BezpiecznaCiaza112023

niejadek

13 lata 7 miesiąc temu #31649 przez sloneczko
a jak bys czasem probowala przy otwartym oknie, choc ja mysle ze on musi cos tam widziec i dlatego moze je, a nie swieze powietrze, ale pomysl kiedys bedzie deszcza padal czy snieg i co wtedy?

sama niewiem co mnie jeszcze czeka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu - 13 lata 7 miesiąc temu #31650 przez jedynaczka
ale zrozum słoneczko jeśli dziecko już od pewnego czasu nie chce jeść prawie że nic, to człowiek łapie się wszystkiego żeby tylko cos zjadło w końcu.
Jeśli nawet w zimie miałabym go karmić na balkonie albo nawet na parapecie :)

mam nadzieje że Twoja Laura nie bedzie miała takiego problemu życze Ci tego z całego serca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31651 przez sloneczko
ja Cie rozumiem, dlatego dopisalam niewiem co mnie czeka, i pamietam jaka byly historia z moim chrzesnikiem, wiec doskonale cie rozumiem i staram ci sie podopowiadac choc doswiadczenia nie mam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31653 przez jedynaczka
wiem wiem :)
nie chciałam Cie urazić... no troche by to absurdalnie wyglądało jakby lało albo śnieg sypał a ja z małym na balkonie i namawiam go na obiadek :D
w końcu sąsiedzi mieliby o czym gadać że rozum już całkowicie straciłam :D
ale własnie może masz i racje że mały coś tam zobaczył także dziś spróbuje go nakarmić na parapecie w pokoju :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31655 przez sloneczko
cos Ty nie urazilas, tak latwo nie jest ze mna ;)

no wlasnie sasiedzi, oni tez sobie dodaja.

a tak na marginesie, to rano wieczorem dajesz malemu mleko a tylko raz cieple danie jako obiad, pytam bo juz mysle jak moja mala bedzie starsza jak mam to robic, czy tez tak czy czesciej mleko czy jakas kaszke a mniej obiadku. (wiem poiwinno to byc w "karmienie maluszkow" ale tak do glowy mi teraz przyszlo)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu - 13 lata 7 miesiąc temu #31657 przez jedynaczka
rano po przebudzeniu mały dostaje kasze, ale w sumie nie tak od razu na łóżku tylko jakąś godzine później, za 2 godziny ma drugie śniadanie, czyli np jajko, albo paróweczka, albo ciepły tościk z masełkiem i z szyneczką, około godzin 13 je deserek, albo serek, albo kisiel albo jakiś jogurcik albo owoc poprostu. no i popołudniu zninawidzony obiadek :) powiwnien już mały jeść dwudaniowy, ale on ma problemy z jednym daniem. więc w zależności co mamy na obiad jest to albo zupka albo coś innego :) no i później mały dostaje mleko z kleikiem ryżowym w kubeczku już na szczęscie i na noc kasze z butli....a przez noc jeszcze wytrąbi całą butle mleka niestety...

ale to tylko tak różowo wygląda :)
w rzeczywistości mały czasem zje wiecej a czasem tylko kilka łyżeczek...

nasz lekarz stwierdził że jak dla mojego dzieciątka taki jadłospis jest prawidłowy... ale każde dziecko jest inne więc nie sugeruj sie jakoś bardzo tym co napisałam :)
Twoja Laura jak ją bedziesz obserwować uważnie sama Ci pokaże co i kiedy bedzie chciała jeść tak było z moim eM ale teraz wszystko przewróciło sie dogóry nogami, już nie wspominając o tym że odkąd mały zaczął chodzić a nawet już biegać to biedak nawet nie ma czasu sobie posiedzieć a co dopiero mówić o jedzeniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31659 przez sloneczko
rozumiem, ale wyobrazam sobie jak to wyglada, bo zastanawialam sie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31661 przez Madzia89862
a moze zaczelo mu niesmakowac jedzenie?:)czasem sie cos poprostu przejada czlowiekowi i dziecku moze tez?juz sama nie wiem.moj tez czasem nie chce jesc ale wiesz co u nas momaga?gdy pozwole mu raczka grzebac w misecze:)troche z paluszkow zje a tak to je jak daje:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31679 przez Mirella
matko jedynaczka ja się chyba siedmiu dań doliczyłam u Mikołaja.... ja karmię cztery razy dziennie tylko....
rano butla, potem obiadek, jedno danie i się cieszę jak zje całe, później jakiś owoc z biszkoptami serkiem albo kaszką manną, niestety z kaszką manną najlepiej wchodzi, wolałabym zeby co innego jadła, i na noc kaszka bobo vity i tyle. po drodze jakieś soczki czy herbatki. A z dawaniem do rączki to dokładnie tak samo u nas jest, poliże albo i nie, i buch na podłogę :) Ale morfologię ma dobrą, waży w normie, mierzy też, to chyba nie jest źle póki co....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu - 13 lata 7 miesiąc temu #31688 przez _aga86_
Julka dostaje 5 posilkow + w nocy jedna butla mleka- nie wiem co sie porobilo kiedys nie potrzebowala mleka w nocy:/ Jedynaczka ja jak Julka nie chce jesc (nie jest to zbyt czesto, ale sie zdarza) daje Jej komoreke- niezbyt to wychowawcze, ale tylko to wtedy dziala. Moje dziecko badziej interesuje sie np. komorkami, pilotami, kabelkami itp. niz wlasnymi zabawkami. I jak dostanie komorke jest w niebowzieta i w ten sposob zje wszystko co ma na talerzu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31694 przez Madzia89862
oo tak pilot komorka wszytsko co ma kable i przyciski:)chyba wwzytskie dzieci to lubia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31699 przez _aga86_
Tylko, zeby nie bylo komorka musi byc sprawna, bo zepsute i zabawkowe nie interesuja mojej niuni:D tak samo z pilotami- musza przelaczac programy, bo nie sa zbyt interesujace jak wyjme z nich baterie :D A tak do tematu jednyaczka sprobuj dac malemu np. lyzeczke, zeby mogl sobie grzebac w miseczce- moze jak tym sie zajmie to automatycznie bedzie otwieral buzke. Ja rowniez jestem zdania, ze to jest pewien etap i przejdzie. A moze udaj sie do lekarza niech przepisze malemu jakies wit. tak by nie wrocila anemia do czasu az maly zechce jesc...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu - 13 lata 7 miesiąc temu #31709 przez jedynaczka
zabawianie małego różnymi rzeczami nic nie daje niestety...
a już pisałam w którymś wątku o jedzonku, że u mnie mały od dawna je łyżeczką i widelczykiem. ale teraz zrobiła sie z tego tylko zabawa i wyrzucanie wszystkiego na podłoge, już chyba znudziło mu sie trafianie do buzi...

ta Mirella masz racje dużo jedzenia bo nie zawsze wszystko mały zje...
a ja wiem że jest głodny bo bierze buste butelki i daje mi żebym go nakarmiła...
kasze by zjadł ale coś innego z łyżeczki już nie...
dlatego co jakiś czas próbuje mu coś wcisnąć....
moze to jest i błąd nie mam pojęcia... ale już sama nie wiem co robie dobrze a co źle jeśli chodzi o to żywienie małego :|
pójde z małym do lekarza jednak masz racje Aga ale pewnie najpierw zrobie mu w poniedziałek morfologie żeby było wiadome co i jak...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31960 przez sloneczko
i zmienilo cos sie jedynaczka u eM?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31985 przez jedynaczka
ostatnio zjadł miseczke rosołu, wczoraj troszke zupy, serki..
mam nadzieje ze sie w końcu rozje.... na czwartek jesteśmy umówieni do lekarza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl