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #342127 przez Stokrotka
Wierzę Ci Aniu :) Mój dziadek obudził mnie jak mąż zaczynał chorować. Przyśnił mi się. A mąż okropnie telepał się z gorączki. Pewnie sam by mnie nie obudził, żeby mnie nie denerwować.
Mojej cioci /siostra mojej babci/ zmarły mąż, też do niej przyszedł. Stanął na schodach i powiedział, że radio się popsuło. I rzeczywiście.
Mój siostrzeniec z kolei powiedział, że widział babcię /mojego szwagra babcię/. Mieszkali z nią dopóki nie odeszła, więc był z nią dość związany. Dzieci są czyste, więc to możliwe. Wierzę mu.
Możliwe, że to moja babcia z Bogiem posłała mi tą piękną tęczę :) , o której pisałam. Miałam doła, jak ją zobaczyłam , to uśmiechnęłam się i poprawił mi się humor. Zrobiłam zdjęcie, Potem dopiero skojarzyłam i zobaczyłam, że było to ok. pół godziny po odejściu babci.
W końcu my wierzący wyznajemy i wierzymy w "świętych obcowanie" :)

To miłe doświadczenia. Ale są te mniej miłe, gdy dusze przychodzą prosić o pomoc, modlitwę. Moja siostrzenica miała straszne sny z dziadkiem od drugiej babci. Była oczkiem w głowie dziadka, też jak mój siostrzeniec mieszkała z dziadkiem. Miała kilka lat, kiedy dziadek odszedł. Dziadek był dobrym człowiekiem, ale żyjącym z dala od Kościoła. Mi też się śnił, że ma głód Słowa Bożego. Dobrze, że siostra cioteczna powiedziała. Modliłam się za dziadka. Mam nadzieję, że pomogło.

Z okazji rozpoczynających się dziś świąt Triduum Paschalnego, Zmartwychwstania Pańskiego, życzę Wam kochane spotkania z Największym Świętym :) i radości z tego powodu :) Niech pomaga Wam w sytuacjach, które po ludzku są beznadziejne :)
Nie wiem czy będę jeszcze w ciągu najbliższych dni na forum. Teraz szykuję się, żeby pójść dziś z mężem i rodzicami na Mszę Wieczerzy Pańskiej a jutro rano jadę na badania i zostanę u rodziców, żeby pójść na Liturgię Męki Pańskiej. Buziaki :)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #342143 przez Madzia0605
Czesc dziewczynki;-)
Jejku jak mnie tu dawno nie było;-(
Ale mam nadzeje ze mi wybaczycie gdy wam powiem co mi sie przytrafiło, otóż lezałam w szpitalu ponad 3 tygodnie;( pewnego wieczoru zauwazyłam straszne krwiste plamy na bieliznie i co najgorsze z kazdą chwilą tej krwii bylo wiecej wiec strasznie sie przestraszyłam i pojechalismy na pogotowie.
Leżałam na podtrzymaniu dawali mi ciagle kroplówki i leki musialam cały czas leżeć, nawet nie macie pojęcia jak sie tam wynudziłam i jak to otoczenie wplywało na moje psychiczne samopoczucie :( oczywiscie tłumaczyłam sobie ze to wszystko dla dobra mojej kruszynki i na szczęscie wszystko sie unormowało i teraz jestem juz w domku :)

Musze szybko nadrobić wasze posty bo widze ze duuuuzo sie tu wydarzyło :) :)

A tak propo płci to dowiedziałam sie wczoraj że bedzie u nas dziewczynka :lol: :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #342184 przez agnesssa
Stokrotka łzy nie są niczym złym,ja to nawet lubię czasami uronić kilka łez na mnie działa oczyszczająco :blush: Tobie również spokojnych oraz rodzinnych świat życzę :kiss:

PolaL no ja również jestem z tych co muszą po swojemu :woohoo:

Madzia0605 dobrze, że już kryzys za Tobą, mam nadzieję, że już Ci się nic złego nie przydarzy :kiss: :kiss: Gratuluję córeczki :lol:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #342249 przez moniab26
Moja babcia odeszła 7 grudnia a za kilka dni zaszłam w ciążę, nie mogłam więc się z nią podzielić tą informacja ale wierzę,że ona już wie o tym, że będę miała maleństwo- jak będzie dziewczynka dostanie imię po babci - Pola ( Apolonia).
Wiecie, tak czytam o tych odejściach i naszych ciążach i przypomniało mi się, jak kiedyś ktoś mówił, że ktoś musi odejść żeby zrobić miejsce dla nowego życia... nie wiem może coś w tym jest...
Ja na szczęście już po porządkach świątecznych, nawet swoim aniołkom zawiozłam na cmentarz świąteczny stroik żeby i one miały święta...
Te welurowe naklejki są słodkie ale nie nadają się na te zmywalne farby typu Dulux, mają one natłuszczaną powierzchnię i naklejki się nie trzymają więc lepiej kupić szablon do malowania bo u mnie w domu wszystkie spadły...
Nie wiem czy jeszcze będę miała czas wskoczyć na forum więc od razu dzisiaj spokojnych i zdrowych świąt dla wszystkich forumowiczek :)


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #342367 przez makrelcia
moniab26 moja babcia zmarła 6 grudnia. Rano zrobiłam test i okazało się, że jestem w ciąży. a godzinę później zadzwoniła mam, że babcia nie żyje. Płakałam wtedy, że nie zdążyła się dowiedzieć o mojej ciąży a tak bardzo się o to modliła. Ale też tłumaczyłam sobie, że życie za zycie. Z ty, że za kilka dni dowiedziałam się, że to ciąża pozamaciczna i trzeba było usunąć. I już nie wierze w to życie za życie. Później ktoś powiedział mi, że kiedyś na jakąś okazję dostanę swój wymarzony prezent. I dostałam w zeszłym roku na urodziny - kolejna ciąża pozamaciczna i 27 szwów na 27 urodziny bo musiałam mieć operację bo pękł mi jajowód. Dlatego już nie chcę nigdy żadnych prezentów na urodziny, imieniny czy święta. I dlatego oddaliłam się od Boga, jakiś tak żal do niego mam. Za dużo cierpienia jak na tak krótkie życie

Ale smęce :( Ale mam zły nastrój :( Strasznie mi ciężko :(

Spokojnych Świąt !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #342388 przez agnesssa


Kochane moje, żeby nasze dzieciaczki rosły zdrowe i żeby ten czas wyczekiwania na nasze upragnione skarby upłynął przyjemnie i bezproblemowo :kiss: :kiss:

Makrelcia nie smutaj się, bo dzidzi będzie też smutno :kiss: :kiss:


No i już nie piszcie o tym, że ktoś musi odejść jak ma się dzieciątko urodzić, bo moja babcia w maju idzie na operacje i już wystarczająco się o nią boję :ohmy:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl