BezpiecznaCiaza112023

Od kiedy podawać stałe pokarmy

14 lata 1 miesiąc temu #6114 przez Madzia89862
Drogie mamusie miałam problem z odnalezieniem wątku dlatego utworzyłam nowy.Moje pytanie zatem takie od kiedy wprowadzałyście stałe pokarmy dla swoich maluchów. Moj syn za niecały tydzień skończy cztery miesiące.Co podawałyście jakie posiłki najpierw.Ja mysle o słoiczkach.Moze ktoras z Was rowniez? Ja caly czas karmie tylko i wyłacznie piersia.Młody ma taka rezerwe w wadze że nawet nie ma potrzeby podawac mu herbatki.Ale powoli mysle o karmieniu czyms stałym zamiast jednego karmienia piersia.Jakies rady macie zatem dla mnie i innych mam?Dodam że moj syn wazy 7,300 a i ma 72 cm.i mimo ze tak ładnie rośnie tylko na cycusiu chciałabym powoli urozmaicac mu dietke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6115 przez jedynaczka
Madzia ja karmiłam mojego eM piersią tylko i wyłącznie aż do 6 miesiącia i karmie dalej ale powoli daje mu dopiero teraz coś innego do jedzenia.
Kaszke na jeden posiłek, soczek, oraz ugotowanego ziemniaczka i marchewke.
Wydaje mi się ze 4 miesiące to jeszcze nie czas na dokarmianie zwłaszcze jeśli karmisz piersią.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #6116 przez kasiora
juz to gdzies wklejalam na forum... ;)

tutaj jest wszystko opisane :) kiedy zaczac :blink:


www.bobovita.com.pl/cms/images/clipart/F...rmionych_piersia.pdf dla dzieci karmionych piersia


www.bobovita.com.pl/cms/images/clipart/F...em_modyfikowanym.pdf dla dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym

przejrzyj tez ten dzial Żywienie niemowlaków i dzieci napewno cos znajdziesz :side:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6120 przez _aga86_
Ja slyszalam, ze dzieci karmione piersia dokarmia sie dopiero ok. 6 m-ca. Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym moza dokarmiac po 4 m-cu. Ja wlasnie wprowadzilam coreczce obiadki- jak narazie po 3, 4 lyzeczki dziennie. Przez 3 dni to samo, potem dzien przerwy i nastepny posilek:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6122 przez kasiora
dokladnie to o czym piszesz _aga86_ jest w linkach ktore wkleilam :silly:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #6123 przez _aga86_
Nie mialam czasu spojrzec:D Teraz mam chwile, wiec poczytam- napewno mi sie przyda;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6124 przez _aga86_
No ja mam troche inne sposoby jak na diagramie:) Tzn. podaje roznorodne posilki. Jak narazie kupuje sloiczki z HIPP z napisem od 4 miesiaca. Julka dostala juz jabuszko z zurawina, marchewke z ziemniaczkiem oraz szpinak z ziemniaczkiem... Jak juz przetestuje reszte produktow, ktore moze jesc zaczne sama przygotowywac posilki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6575 przez moni_82
Drogie mamy czy nie wiecie od kiedy mozna podawać chrupki kukurudziane? Czy wogóle można?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6578 przez sara125
ja mojemu pare dni temu dalam.karmilam piersia przez 3 miesiace a pozniej mi zanikl pokarm.moj czlowieczekma tak ze sloiczko z obiadkami nie tknie- jak sama ugotuje je az mu sie uszy trzesa tylko deserki ze sloiczkow je

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6650 przez Madzia89862
ehh ja musze poczekac jeszcze ze sloiczkami:(przynajmniej 3 tygodnie:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6660 przez kasiora
moni_82 napisał:

Drogie mamy czy nie wiecie od kiedy mozna podawać chrupki kukurudziane? Czy wogóle można?


tak naprawde nie wiem od kiedy mozna, ale ja mojemu malemu daje jak skonczyl 6m-c :) , np. biszkoptow mu wcale nie daje bo za wolno sie rozpuszczaja w buzi :huh: , z biszkoptami jeszcze poczekam ;)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6669 przez moni_82
Kasiora dzięki za odpowiedz Idziemy w poniedziałek do lekarza to się dopytam Jednak spotkałam się co lekarz to inna szkoła dotycząca pielęgnacji czy karmienia dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6670 przez czarna28
Ja też daje chrupki kukurydziane od 6 miesiąca.I daje mu jeszcze 2 razy w tygodniu biszkopta z polecenia lekarza.Powiedział zeby nie bawić sie z dodawaniem glutenu (kaszki) do zupki tylko zamiast tego dawać biszopcik.A jeszcze mam pytanie kiedy można dawać surowego banana maluchowi??Bo spotkałam sie z różnymi opiniami raz od 7 raz od 1o miesiąca....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6671 przez czarna28
A biszkopta mocze w wodzie albo mleczku:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6672 przez Mirella
A ja daję biszkopty :) Bardziej do zabawy niż do jedzenia tak naprawdę służą, ale mała wkłada do buzi, coś tam nadgyzie, coś poglamie, coś wyrzuci, ale zawsze coś innego poczuje :) A dziś mąż idzie na zakupy, to mu dopiszę do listy chrupki kukurydziane, i zobaczymy co to będzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl