Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Jak zahamować laktację?

7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #118555 przez martela89
Dziewczyny moja Vanesska odrzuciła cyca :(
Kilka dni temu jadła jeszcze rano ale teraz już nie chce.
Poradźcie mi jak mogę zatrzymać laktację?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #118557 przez martela89
sorki za błąd w za C hamować :lol:

7 lata 3 miesiąc temu #118560 przez natmur11
moja siostra ograniczyla picie napoji i samo zniklo. mysle ze my tez powoli bedziemy sie zegnac z cycem...

7 lata 3 miesiąc temu #118609 przez SISUNIA88
ja piłam herbatę z szałwii i prawie zanikło...ale nie do końca : jeszcze minimalna jest...

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"

7 lata 3 miesiąc temu #118682 przez sloneczko
Martela, wiem co czujesz jak mala odrzucila cyca, moja odrzucila go w 8msc ale ja miesiac odciagalam, i od 9 do tydzien przed roczkiem jeszcze karmilam, gdy moja zachorowala odrzucila go calkowicie, a ja juz nie mialam sily odciagac.

U mnie laktacja nie byla silna, bo lauri pila tylko raz w nocy i nad ranem, ale po 3 dniach odczulam, zrobilo mi sie zapalenie piersi,(lekkie) odrazu pobieglam do apteki i poprosilam glubulki homoopatyczne BRYNIA D6, jesz je 3 razy dziennie po 5, ja widze ze mam jeszcze pokarm, ale piersi nabieraja ksztaltu i nie bola.

dodatkowo ograniczam sie w piciu w wiekszych ilosciach plynu.

jak masz tez bol piersi to w kazdej chwili mozesz wziasc paracetemol.

Pozdrawiam!

7 lata 3 miesiąc temu #118718 przez martela89
sloneczko przez 2 dni prawie ryczałam ale dzisiaj rano moja królewna przeprosiła się z cycusiem i rano ślicznie jadła i jak ją usypiałam to też. Czyli nasze poranne karmienie jak na razie jeszcze trwa,ale ja się cieszę :lol: :woohoo:

7 lata 2 miesiąc temu #133206 przez xalax
U mnie zadziałało:
- mało picia
- ciasnawy, sztywny biustonosz
- coraz rzadsze odciąganie

7 lata 2 miesiąc temu #133906 przez annaioliwka
Mi polozna mowila ze picie herbaty mietowej znacznie zmniejsza laktacje.
Ja sama nie probowalam, bo jeszcze karmie - wiec nie wiem czy to jest skuteczne, ale mysle ze warto sprobowac.

"..Bo w zyciu chodzi o to, by miec przy sobie tych, co sa cenniejsi niz zloto.."

7 lata 2 miesiąc temu #134066 przez martela89
W dniu w którym mała odstawiła cycusia to piersi przestały mi nabierać,przez kilka dni piłam szałwię i tylko tyle żadnych laktatorów piersi też nie miałam twardych :)
A teraz już prawie nie mam mleka :)

7 lata 2 tygodni temu #170659 przez eash
jeśli piersi mocno nabierają, a jesteś pewna, że nie chcesz już dalej karmić i chcesz w szybkim tempie zakończyć laktację, poproś lekarza pierwszego kontaktu o wypisanie recepty na Bromergon. mi wystarczyły niecałe dwa opakowania, brałam dwie tabletki dziennie (lekarz powie ci, w jakich dawkach przyjmować). oczywiście jednocześnie powinnaś odstawić dziecko od piersi, a pokarm odciągać tylko w razie konieczności i tylko tyle, by piersi nie robiły się twarde jak kamienie, bo kontynuowanie karmienia i regularne odciąganie pokarmu "do zera" niweczy efekty brania tabletek i powoduje, że laktacja się utrzymuje. pamiętaj też, że spożywane przez ciebie płyny po 3-4 godzinach "zamieniają się" w mleko i wędrują do twoich piersi ;) dlatego ogranicz picie do minimum. a jeśli chcesz, możesz dodatkowo popijać szałwię, ale przy Bromergonie nie będzie to konieczne. dodam, ze choc jestem ponad 7 miesiecy po porodzie i ponad 4 miesiace po odstawieniu malej od piersi, to czasami, jak mocno nacisne sutek, cos mi tam kapnie, ale w zasadzie mleka od dawna nie mam. aha, jak bralam Bromergon, juz po paru dniach mleko w piersi zamienilo sie w bezbarwny plyn, taka jakby slodka wode, ktora mala od czasu do czasu popijala, ale najesc sie tym juz nie mogla. a potem bylo tego coraz mniej, tak ze wcale nie musialam odciagac.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka