BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

12 lata 7 miesiąc temu #204907 przez lilian355
hejka Wam wszystkim z samego rana :) odebrałam wczoraj te wyniki i chyba z tą krzywą są dobre bo zazwyczaj jak coś nie jest w normie to wyniki są zaznaczone tłustym drukiem, a tu czcionka jest normalna :) więc chyba nie mam się co stresować... jedynie z morfologi erytrocyty i lekuocyty czy coś tam w tym stylu mam o 0,1 więcej niz powinno być, a tak to razem z moczem wszystko wskazuje że w normie :) zresztą... w środę zobaczymy co lekarz powie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #204937 przez vestusia
Lilian355, w ciąży leukocyty mogą być podwyższone, więc to akurat nie powinno być żadnym problemem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #204950 przez krzymina
Drynek dzięki za te linki-będę z nich korzystać chociaż u mnie jest tak że czasem przez 2 h wcale się nie rusza a np.wieczorem fika i kopie jak szalona,ostatnio męża mówiącego do brzucha kopnęła centralnie w nos aż odskoczył :-)
Drynek też musiałam przez pierwsze 5 miesięcy leżeć,byłam zrozpaczona,myślałam że oszaleję,każdy mnie pocieszał że dziecko mi to wynagrodzi,żebym przetrzymała i musiałam wytrzymać,30 razy dziennie wymiotowałam,nawet przez sen,płakałam już z wyczerpania,potem doszła przepuklina a potem cukrzyca ale pocieszam się że jeszcze 2 i pól miesiąca tej męki,znoszę nieprzespane noce,potworne skurcze łydek co godzinę które mnie budzą,ciągłe mega migreny,nieustający katar i kaszel,ciągły głód bo niewiele mogę jeść i mało i każda z nas wszystko by zniosła dla swojego maluszka tylko żeby był zdrowy.Wytrzymaj 2,5 miesiąca szybko teraz już zleci,zobaczysz.I mimo że wiem że potem będę zdana sama na siebie,ew.na męża jak w pracy nie będzie to nie mogę się już doczekać,chcę już zobaczyć tego maluszka,niech się drze,niech mnie bolą cycki ale żeby wszystko tylko było ok.Wszystkie powinnyśmy być dumne z tego że tyle już przeszłyśmy i dałyśmy radę ze swoimi różnymi chorobami i dolegliwościami.My marzyliśmy o dziecku 7 lat ale się nie udawało nie wiadomo czemu,co to jest 9 miesięcy w stosunku do tych 7 lat starań,znam też pary które dłużej się starają i nic z tego nie wychodzi,dlatego doceniam to co mam,mimo kiepskiego zdrowia i zwątpienia które czasem mnie ogarnia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205114 przez tygrysica
7 lat...długo.
My sie raz staralismy jakies 4 miesiące i nic, potem odpuścilismy, bo miałam kiepska pracę. A teraz to od pierwszego razu ;) Aż się sama zdziwiłam, bo jestem po 2 laparoskopiach- mam endometriozę i myslałam, że mozliwe, że w ogóle nie będę mieć dzieci :) a tu suprise :blink:
Koleżanka moja właśnie teraz, we wrzesniu miała mieć inseminacje, bo sie starają cos 2 lata i nic.
Właśnie wróciłam z małego wypadu na pocztę, a po drodze zahaczyłam o sklepik i przyniosłam do domu 2 body z długim rekawem... I kupiłam na allegro przewijak na łóżeczko.

Mój mąż tez dzisiaj nie próżnuje z wydawaniem pieniędzy i kupił wreszcie samochód. 2 miesiące bylismy bez- potworność- nie miałam jak na zakupy jeździć- musiałam z moim tatą, autobusem, albo pożyczać. Ja nie umiem robić jedzeniowych zakupów na osiedlu, w dodatku drożej tak wychodzi (jakies drobiazgi i warzywa czy owoce to tak). Zawsze do marketów jeździłam, a mam ich duzo w okolicy, bo i Alma, Carefour, Real, Lidl i Kaufland więc jest w czym wybierać. W każdym (no może poza Kauflandem, którego nie lubię, ale jest najbliżej) mam swoje ulubione rzeczy, po które jeżdże...

Dziewczyny, nie poddawajcie się tylko szukajcie wszelkich pozytywów- np dzisiaj jest piękna pogoda i korzystny biorytm- mozna chociaż na balkon na cwhilę się wytoczyć i ostatnie promyki na twarz zebrać. Jest weekend więc mężusie w domkach, a to tez przecież miło. Pewnie i z parę ulubionych programów w TV jak co tydzień leci ;) Zaproście koleżanki- niech Was odwiedza i poplotkujcie choć przy zbożowej kawie- do mnie dzisiaj znajomi przychodza, a we wtorek kolejna kumpela z pracy- i fajnie, bo to zawsze urozmaicenie jest i czlek mniej z obiegu wypada. Ostatnio, jak była jedna koleżanka to sie dowiedziałam, że u mnie w robocie wszyscy chorzy na jakąś wredną grypę więc się cieszę, że już mnie tam nie ma, bo trzeba się z dala od zarazków trzymać...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205121 przez tygrysica
a na poprawę humoru:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205126 przez luska
hej laseczki

lilian mi się wydaje , że nie ma co panikować z tymi wynikami, nigdy idealne w normie nie będą :)

Krzymina kurak 7lat bym zwariowała chyba :( Jak sie za pierwszym cyklem mi nie udało przy majstrowaniu synka, to mój miał mnie dosyć :dry: Bo co tydzień latałam na krew .co drugi dzień robiłam test .Masakra jakaś ale po 2 miesiąca się udało a teraz to był złoty strzał :P
A dzidzius na pewno ci wszytko wynagrodzi:)

Jaknamisła Tygrysica , teraz trzeba korzystać z ostatnich promieni słoneczka z dobrej aury no i wy jeszcze macie chwile na to słodkie lenistwo , tez korzystajcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205132 przez drynek88
Raz jak mialam podwyzszone o duzo leukocyty i erytrocyty to mialam bakterie wtedy w moczu i bralam tabletki ale to zalezy jak duzo podwyzszone w wiekszosci to miesci sie w normie wiec pewnie jest tak u ciebie :)

My z mezem zaczelismy starac sie od stycznia a w marcu zaszlam wiec tak od razu tez nie bylo ale mam duzo znajomych niestety ktorym nie moze sie poszczescic nie wiadomo z jakiego powodu przykre to jest naprawde w pracy bylo najgorzej bo mialam kolezanke z tego samego dzialu i ciagle bylam z nia w pracy wiec jak ja sie dowiedzialam i ciazy to bylo mi bardzo przykro z nia rozmawiac bo ciagle plakala wiec staralam sie przy niej tak nic nie mowic ale sama byla ciekawa i pytala o wszystko bo nie zna jeszcze tego uczucia...mam nadzieje ze takim ludziom los w jakis inny sposob wynagrodzi to cierpienie i oczekiwanie

Ach jakbym chciala miec meze w domu w weekend a on ciagle w pracy ostatnio i jest to powod do naszych klotni jakby byl w domciu to od razu mialabym lepszy humor a tak to oczekuje kiedy wroci z pracy i czekam z obiadkiem ktory mamusia przyrzadzila hehe
Jakos jestem dzisij obolala od tego lezenia i cos glowa mnie pobolewa a malutka miala dzisiaj o 5 rano czkawke jak maz wstawaldo pracy hehe tak czulam normalnie glowke i buzke slodkie to bylo.Coraz bardziej uswiadamiam sobie ze zostaly mi 2 miesiace i kilka dni do terminu porodu achhh juz coraz blizej



..Natalia..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205160 przez tygrysica
Tez tak macie, że targają Wami żądze? Ja np jak juz sobie cos umyślę- np torbe do wózka konkretnej firmy to jakiejś obsesji dostaję ;) Np teraz właśnie sobie konkretną torbe ubzdurałam i sama siebie przekonuje, że trudno, że taka droga, ale mi się podoba i nawet zarejestrowałam się na e-bay'u bo myślałam,że taniej będzie. A wczoraj chciałam inną- znalazłam ją na tablica.pl i normalnie jak się w nocy budziłam to o niej myślałam :lol: Super była- w sklepie 400zł prawie, a laska chciała 100zł za nowa, bo ponoć 2 miała, ale niestety...już nieaktualne :angry: No i teraz się napaliłam na taką, co wczesniej chciałam i tez tańsza (choc tylko o 100zł), ale używana i nie wiem czy jednak 120 + przesyłka to nie duzo jak za torbe do wózka, ale MI SIĘ PODOBA! :side: Normalnie mi odwala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205177 przez krzymina
hehe dziewczyny ja sobie upatrzyłam śpiwór do wózka na Allegro i tak się napaliłam na niego że w końcu go zamówiłam,jak przyjdzie to wkleję zdjęcie.

no już nam w sumie mało czasu zostało,szybko zleci,ale napiszcie później co i jak po powrocie ze szpitala choćby jeden post,ja napiszę choćbym czasu nie miała.

Tygrysica masz rację,jest dziś super jesień,taka ciepła aż na działkę pojechaliśmy (nie mamy balkonu) ale staram się nie jeździć tam za często ze względu na mega wyboistą nieutwardzoną drogę i na każdym wertepie mam wrażenie że mi się zaraz macica oderwie od tego trząchania.

Drynek mnie dziś cały dzień boli mnie głowa,wzięłam Paracetamol i nic.
I właśnie nie wiem jak z tą czkawką jest bo ja czułam w nocy rytmiczne podskakiwanie dzidziusia jakby miała czkawkę ale ciężko mi powiedzieć czy to było to bo nie było słychać czkania ,jak mojej siostry synek miał czkawki w brzuchu to było wyraźnie słychać i cały brzuch jej się ruszał.A ja się w nocy przestraszyłam z początku że może to takie jakieś rytmiczne skurcze bo się na tym nie znam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205194 przez adiafora
Dzieciaki coraz bardziej rozbijają się po naszych brzuchach :) Co do zakupowych zachcianek to nawet nie gadajcie, zawsze byłam dumna z mojej dyscypliny budżetowej .A tera z rzeczami dla dziecka to istne szaleństwo. Jakie kosmetyki kupujecie maleństwom?
Pogoda piękna , lubię październik, 03 obchodzimy 2 rocznicę ślubu . Ciekawe jaką niespodzianką zaskoczy mnie mąż:)

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205195 przez adiafora
Zapomniałam się pochwalić , że ostatnio mąż bez powodu przyniósł bukiet róż było to bardzo miłe:)

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205455 przez drynek88
He he żadze sa ale ja to musze byc rozsadna bo bym poszla z torbami hehe jak wyplata to wszystko mnie kusi dla maluszka i nie moge przystopowac dopoki maz mi nie przypomni

Krzymina a co do czkawki to od razu idzie to rozpoznac czuc poprostu takie czkanie podnoszenie sie rownomiernie brzusia i lekkich drgan przyjemne to jest ale dzwieku nie slysze hehe usmialam sie jak czytalam ze twoja siostra slyszala odglosy fajnie

Adiafora i co dostalas maz cie czyms zaskoczyl? ja ostatnio dostalam na rocznice a zadko sie przypomni mezowi o kwiatkach tak bez okazji czesciej raczej to mi cos slodkiego przyniesie na moje zachcianki hehe

A co do kosmetkow ktorych bede uzywala to Emolium na 100% mimo tego ze te kosmetyki troche drozsze od innych to tak postanowilam bo sa bardzo dobre i skuteczne a nie slyszalam zeby jakis dzidziulek mial od nich uczulenie.Postanowilam tak dlatego bo ciagle slysze od znajomych jak wybieraja kosmetyki np. Nivea, Johnons baby to tez uczulaja wiec wole kupic raz a pozadnie zeby pozniej sie nie denerwowac

Kochane a chcialam was zapytac co bedziecie kupowac ogolnie do pielegnacji dzidziusia do przemywania oczek, pepka-kikuta, ogolnie na goraczke co bedziecie dawac np, na wzdecia, a czy macie wiecej informacji dotyczacej witaminy K czy D ktora daje sie dziecku po 1 kropli na krzywizne? jak to wyglada

Pozdrawiam i zycze milej niedzieli



..Natalia..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205493 przez luska
hej laseczki

Z zakupami sie nie wypowiadam , samych wozkow mam 3 hehe .Jeden 3 funkcyjny ,2 funkcyjny i parasolkę ;) Resztę tez w ilościach wystarczających , tylko na ciuszki mogę sobie pozwolić ;)

Adiafora fajnie , ze mąz tak doba , mój jakoś w zeszłym roku mi na dzień kobiet kupił ina niego to i tak mega wyczyn B)

A co do kosmetyków to się przekonałam do hippa a miałam większość jaka jest dostępną na rynku i po nich mały miał najfajniejsza skorka , milutka gładziutka.Wiec teraz też kupie ale bez przesady oczywiście ;)

Drynek Eomolieny stosuje się u dzieci z bardzo sucha skore a nawet powiedziała bym problemową, bo tak to jest to bez sensu.To raczej już kosmetyk do "zadań specjalnych"
Doi oczek woda przegotowana lub sol fizjologiczną, a pępuszek według nowych zaleceń niczym lub octensept(mogłam coś przeliterować :blink: )

A z witaminami to co szpital to obyczaj , mi kazali po chyba po 5 kropelek tego i tego, witaminę K juz nie pamiętam przez ile musiałam dawać ,a witaminę D jakoś około 6 miesięcy , bo małemu za szybko ciemiączko się zrastało.Ale mowie z tym t roznie jest , ale na pewno w szpitalu cie poinformują lub zapiszą w zaleceniach w książeczce zdrowia.No chyba , że położną ci o tym powie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205524 przez tygrysica
hej.
ja dzisiaj walczyłam se sobą i udało mi się niekupić body i gatek w galerii hadlowej. Za to pooglądałam sobie ciuszki w Zarze i miodzio- śliczności dla chłopaczków tez ;) Przynajmniej wiem ile co kosztuje i za ile licytowac na allegro- jakoś fajniej robić zakupy na aukcjach, bo to dodatkowa adrenalina ;)
Za to wydalismy troche na mojego męża, bo i kurtkę i sweter i koszulę i szalik ;) A potem dobre żarełko w Jeffsie...miła niedziela :)
Co do kosmetyków to mam oliwkę, bo mi została jak dla siebie kupiłam, jakies próbki różnych- akurat sie wypróbuje które fajne ;) Mam jeszcze krem z filtrem 50tką dla dzieci, który sobie w kwietniu kupiłam.
Z innych ciekawostek to ponoć:-jak nożyczki do paznokietków to tommy tippee; - smoczki NUK (ale moga być w ogóle nie potrzebne jak się piersią karmi, przynajmniej na początku); - majtki poporodowe z siateczki (chyba, że cesarka to trzeba sprawdzać żeby się szwy nie zaplątywały w oczka); - wkładki laktacyjne Belli; - husteczki do pupy z Lidl'a bo najprzyjemniejszy zapach ;); - karuzela nad łóżeczko - można obejrzeć na youtube (koniecznie posłuchajcie melodyjek, bo np. niektóre moga do szału doprowadzić, albo fałszują :dry: ); - jak torba do wózka to porządna, bo jak tania to juz lepiej jakąs stara swoją zaadoptować; - na kolke tez pomagają leżaczki z wibracjami :) ; - a maty się nie sprawdzają, bo dziecko z nich "ucieka" :blink:
Jak coś sobie jeszcze przypomne/wyczytam to napiszę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205546 przez krzymina
Ja do pępka będę stosować też Octenisept,na kolki koleżanka która wypróbowała na dwojgu swoich maluchów Gripe Water,do noska Nasivin a do pupy Sudokrem i Linomag,na gorączkę nie mam pojęcia co się podaje,smoczki Avent silikonowe a na reszcie się nie znam.
Znów mnie mdli i zaczęłam wymiotować :-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl