BezpiecznaCiaza112023

mata/dywanik? doradzcie mi :)

13 lata 4 miesiąc temu #43185 przez sylwus136
a wiec moje pytanie jest takie :
Kacperek zaczyna juz sam siadać ale rzecz jasna zdarza mu sie zrobić "bam" na podłogę :P
Mam zwykły mały dywanik przy łóżeczku ale on nie daje takie efektu ze jak mały sie bawi a by sie wywrócił to jak np. uderzy główką to nie bedzie tak bolało...
chciałabym kupić coś ale własnie nie wiem co na czym mały mógłby sie bawic i jak by upadł to miałby miękko.
Zastanawiałam sie nad takim grubym,miękkim dywanikiem albo nad jakąś matą ale czy takie w ogole są do kupienia ??
Możecie mi cos doradzic ? Byłabym wdzięczna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #43188 przez ilona
Sylwus ja mam coś w tym stylu www.zabawki-sklep.com/puzzle-piankowe-po...-ono-271-p-1169.html
ale oprócz tego jak Wiktor się na tym bawi kładę pod spód miękki i gruby koc, bo jednak czasem ma totalna głupawkę jak siedzi i zdarzy mu się czasem gwałtownie położyć :)


Edit
Zapomniałam dodać, że generalnie jest to dla dzieci powyżej lat 3 bo są tam małe elementy do układania, które dziecko w wieku naszych pociech może potraktować jako pysznie wyglądające jedzonko :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43205 przez Manga
Ja tak jak Ilona polecam puzzle piankowe.
Ja od 7 miesiąca życia Aleksa miałam nimi wyłożone 3/4 pokoju. W dobrej cenie można znaleźć na allegro.
Małe elementy po prostu powyciągałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43210 przez sylwus136
Dziękuje dziewczyny w takim razie poszukam ich :)
a mój mały od wczoraj sam siedzi choc własnie zdarza mu sie czasem wywrócić na brzuszek,plecki i znów próbuje siadać wiec sie strasznie wywija :)
a takie puzle to tez chyba ładna ozdoba ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43246 przez jedynaczka
sylwuś dokładnie świetna ozdoba do pokoku dziecięcego, ja swego czasu też miałam ułożone je na podłodze... a teraz część z nich jest ułożona na parapecie, bo eM uwielbia przesiadywać przy oknie teraz patrzy z zachwytem na śnieg :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43263 przez Mirella
Ja się przyznam że nic szczególnego na podłodze nie kładłam i jakoś tragedii nie było. No w największe mrozy kładłam karimaty, ale to dlatego że mam zimną podłogę. Poza tym miałam dwie tzw maty edukacyjne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64562 przez sloneczko
dziewczyny zamierzam taka mate kupic (jednak) ale znalazlam ze zwierzatkami, i ma troche czesci, i teraz mam pytanie, moze ktoras z Was ma taka, i moze mi powiedziec czy mala bedzie mogla te male czesci szybko wyjac?

czy nawet jak przy cyferkach czy przy abecadle sa takie malutkie czasteczki, czy latwo sie je wyjmuje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64566 przez sloneczko
ilona napisał:



Edit
Zapomniałam dodać, że generalnie jest to dla dzieci powyżej lat 3 bo są tam małe elementy do układania, które dziecko w wieku naszych pociech może potraktować jako pysznie wyglądające jedzonko :)


o wlasnie teraz doczytalam, hm.. nadal je polecacie?

i tez widze ze ilonka ma zwierzatka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64606 przez ilona
sloneczko ja schowałam głęboko do szafy bo Wiktor te zwierzątka rozebrał na czynniki pierwsze i na pewno gdybym nie pilnowała go wtedy bardzo uważnie pokusiłby się o któryś kawałek.
Literki na pewno bezpieczniejsze, bo są to dość duże elementy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64618 przez Manga
Ja miałam literki i cyferki z mnóstwem malutkich elementów, które po prostu powyciągałam.

Ale...

W Belgii i Francji wycofano ze sprzedaży tak popularne u nas puzzle piankowe ze względu na obecność substancji rakotwórczych.

Więc może coś w zamian. Wiem, że teraz rodzice polecają np. maty sportowe
nie ma w nich małych elementów, które dziecko może odgryźć lub połknąć, są grubsze
i podobno łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64689 przez sloneczko
Manga wlasnie wczoraj jak ogladalam te maty to tez tak pomyslam o sporwowej ale przewaznie sa prostokatne a ja bardziej kwadratowe potrzebuje, bo chcialam do kojca.

ale widze ze to co myslam jednak u ilonki sie sprawdzilo, i u mojej kuzynki tez, wlasnie te cyferki bardziej sie sprawdzaja niz zwierzatka, choc zwierzatka symlatyczniej wygladaja.

ale ja chyba wyciagne z pudla ta inna mate edukacyjna z materialu, zobacze jak ona sie sprawdzi.

a wlasnie co do tych sybstansji rakotworczyk to cos mi sie obilo o uszy, ktos juz o tym na forum wspomnial.

to juz dwa minusy...

dzieki za rady ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64713 przez paulinkaaa2202
Tak dziewczyny już o tym pisały
dzieci.pl/breedingAid,12953908,title,Prz...ml?smgputicaid=6bc03


Ale trochę mi się w to wierzyć nie chcę dużo moich znajomych ma te puzzle i wszyscy są zadowoleni ciężko wyczuć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #66002 przez sloneczko
ja wczoraj w sklepie spodkalam 10 puzli wiec odrazu kupilam, zobaczymy jak sie sprawdza, jak od wczoraj jest wszytsko ok.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209974 przez Manga
Odświeżam temat, bo czas idzie do przodu, może pojawiło się coś innego ładnego, użytecznego i pełniącego dobrze swoją funkcję na podłogę dla maluszka?

A może po prost jakiś ładny grubszy dywanik?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #225655 przez hanyap
sloneczko napisał:

ja wczoraj w sklepie spodkalam 10 puzli wiec odrazu kupilam, zobaczymy jak sie sprawdza, jak od wczoraj jest wszytsko ok.


Też mamy puzzle, ale niestety nigdy nie spełniły funkcji, które szczytnie sobie wymarzylismy- jak Mała tylko je widzi pierwsze co trzeba zrobić to rozłożyć na części pierwsze:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl