BezpiecznaCiaza112023

usg genetyczne

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1056058 przez Agunia85
Dziewczyny wy już pewnie po badaniach przezierności karkowej u maluchów?? Ja dopiero przed.. za 2 tygodnie mam .Czy któraś z Was robiła badania genetyczne chodzi mi o usg + badania z krwi pod względem wad genetycznych?? To moje 2 ciąża i żadnych wskazań nie mam do robienia takich badań ale trochę mi gin namieszał w głowie bo powiedział ze oczywiście jeśli chce to mogę prywatnie zrobić takie pełne nieinwazyjne badania które daje pewność że wszystko ok i już się drapie w głowę.. Jak tam u Was w tej kwestii
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056060 przez magmus88
Ja od siebie mogę powiedzieć tylko tyle, że powinno to być badanie standardowe dla każdej przyszłej mamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056061 przez kakasia20
Ja mialammto badanie refundowane. Gdyż byłam po poronieniu Ciągle krwawilam.byłam na podtrzymaniu ciąży obecnej .A to moja 3 ciąża .

Więc badanie u nas wyglądało tak :
Przyszłam dałam.skierowanie. wypelnilam.dane w ankiecie. Po czym zwazono mnie lub sama podajesz wagę swoją.
Potem oczekując na wizytę położną zawołała mnie. Do gabinetu gdzie pobrala krew na badanie paap .wyniki są do 2 tygodni wysyłane na maila .
A na iść ginekolog ogląda dokładnie maluszka gdzie jest ułożony mierzy go ogląda pęcherz nerki narządy przerwę między karkiem. . Jeśli jest duża to jest jakaś wada. Do każdego pomiaru jest skala w którą albo się miescisz albo przekracza lub jest zanizona....
Usg wylicza ci termin porodu .gin daje ci po badaniu pełno zdjęć dzidzi :) ja ddostalam zdjęć 2 kartki A4 he i opis. Plus do 2 tyg opis na maila z paap lub osobiście ci dają .

Baranie to wykrywa wady genetyczne .
Też bałam się tego badania Ale dałam.radę i dziś mam za sobą prawie 20 tydzień ciąży :):)

Też myślę że powinno być obowiązkowym badaniem ciężarnych .
Aha zapomniałam a koszta są różne w zależności od kliniki Ja jak bym nie miała przekazu za badanie usg kkoszt 200zł plus osobno paap krew
Ok 300 Więc drogo jak bez skierowania .Ale coś za coś :) pozdrawiam

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl